• sen anlat karadeniz

  69.
  aşağıdaki sahnesi, şiddet göstermesiyle meşhur filmlere yaraşır +18 ibaresi konulması gereken dizidir.

  https://odatv.com/vid_video.php?id=8F48E

  izlemedim izlemem, ama mehmet ali nuroğlu nun çemberimde gül oya daki mehmet i oynayan, hakikaten çok az dizide görülen o sevdiğine gerçek olamayacak kadar nazik yaklaşan karakteri oynadığını bilmesem...

  özetle, mehmet ali nuroğlu nun oynadığı rollerden, nereden nereye gelindiğini gösteren dizidir. bu bir sahnesi, algılanan şiddet ve psikopatolojiyi de düşünüyorum da... yuh olsun.
  -1 ... kelkeshoze
 • tekrar başlaması istenen diziler

  404.
  çemberimde gül oya mümkünse melisa sözen in çocukluğunu görelim, bir de şu rezaletten daha iyisini:

  https://odatv.com/vid_video.php?id=8F48E

  psikopatı oynayan arkadaşımız bu dizide yurdanur'un kocası, son derece yumuşak kalpli bir karakterdi. napalım o da işini yapıyor diyeceğim, ama şu sahne yeri gelip gore film izleyen benim bile kanımı dondurdu lan.
  1 ... kelkeshoze
 • farah zeynep abdullah ın yaşlanması

  6.
  Yaşlı denilen haliyle, Ajda Pekkan ın sahnelerde gözüktüğü en genç zamanlarından birini canlandırmış, Ajda Pekkan ın kendisinden daha albenili bir Ajda Pekkan olmuş hatuna yüklenmiş haksız isnaddır. (bkz: Arif v 216)
  ... kelkeshoze
 • afrin de şehit düşen chp üyesi genç

  18.
  Ne garip millet olduğumuzu gösteren konudur. AçıklayacağıM ama öncelikle şehit düşen her kardeşim gibi ali gümüş ün de ailesinin başı sağolsun.

  Cumhurbaşkanı ünvanlı kişi afrin operasyonu ile ilgili tüm açıklamaları akp lilere seslenirken yapıyor. Hiç açılan başlık var mı, yok. Devam.

  CHP operasyona destek verirken eleştiri yapınca tüm milleti temsil makamında olan zat terörist damgasını basınca başlık açan? Yok, devam.

  Yandaş haber kanallarında 2 3 cümleden birinde muhalefete laf çarpıtıyorlar. Buna tepki veren başlık açan? Yok gözüküyor, devam.

  Gık ettiğiniz yok, her işimiz 4 4 lük olamaz şu farklı olsa olmaz mı diyeniniz yok. EEeeeEEeee? Sen CHP'liler yan gelip yatarken Mehmetçik şehit oluyor dersen, kusura bakma cevabını verirler. Şu yukarıda saydıklarımdan birini görsek içimiz soğur, böyle beyanat verene ayıp oluyor derdik. Bu refleksi gösterelim diye be, bunun için bari objektif olun. Siz tarafsız makamları taraf haline getirip anayasayı çiğneyenlere kalkıp tek laf etmeyeceksiniz. Sonra bak CHP'li de şehit düşüyor diye işaret edenlere tepki göstereceksiniz... ya ne diyeyim daha?
  4 -2 ... kelkeshoze
 • mert fırat ın abdullah öcalan ı övmesi

  22.
  2013 de Kübra par a verdiği röportajdan cümleler kesilmiş. O dönemin popüler ağzıyla verilmiş röportajdan kesilip biçilip konmuş başlığa, hoş değil. Ha, Mert Fırat a hak mı veriyorum, asla. Ama olduğu halini almak lazım. Akit kafasını azaltmak yerine arttırmak doğru değil.

  Sıkıntı şu, Mert Fırat a burada kızıyorsunuz, o zaman onun gibi zamanında apo ya feto ya selam çakıp, bugün onu dışlayan noktaya gelen, milliyetçi kesilen binlerce tip var. Bunların arasında ülke idare edenler var. Onlara tepki gösterene atış serbest ama ikilik yapıyorsanız samimi değilsiniz.
  1 -1 ... kelkeshoze
 • gelenin geçenin keklediği adama ülke teslim etmek

  5.
  http://m.haberturk.com/cu...-flas-aciklamalar-1813785

  Yunanistan, ülkemize ait adalara çöküyor. CHP bunu işaret ediyor, muhtemelen tepedeki soruyor ne diyor bu adamlar diye. Danışmanları da "efendim bu adalar Lozan da yapılan anlaşmayla italya ya verilmiş, onlar da Yunanistan a hibe etmiş" diyor. Sonra da bu çıkıyor açıklama yapıyor belge hazırlatıyorum diye. Merkez medya borazanı tabi, artık uşi anlaşması ile Lozan Barış antlaşmasının ayrı anlaşmalar olduğu, uşi bin Lozan da bir kasaba olduğunu söylemeden kekliyorlar.

