• perşembenin gelişi çarşambadan belli olur

  12.
  (#17820084) (bkz: kusturmalı Boşnak saksosu)
  ... kelkeshoze
 • devlet bahçeli

  8150.
  Gezi direnişi zamanı ettiği laflardan yola çıkıp, ne mal olduğunu ifşa ettiğim zaman (#19949940) eksi basan 4 saf yazarın kim olduğunu bulmama yardım etse, MHP nin başındayken vatana millete sağladığı faydadan fazlasını sağlayacak siyasetçimsi
  -1 ... kelkeshoze
 • dişe dokunur hiçbir şey bulamamak

  1.
  Sözlük başlıkları,haberler, internet siteleri ve gündelik hayatım içerisinde karşılaştığım durumdur. Bu yüzden de kötü hissediyorum kendimi. Tek başıma olmadığımı tahmin ederek de yazmak istiyorum.

  Niye çevremde ki hiçbir şey dişe dokunur değil, çünkü dokunur cinsten olursa canına okunur. Büyümekle ilgilidir belki, daha küçükken büyüklerin daha büyük ve mühim meseleleri olduğunu düşünürdüm hep. işim var, global iki ortağın bir şirketinde çalışıyorum. Herkes ne oldu diye sormaya arıyor. Sorduğu da ne, faturası ödendi mi mesela? Tipe defalarca bunun sabit günü olduğunu, dışına çıkamayacağını söylemişsin. Ama bi kere ben yokken birilerine bastırıp ödetmiş ya artık bastırsın dursun. Diğeri, başka şey sorar. Zor ve acil durumda ulaşsın diye verdiğin telefonu her seferinde çar çar çaldırır. Mail atın lan,sevabına bir kere mail atın da tercih şansım olsun.

  Haber okuyorsun yarısı yalan veya yalan üzerine kurulu. Ekonomi büyümüş, verilerin manipüle edildiğini biliyoruz, nesini okuyacağım? 1 yıl önce küçülmüşsün, küçüldüğün döneme oranlarsan tabii büyük çıkacak.

  Kadının biri ortalığa sıçmış, yeni telefon çıkmış, bana önerilen haberler bunlar. Büyüme her anlamda ve her boyutta gereğinden fazla büyütülen bir kavram sanırım.
  ... kelkeshoze
 • enes batur un altın kelebek ödülü alması

  8.
  ve ödülü şeyma subaşı nın takdim etmesi diye devam edilmesi gereken, ülkede pause tuşuna basıldığının göstergesi durumdur.

  Farklı durumları ifade edecek gözükürken aynı şeyin altını çizen insanların dile getirmediğini ben yazmak isterim. burada önce acı gerçeklerle hesaplaşılacak, sezarın hakkı sezara teslim edilecek, sonrasında da ülkedeki duruma atıf yapılacaktır.

  popüler kültür. bu kadar basit. 90 lı yıllarda spor muhabirleri magazin dünyasına el atmıştı. sonucunu 2000 li yıllarda yaşadık işte. o zamanın magazin idolü ebru gündeş ti. hakan şükür dü. o zaman da popüler diziler ve oyuncuları vardı, tutunabilenleri duymuşsunuzdur, hala yer alıyorlardır bir yerlerde. öyle de insanlar vardır ki, o günlerde tüm türkiye tanırken bugün tesadüfen tanıyan birkaç kişi olur ya da olmaz. aydan burhan ı tanıyan var mı? futbolcu kompela? alpay özalan? cansel özzengin? bilmiyorum bunun gibi rastgele sayacağım kişilerden de altın kelebek almışlar olabilir. dünya değiştikçe popüler de değişiyor. popüler olmak kaliteyi getirmez, şimdi büyük sanatçı diye bakılan ajda pekkan a bülent ersoy a zamanında neler giydirildi ya da onların sanatla ilişkisiz olduğuna ilişkin neler söylendi yazıldı çizildi kimbilir. sunucular için de, o zaman popüler olmak tesadüfen ismi duyulmak oluyorsa şimdi de parası olan makamı olanlarla tanış olmak akraba olmaktan geçiyor demek ki. buna tepki böyle gösterilmez, takip etmeyeceksin arkadaş o zaman. altın kelebek ödülleri çok etik çok kalite standardı kaldıran bir organizasyon muydu da bugün tepki gösteriyorsunuz? enes çok takip ediliyor çok izleniyorsa ona verecekler ödülü. yarın da telekom bayisine sıçan coni çıkıp sıçtığı yerlerle popüler olup ödül alabilir. gocunmayın, dediğim gibi popülarite <> kalite. enes film de çekiyor, tv programı da yapar. lan sütü seven kamyoncu gibi beyin yakacak düzeyde kötü iş yapan birkaç adam vardı. onların da leş de olsa filmi var. trt nin kanalında program yaptırdılar bunlara. 3 adam diye bir gerçek de var, neyin lolosu bu anlamıyorum yani?

  haa, şimdi tespitik de bırakayım ortaya. ülkede pause tuşuna basılmış, birçok alanda. film çekmek onusunda okullar okuyanlar film çekmekten başka her işle uğraşır olmuş, şansı varsa sesçi efektçi diye işler bulmuşlardır. küçümsemiyorum, yapımcı-yönetmen-senarist-oyuncu dallarının hepsinde rol alıp altın kelebek ödülü alan, yutub videoları ile bunu yapan, sonra da bunu filme falan tahvil eden adamlarla karşılaştırdığımda hafif kalıyor ama, kabul edin. fikrini söyleyeni hapsediyorsun, müthiş bir baskı var, dolayısıyla eserlerin otosansüre kurban gider, olmazsa yayıncı yapımcı başım belaya girecek diye makaslar. e bu durumda zaten iyi iş çıkartma ihtimali olanlar bir kenara atılmış oluyor. siz algı operasyonu falan deyip komplike bakıyorsunuz, olay basit ya. bir iktidar var, koltuğunda kalmak istiyor, bunu sağlamak için riskleri azaltıyor-yok ediyor. budur. onların bıraktığı alanda da, hayat devam ediyor arkadaşlar. bir şekilde. çok kalitesiz, dandik de olsa devam ediyor. güçlü, meyve veren kaliteli ağaçlar değil ,dikenli çalılar boy veriyor işte o zaman da. hayat devam ediyor. buralarda sesini duyacak, şansın varsa entry ni beğenecek birkaç kişi dışında kimseye ulaşamıyorken, orada guk dese milyon izlenen adamlar makbul oluyor. çünkü kaliteli iş evet kalıcıdır, ama kaliteli demek insanların beğendiği, benimsediği ya da takip ettiği demek değil. bunu sağlamaz. şansı var ve yaşarsa, belli zaman sonra ortaya çıkar. şeyma subaşı'nı, acun ılıcalı nın medya gücü olmasa ya da ondan uzak kalsa 3-5 yıl sonra kim hatırlar ve tanır ki? ama sıkı bir filmde iyi oynamış bir aktristi, film kopyaları ortalıktan kalkmadığı sürece herkes tanıyacak ve bilecek. işte bizi durduran, adım attırmayan neyse, bundan yavaş yavaş ıramamız gerekiyor. yoksa zaten 10 yıl sonra sağ kalır yaşarsak, gubidiko lakaplı bayilere sıçan coniye de ödülü enes batur'un sevgilisi takdim edecek altın kelebek ödüllerinde. böyle gelmiş böyle giderse öyle. devran dönerse bilmiyorum. ama bence bu işlere aklı erenlerin aklına bir umut sokup, sonra ona ulaşmalarını imkansız hale getirerek oyalıyorlar. bu arada da servet, iktidar sahipleri farklı insanları farklı şekillerde oyalarken cukkalarını sağlama alıyorlar. bu arada da buradan kim fayda sağlarsa o yürüyor, hayat devam ediyor.
  5 -1 ... kelkeshoze
 • recep tayyip erdoğan