  Ya da afrin operasyonuna kaydırılan güçler nedeniyle savunması aksayan adaların savunulamadığı yeni söylendi, askerî danışmanları kekledi. CHP açıklamalarına tabandan tepki var ondan çıkışı yaptı, sonra artık kim kandırdı söylerler.

  En çok da şuna yanıyorum. Şurada yarım yamalak takip edebildiğim gündem ve az sorgulama becerisi ile şu sayfalara yazdığım entryleri tespitleri tüm yandaşlar bir araya gelip yapamadı. Adam diyeceğin trilyonluk iş adamlarının karaktersizlikleri yazsan ansiklopedi, diksen utanç duvarı olur; politik doğru takılan yalaklarının cukkaladıkları paraları toplasan milyonlarca vatandaş açlık sınırından insani koşullara sıçrar, kafası basan insanları ya yurtdışına kaçırıyor ya da keçileri kaçırtıp delirtmeye, dışlayıp yok etmeye çalışıyorlar. Bir işi kıvıramasam, gerekçe olarak kandırıldım allah affetsin desem aynı tipler kovmakla kalmaz, kendi etki alanlarında başka işe girmene de engel olurlar. Ama şu lafı muhatap olduğu herkes için söyleyen adama oy atıp ülke teslim ediyorlar. Oof of sözlük of!
  2 -1 ... kelkeshoze
 • şişman bir kızla sevişen erkek

  16.
  Deneyimlemeden yorum yapanları seçebileceğiniz bir ortam yaratan tanımdır. Sayın pek selektif abazan arkadaşım, burada yazarak parmak, banyoda asılarak avuçiçi nasırların olacağına başlıktaki gibi olmayı hedeflemelisin. Bu kapsama giren de ya zorunluluktan, ya da öyle tercih ettiği için yapan erkektir. Yemeğin kıt olduğu zamanlarda güzellik sembolü olan şişmanlık yarın bir gün moda olur mu yeniden bilmem, çok da büyük konuşmayın derim.
  1 -1 ... kelkeshoze
 • dolmuşta şoförün yanına oturan insan

  81.
  Lider ruhlu rahatına düşkün kişidir. (bkz: kelkeshoze)
  ... kelkeshoze
 • yabancı şarkılar illerimize yazılsaydı sorunsalı

  1.
  eğlenceli aktivitedir. itiraf ediyorum kendim bulmadım ekşi sözlük stairway to Yozgat başlığından kopya çektim.

  smoke on the van lake
  sweet home adapazar
  holy düzce
  sometimes i feel like şanlıurfa
  knocking on mardin's door :mardin kapı şen olur cover
  sweet child o'aydın

  bir de;

  isveç'in kavakları

  neyse bu olmadı sanki :swh
  ... kelkeshoze
 • azimle sıçan duvarı delermiş

  67.
  the one shitting willingly does drill the wall diye tercüme edebileceğim ifadedir. lafın aslının, sıçan ın çekilmiş fiil değil fare türü olduğunu bilerek yazıyorum. Lafın aslı da böyledir meraklısına söylemeli.
  ... kelkeshoze
 • az kişinin bildiği harika filmler

  6.
  genel kabul görmüş, öne çıkan filmlerden ziyade daha az kişinin bildiğini öngördüğüm, belki bunu okuyacak kişilerin ismini bilmediği için göz ardı etmiş olması muhtemel filmlerdir. verili konuşacağım, imdb de 9-10 puanladığım filmlerden seçtim.

  handmaiden chan wook park hayranları kesin izlemiştir ama, oldboy u beğenmiş, intikam ve sürprizli filmlerden hoşlanıyor olabilirsiniz. bu durumda bu filmi izlemeden geçen her dakika zarar.

  swimming with sharksiş hayatı içerisinde bir nasıl darth vader oldum hikayesi. sert bir film, iş dünyasını hak ettiği tonda anlatıyor.

  arkadaşım şeytan öncelikle ali poyrazoğlu nu fiziken robert de niro ya benzetip onun oynadığı şeytan temalı angel heart filminin kopyası diye kim bu filmi kötülediyse yatacak yeri yok. ülkesinin en meşhur komedi oyuncularından birisi ülkenin en meşhur müzik gruplarından birisi ile bir distoptik komedi dramda başrol oynayacak. tüm soundtrack grubun elinden çıkmış olacak ve dans koreografili yarı müzikal bir fantastik kurgu filmini ülkenin en büyük yönetmenlerinden biri filme aktaracak da.. neyse başlığa uygun filmdir özetle.