  28525.
  Sabah sabah çileden çıkartandır. Bak yandaştan referans alıyorum:

  http://www.turkiyegazetesi.com.tr/gundem/525410.aspx

  Sen Yunanlıların ayağına gidip, 8 tane fetöcü adamı alamadığını kısık sesle söyle. Yandaş medyan yazmamış, yememiş olacak, Yunanistan başbakanıyla telefon konuşman üzerinden yunan televizyonuna şikayet etmişmiş. Sonra savaş alanında, yetmedi masada çatır çatır mücadele edilerek imzalanmış anlaşmayı "güncellemek gerekir" buyur. Kim olduğunu sanıyorsun be adam? Neyi güncelleyeceksiniz, o anlaşmayla alınan adaları yunana teslimin yolunu mu yapıyorsun? Kimsin, kim? hangi hakla kardeşim, yok böyle bir yetkin de yok haddin de yok.

  Delikanlıysan da git önce o 8 fetöcüyü teslim al yunandan. 2 tavuk bile alamazsın* gaz vermelere kaldık, o değil bizi baskı altına alıyorsun be adam yeter ya batıyorsun artık, iki anlamda da batıyorsun.
  ... kelkeshoze
 • sözlük yazarlarının itirafları

  172391.
  Beşiktaş a 5 Kasım 1998 günü küstüm. ilk yarısı 3-0 önde biten maçın* 2. Yarısında pis bir gol, ne olduğunu anlamadan 2.si, e ilk maç 1-0 yenilmiştik averaj gitti,sonra 1 gol daha. Takımda kaleci ve savunma olsa o golleri yemez, orta saha olsa topu ileriye taşır, forvet olsa pozisyonlar olur. E hiçbiri yok?? Nerede bu takım diyorum, orada Serdar Topraktepe diye malın birisi hakemle kavga ediyor. Başka bir varlık yönetimi sahada.

  Maç bitti ve ben dedim ki, yedekler dahil tüm takım siktir olup gitmeden ben bu takımı tutmam. Gerçekten tüm kadroya format atıldı mıydı bilmiyorum ama tamamına yakını gidince geri ısınmaya başladım. Bu olay sonrası objektif bir futbol izleyicisi oldum, Beşiktaş hakkında hep temkinli konuştum, diğerlerini tebrik ettim yıllar yılı. Ama asla eskisi gibi olmadım, olamadım. Ta ki bugünlere kadar.

  Takımın başına geleceklerden korkmadan, kim gelir diye endişelenmeden kurayı beklemek ne güzelmiş. Ne de olsa başabaş kapışır takım şüphem yok. itiraf ediyorum, affettim takımımı, eski kırgınlığımdan eser yok, geçen yılki 6-0 ı, galibiyet lazımken Chelsea ye beraberlik için yatıp kaybettiğimizi bile affettim.
  1 -5 ... kelkeshoze
 • beşiktaş ın avrupa da tarih yazması

  2.
  Şaka maka tüm deplasman maçlarını kazanan, lider çıkan, yenilmeyen, 6 maçta 14 puan toplayan ilk Türk takımıdır. Bir Beşiktaşlı olarak en kısa sürede bu rekorların başka bir türk takımı tarafından kırılmasını dilerim.

  Yalnız gerçekten ilk defa Avrupa nın dev takımları taraftarlarının ne hissettiğini anladım bence. Korkmadan maç izlemek müthiş bir his. Kormamak formalite maçı oynamaktan değil, takım ve bireysel olarak herkesin çok iyi oynamasından. Kanımca asıl tarihe geçen budur, gururlu ve çok mutluyuz sözlük. Boktan detayları fazla bir ülkede bir sürü pis detay içerisinde en güzel hissettiren şey bu
  4 ... kelkeshoze
 • 6 aralık 2017 rb leipzig beşiktaş maçı

  97.
  Dur Ben yazayım. Leipzig in morali bozuktu, zaten zayıf takım ligde 4 yemiş gelmiş, iddiası olsa maça asılırdı asılmadılar, Beşiktaş ballı takım, vsvsvs. Tamam kimsenin unvanında gözümüz yok ama azıcık izan, azıcık saygı ve takdir. Ülke puanı artıyor, bu saatten sonra BJK yenilince hanginize faydası var?
  6 -5 ... kelkeshoze
 • 6 aralık 2017 rb leipzig beşiktaş maçı

  74.
  Deplasmandaki formalite maçına yedeklerle çıkıp, kesin galibiyet arayan takıma top göstermeden öne geçiyoruz, lig şampiyonlar ligi, maç böyle biterse tüm deplasman maçlarında galibiyetle bitecek. E sahada pektemek değil tosun, Tolga değil fabri var gibi oynuyorlar. Kurada kralı gelsin hissi boşuna değil. Kurada kralı gelsin, Allah'ım bu rüya bitmesin!
  2 -1 ... kelkeshoze
 • 6 aralık 2017 kudüs ün başkent ilan edilmesi

  25.
  Doğrusu Kudüs ün abd tarafından israil başkenti olarak tanınması olması gereken ifadedir.

  Peşin peşin küfrümü edecektim; Ama önce belirteyim, bu ilanı zevzekçe buluyorum. Artık bu cepheden uzakta mevzilenmenin şart olduğunu gösteren açıklama olmuştur bu. ABD-israil paktından uzak kalmalı.

  Şimdi yarım kalan yerden devam edeyim. ABD derin devleti Trump tan habersiz şunu şunu yapıyorlar diyen orospu evlatları! Şimdi ne oldu? Al o mağdur Trump ınız belki büyük bir savaşa öncüllük yapmış oldu. Allah korusun ama bu coğrafyada insanlara huzur yok.
  ... kelkeshoze
 • kudüs ü israil başkenti olarak ilk tanıyan parti

  7.
  Büyük ihtimalle tüm kanalları ve gazete web sitelerini tarasanız söylenen herşeyi toplasanız bu kadar dolu görünmez. Gazeteciliğin de kişilere kaldığının kanıtıdır.

  Tabii akp lilerden bunu görüp Kudüs israil'in başkenti yazmıyor belgede yalan söylüyorsunuz diye çıkışacak yavşaklar olacaktır. Ben kendilerine derin abd karşısında Trump ı desteklemeyi tavsiye ediyorum.. lan?? (bkz: 6 aralık 2017 kudüs ün başkent ilan edilmesi)
  3 -1 ... kelkeshoze
 • euro nasıl okunur sorunsalı

  54.
  Sebebini açıkça bildiğim bir konu, yaklaşın açıklıyorum.

  Euro para birimi her dilde avrupa sözcüğünün ilk iki harfinin yanına ro hecesi getirilerek oluşturulan bir sözcük. Türkçe için Avrupa nın av ını alıp yanına ro koyup avro demek doğru iken, ingilizce de Europe un eu sunu alıp euro diye birleştirmek doğrudur. Genel kabul gören global dil ingilizce olduğu için de euro yu yuro diye telafuz etmek her daha kabul görecektir. Biz yine de avro diyelim tabii.

  Ha son olarak (bkz: kırk yapar) (bkz: ve mhp nin kırkıncı yıl dönümü)
  -1 ... kelkeshoze
 • akp milletvekili diyalogları

  1.
  Saç baş yoldurtan konuşmaları içerir. iy bir durum komedisi olabilecek olayların gerçek ve resmi mecliste yaşanmasına vesile olan tiplerle geçen ya da geçenlerden yola çıkarak geçebileceğini düşündüren diyaloglardır

  + Ülkeyi soydunuz, başbakanın cumhurbaşkanının çocukları vergi kaçırıyor.

  - Siz para geldi dediniz gösterdiğiniz belgelerde para gelmemiş. Gelse neyse, gitmiş kardeşim. Gelmiş diye iddia ettiniz, hadi geldiğinin belgesini çıkarın görelim.

  + Komisyon kuralım diye teklif verdik reddettiniz. Hiç utanma yok mu sizde? Kurun komisyonu inceleyelim belgeleri.

  - Gelen para yok gelen. Yalancısınız iftiracısınız. Sizden bundan sonra gelecek hiçbir şeyi ciddiye alıp halkımızın zamanını almayacağız.