  true romance ve bitter moon da romantizme şaşı bakan, ilki aksiyon, ikincisi erotik sahneleri sert olan ama izlediğiniz hiçbir filme benzemeyen iki filmdir. ilkinde figüranlar başroldekilerden daha meşhurdur. ikincisi kadınlar hakkında önemli dersler barındırır.
  4 ... kelkeshoze
 • boka saran diziler

  5.
  üzerine kurulu olduğu dinamikleri yerle bir edilen, bu nedenle de irtifa kaybederek kötü imgeler bırakarak sonlanan ya da sonlanacak dizileri ifade eden kavramdır. bunu, izlediğim bazı diziler üzerinden örnekleyerek anlatayım.

  dinamiklerden kastım, her dizinin kişilerde uyandırdığı duygular, konu çerçevesi, hikayesi merak edilen karakterler, senaryo, şaşırtmacalar gibi dizinin küçük parçalarıdır. ben daha karakter odaklı izliyorum. o anlamda ally mc bealdizisi ally nin ilişki yaşamak konusundaki sakarlıklarını izlemeyi sevdiğim bir diziydi örneğin. ally bilinçli şekilde kaşara bağlayıp karakter tutarsızlığı gösterdikten sonra diziyi iyice saçmalar buldum. yan karakter hikaye tutarsızlıkları, zorlama sürprizler kavgalar falan diziye ara verdiren konulardı.
  how i met your mother yine ted in beceriksizlikerinin, bir yerden sonra yoluna girmesini beklediğim bir hikayeydi. barney nin, çok sevdiğim bir karakter olmakla birlikte dizide tek başına boru öttürdüğü bölümlerden, anneyi daha fazla görmek isterken tatmin olamamaktan sıkıldığımı biliyorum. sonu güzel bağlanmasa başlığı hak ederdi.

  çokça atıfta bulunulan, gözbebeğim dexter konusunda ise başlık tanımına uyması noktasında katılıyorum. çünkü dexter ın prensipleri, yan karakterlerin bazılarının havada kalan hikayeleri, bazılarının imkansız yerlerden sağ çıkmaları, en zayıf ve karizma yoksunu kötü karakterin en kritik olması gereken son sezonda belli belirsiz ortalıkta olması, bağlanamamış sonu ile, 45 dakikasını saatler sürer gibi dolu dolu algıladığım diziyi maalesef boka sardılar.

  türk dizileri de esas oğlan ve kızı kavuşturmamak üzerine tüm dinamikleri kurarak her seferinde boka sarmaktan kaçamamaktadır. taa eski türk filmlerinden bugüne anlatılan aynı hikayeyi niye defalarca önümüze koyarlar? kızın bakireliği bozulduktan sonra sağ bırakmamanın kolay ama insanlar gözünde saçma bir son olması nedeniyle bir araya getirmemek için havadaki nemden karşısındakine tavır alan kişiliksiz karakterler yaratmaktan daha iyisi nasıl başarılamaz? her diziyi diğerinden farklı yere getiren yan karakterler, onların hikayeleri neden kızla oğlanın buluşmasını engelleyecek olaylara feda edilir? bunları bilmeden çok önemli bir kısmı boka sarmıştır ya da saracaktır. reyting alıyor diye uzatmak, son olarak belirteyim, boka sarmaya neden olacak bir dış etkidir. onun da nasıl acılara sebep olduğuna en somut örnek yaprak dökümü dür. o neydi ya?

  Bir de listeye azmedip 20 Ocak bölümüyle dahil olan (bkz: kalbimdeki deniz)
  -2 ... kelkeshoze
 • kalbimdeki deniz

  49.
  Özellikle başlamadığım, sonra merak Edip inadına izlediğim dizidir. Çünkü içinde tasvir edilen hayat, karakterler falan o kadar gerçek olan bir dizi ki, bazı detaylar abartı, yaşanan olaylar aşırı trajedi olsa da bir noktada topluyordu, ta ki bugüne kadar.

  --spoiler--
  Ki son bölümde yozef in aşırı zorlama ilanı aşkı ve öpüşme sahnesi, sonra Mustafa nın tavrı saçmaydı.

  Bugün yayınlanan bölümde olanlar herhangi bir dizide öyle birdenbire olmaz, bir saçmalık var. Gözden düşürmek için plan mı yaptılar, senaristin metnine çaycısı mı müdahale etti bilmiyorum, tam bir dönüm noktası bölüm izledik.