  + Ya gelse veya gitse ne fark eder? Cumhurbaşkanı yakın akrabaları tek seferde milyon gönderecek ne iş yapıyor? Bu ortaya çıkanı, başka olmadığı ne malum?? Herkes kandırmış da yakın akrabalar kandırmaz diye Kural mı var?

  - Kandıran fetöcüler. Siz niye yüce meclise fetö gündemi getiriyorsunuz, sizde fetöcüsünüz. Hem gelen para dediniz, para gelmesi olmayınca başka yerden yürümeye kalkın. Bu çaresizliğinizi gösteriyor.

  Bir kısmı şurada: https://youtu.be/Yr12RNunt1I
  1 ... kelkeshoze
 • tescilli yalancıya hırsıza ülkeyi teslim etmek

  3.
  okunur okunmaz kendisine hakaret edildiği düşüncesiyle müthiş bir sinir gösterisi eşliğinde çıkışılan, aslında hakaret değil somut bir tespit içeren durumdur.

  işin daha kötüsü, tüm bu aşamaya gelene kadar olacak herşeyle ilgili, azıcık dünya görüşü olan, neredeyse tamamı muhalif tarafta duran kişiler **** her biri için defalarca konuştu, yazdı.

  yapmayın, cemaat gibi gayriresmi bir örgütü resmi boyutta işlere sokmayın, resmi muhatap almayın diyen tek iktidar yanlısı var mıydı? şimdi?? yok kandırılmışlar, aleyhlerine birşey de hemen sen fetöcü olursun. büyük harflerle yazmak istiyorum format müsaade etmiyor: Siz yaptınız. sizin kabahatiniz. siz hesabını vermek durumundasınız.
  efendim zamanında herkes fetö sempatizanıymış. bunu diyen tipin nüfusunun cemaatte fetullah tan fazla olduğunu bile duydu bu kulaklar (bkz: bülent arınç) bok sempatizanıydık!! bas bas bağırdık, gram faydası dokunmasın diye uzak durduk lanet herifler. koca koca şirket sponsorluklarını, 1 tl arka yüzünü bunların organizasyonuna ben mi açtım? o ara ben küfrediyordum, ama ancak buralardan. niye? kafamıza vurur hayatımızı kaydırırsanız diye. olmaz bunu kimseye kabul ettiremezsiniz. olaya bak be, başından beri herşeyi göze alıp cemaate yanaşanlar, bir de zamanında sempati besleyip bugün beslemeyenler. gerisi? 80 kişiymiş. muhalif kanatta %80 olmasın o? lanet herifler!

  reza zarrab kim yahu, neden tepemize çıkarttınız diye sormadık mı lan? bu adama niye faiziyle para geri ödedik, neden ayrıntılı soruşturulmadı demedik mi? içişleri bakanının önüne yatarım diye konuştuğu bant kaydı var. siz a haber e çıkartıp arkasına türk bayrağı koydunuz, abd ye iki tane nota verdiniz. şimdi ajan demeye başladınız, be utanmazlar! benim meselem değil sizin meseleniz. abd nin yargılamaya hakkı olmadığı doğru, ama ülke içerisinde hakkıyla yargılanmayınca biz ne yapacağız? nerede göreceğiz bu rüşvet çarkının hesabını? açın dava ikna olalım? milli mesele diyorlar, milliyi o kadar gözetiyordunuz da zamanında türk bayrağına niye propaganda malzemesi dediniz lan? insanları bayrak taşıyor diye çeviren rus polisi miydi?

  devamı var, bitmeyecek de. yettiniz artık, herşey kontrolünüzde daha konuşturmuyorsunuz. biraz utanın utanın!!
  ... kelkeshoze
 • chp nin sunduğu belgelerin muhatabı değiliz

  8.
  5 ay sonunda yeterince ısrarcı olunursa idrak edecekler veya rol yapmayı bırakacaklar herhalde.

  muhatap kişisel olarak al ya da almayın paşam. siz devlete hükümet edenler olarak gelip bizden vergi istiyorsunuz ya, devleti çekip çevirmek için. ben de şu durumda vermek istemiyorum. neden, çünkü sizin aranızda yakın akrabaları yurt dışından iş çevirip ülkemizden vergi kaçırtanlar var. Ki bunun arkasını aramıyor, gereği neyse yapmıyor ve laf çeviriyorsanız görmezden gelmeyi tercih ediyorsunuz demek. Bu ne demek, kaç farklı ülkede kaç bin tane böyle hesap var acaba gibi bir şüphenin tabanı var demek.

  siz bırakın laga lugayı. normalde yapılması gereken çok nettir. istifa etmeyin hadi, o zaman yargıya siz verin siz dava açın. ticaretmiş, sahteymiş, zaten karıştırdığınız birbirinize girip rezil olduğunuz sanki yetmedi. bayaa modern korsan gemiliği yapan ada devletleri üzerinde milyon tl lik para hareketleri var kardeş, bunu muhalefet partisi ucundan yakalamış. çok delikanlıysanız araştıracak devamını siz getireceksiniz. kuka gibi dizilip muhalefetin verdiği araştırma önergelerine sıradan red için el kaldırmak kolay, ama sanmayın yanınıza kar kalacak.
  ... kelkeshoze
 • gs ve fb lilerin beşiktaş ı küçük görmesi

  1.
  Malum karakter sınırı ama anlaşılıyor olmalı. Uzunca süredir Beşiktaşlı olarak ergen taraftarların artışı nedeniyle bir gereksiz ve kulüp duruşumuza uygun bulmadığım entry Lee okuyordum karakartal yuvalarından. Ama gs FB ağırlıklı kendi yakın arkadaş çevremde de görünce deliye döndüm.

  Ulan yıllar yılı GS Avrupa başarıları kazanırken biz yapmış gibi gururlandım, gençlik nefretimken yaptıkları isyan karşısındaki saygımdan büyük FB taraftarı diyerek her seferinde hakkını vermeye çalıştım. sizin bizim sportif başarımıza benzer olumlamalar yapacağınızı sanıyordum, bu ne lan?

  Şampiyonlar Ligi'nde bok atmalar, efendim adam gibi takım olsaydı ligi alır götürürdüler... Delirdiniz galiba, ya da birbirinizle olan ezeli rekabetiniz aşağılık komplekslerinin bir yansımasıydı herhalde??

  Arkadaş adamlar galip geldiğimiz, hatta 9alatasaray yapma ihtimali bile mümkün gözüken maçtan sonra Beşiktaş'ın bir gün bitecek olmasının falan hesabında. Olur kardeşler imkansız değil. iy düzeyde olan takıma yetişmeye çalışırken gelişir, olası bir teklemesinde geçersiniz belki. imkansız değil. Ama bu nasıl bir aşağılık kompleksi anlamak mümkün değil ya? Arkadaş bakın keyfinize, iyi futbol oynayan kazanan biraz biz olalım. 90larda öyleydi, 2000 lerde kesik kesik yaşadık, 2010 lar bitmeden oluşan takım katıldığı her turnuvada kafaya oynar kapasitede, bir kaza yaşamazsak belki biz de Avrupa'da kupa kaldırırız. Bu yıl şampiyonlar ligi fazla iddialı ama seneye UEFA mesela? Bu gibi düşünceler takımım için çok uçuk sayılmaz, oturup diğer takım taraftarları ile bunu tartışmak isterim, isterim de.. Peki kuzum sizin derdiniz nedir? Söylesem yok x takım gelse şöyle çakar, y gelse böyle çakar deyip, dedikleri takımların beynine verdiğimizde aman canım zayıflar diye ağlayacaksınız.

  Hayır anlamadığınız şu, benim takımım şampiyonlar ligi 2. Turda en zor kurayı çeksin razıyız arkadaş, korkmuyoruz. Deli cesareti ya da boş delikanlılıktan değil, herhangi bir sahada net skorla kazanabilecek potansiyelimiz olduğundan. Son maçımıza diğer maçın skoru lehimize olur ve kazanırsak çıkarız diye değil, as takımla mı çıkmak iyi yedeklerle oynamak mı ikilemiyle çıkıyoruz. Bu söylediklerim asla yaşadığınız ruh halleri olmadı, en güçlü zamanınızda en düşük profilli rakipten darbe yeriz diye korkuyordunuz. Her maça yenilme ihtimali ile başlıyordunuz biliyorum. O yüzden anlamıyorsunuz. Biz en umulmadık işleri yapan takımız, buna 3-0 öndeyken 3 gol yemek de dahil, son maçı kazanıp üst tura çıkacakken 6 yemek de, kalesine gelen her atağı fileler de görmek de dahil. Keza her deplasmanı kazanmak, lider çıkmayı garantilemek, rakibi top yaparken psikolojik olarak mağlup etmek de. Biz yüksekten uçarız koçlar, yere çakılacak zamanın olabileceğini de biliriz. Bu yıl farklıyız ve Avrupa'da iş yapacağız diyorsak bir bildiğimiz var. Seviye çok yüksekte ama maçlara erişmek zor değil, izleyin siz de görün. Büyüklük lafta değil sahada gösterilir, bunu idrak etmediğiniz sürece terimler azizler eksik olmaz tepenizden. Kartal gölgesi de tabii.
  1 -3 ... kelkeshoze
 • ciddi ciddi maymundan geldiğine inanmak

  218.
  Doğru değil zaten. Hayvanlar bile akıl yürütebiliyor. ik ilgili konuyu birbirine bağlayabiliyor. Bir belgeye sahte la bunlar deyip sahte olmadığı ortaya çıkınca nerden buldun gibi sonsuz döngüde akıl yürüten tipleri görse onlardan çok maymun cinsi reddeder bunu.

  Bir de ne olur ciddi olmasın, biraz dalgaya alabilelim, çok kızışıyor ortalık. Hele ihracatçı ödülü verip vatandaşım diye peşpeşe iki nota verdiğiniz bir tip federallere ötünce. E ciddi ciddi ödül verdiniz, ciddi ciddi öttü*
  ... kelkeshoze
 • zeyno erkan

  5.
  Bir Türk dünyaya bedeldir sözünün canlı kanıtı, ibir başına tüm medya dünyasına bedeldir. Reza zarrab davasını gönüllü takip edip aktarmasıyla hatırlanacaktır. Konuşma tarzı ve söylemlerini aklı sıra dalga konusu yapan orospu çocuklarını ise kimse hatırlamayacaktır.
  1 ... kelkeshoze
 • muhaliflere muhalefet eden muhalifler

  3.
  Muhalefette olup başka bir muhalefet partisine de muhalif durmak mümkündür. iktidar ve muhalefet siyah ve beyaz, ying ve yang gibi mutlak karşıt kavramlar değildir. Muhalefeti mutlak iktidar karşıtlığı olarak algılamak bir noktada iktidara yandaş olamayan her düşünceyi düşman görmekle aynıdır kanımca.
  ... kelkeshoze
 • doğu perinçek

  1194.
  Lideri olduğu medya grubuna mensup birçok kişiye sonsuz saygım varken kendisini sinsi ve tehlikeli, biraz da casus bulduğum siyasetçidir.

  Sadece 15 temmuz dan beri nakış gibi işlediği gerçekten sinsi bir planı olduğundan şüphe ediyorum. AKP li ahmaklar kendisinin söylediklerini fayda sağlamak üzere kullansınlar ve her seferinde faka bassınlar diye bir planı varmış gibi geliyor. Keşke öyle olsa. Ben de feysbuk profil resmimi 1 hafta önce Reza Zarrab'ın tim ödül töreninde çekilmiş resmi yapmıştım. Daha önce de 4 bakanı koydum. Alternatif bir muhalefet tarzı oldu. Hiç konuşmadan yüzüne çarpıyorsun tiplerin. Sorsalar arkasındayız Recep Tayyip Erdoğan diye tezahürat yapacağım. Umarım çok saf bir düşünce değildir.
  1 ... kelkeshoze
 • yeni şeyler getiriyorum