  Arkadaş Hadi başında olanları bir nebze anlarım da, 10 bölümlük olay tek bölümde olunca biz de şaşırdık. Kaldı ki karakterler tam uçtu. Lan Mustafa dediğin adamı tek büyüten babası derviş gibi adamdı, bu çocuğa ne oldu da önce nişanlısını dövecek, sonra haketti diyecek, hızını alamayıp yozef i dayı dayı köşeye sıkıştıracak? Yanında takılan güzelce bir kız vardı onu ön plana çıkar olmaz mı? Adam tam bir maganda oldu, takıldığı hatun da kenar mahalle dilberi. Hey Allahım!

  --spoiler--

  Ya zaman olursa günceller tek tek yazarım da. Tek bölümde tüm birikimi yemiş dizidir maalesef. 5 bölüm içinde sonlanmazsa 6. Bölümde ne yaşanacak tahmin etmeye korkuyorum. Dizilerinde bile huzurlu olamadığın bir ülkeyiz te Allah'ım ya!
  1 ... kelkeshoze
 • recep tayyip erdoğan a eklenebilecek unvanlar

  1.
  Reis diyeni bol, şimdi gazi su, ulu önder ı, peygamber vasfı taşır diyeni de boldur. Kanımca resmi kararla verilen değil, zihinlerde yaşayan unvanlar esastır. Manşetler söylediğinizi, tarih yaptıklarınızı yazar çünkü.
  ... kelkeshoze
 • kız çocuğunu sınıfta soyan öğretmen

  15.
  Kur'an kursunda olsa ortalık ayağa kalkardı çıktı gelmiş olan rezalet olaydır.

  Be utanmazlar! Destek verdiğiniz hükümetin yönettiği okulda oluyor, farklı bir alanda mı oluyor? Kur'an kursu da millî eğitim bakanlığına bağlı okul da, özel okulların tamamına yakını da aynı yönetimden. Böyle saçmalığa her yerde itiraz ederiz.

  Hadi o zaman senin gibi düşünenler tepkilerini dile getirsin şu hükümete gösterelim kendi yaptığı yanına kar kalmayacağını. Tüm yandaş gazeteler çeksin manşete, hodri meydan! Öğretmene verilecek cezanın takipçisi olacağımızı. Var mısın?
  1 -4 ... kelkeshoze
 • yüksek makamlara gelip fasulyeden işlerle uğraşmak

  1.
  Liyakat eksikliğine, o makamı kaldıramadığına işaret durumdur.
  şu iki başlıktan birisi ile devlet ilgilenmekte, epey Kadro gücü tahsis etmektedir. Diğeri de ölüme terkedilmiş, şanslı ise belediye cenaze işleri hakkını verecektir. Bilin bakalım hangisi

  Habire götten zarto
  Dilek Özçelik

  Keşke dalga geçiyor olabilsem, şunu yazıyorum ve içim parçalanıyor. içerik komik ama gülmekten değil ağlamaktan katılacağım. Ah ulan ah!

  https://youtu.be/_x4CvqRoNIM
  ... kelkeshoze
 • abdnin türkiye sınırına 30bin ypgli yığması

  26.
  ABD'nin belasını aradığını gösterir. Ama köpeklerinin siyaseti domine ettiği ülkede halkın eli kolu bağlanıyor. Ah ulan aaaah!

  Vatanseverlerin ülkeyi yönetmeye başladığı gün emperyalist hainleri sert siktir edeceğinin göstergesidir.
  3 ... kelkeshoze
 • meksika da yapılan pedofili türkiye karikatürü

  51.
  Her zaman olduğu gibi eleştirilen kesimin altında vatan millet edebiyatı parçaladığı konudur. Utancımı belirterek utandıran kitleye sesleneceğim:

  Bunları yaşama sebebimiz sizin kendinize toz kondurmamanız zaten. Çocukların cinsel istismarla hayatını kaydırıyorlar diyoruz, şşşş kimse duymasın diyorsunuz. Ulan çocuklardan tedavi gören, otururken canı acıyan, psikolojisi alt üst olan, arkadaşları ile oyun oynayacağı günlerde süslenip gelin edilenlere ne faydanız var? Tamam dışarıya karşı bir olalım ama içeri döndüğümüzde çözüme ilişkin umut olmalı. Siz nasıl yüzsüz ve adi insanlara arka çıkıyorsunuz farkında değil misiniz? Çocuklara tecavüz ediyor, devlet korumasında hareket ediyor, büyük şirketlerce finanse ediliyorlar allahın belası sapıklar. Buna diyecek lafınız olursa birlikteyiz. Siz kendinizi ve kendiniz gibi düşünenleri ayrıcalıklı görüp tüm devlet olanakları ve yetkilerini bu durumu belirginleştirmek için kullandıkça, bizim elimizden tek gelen nefesimiz yettikçe, fırsatını buldukça feryat etmektir.
  1 ... kelkeshoze
 • recep tayyip erdoğan

  28286.
  Kendini yönetenleri sorgulayıp eleştiri getiren bir kitle var. (1.grup) sorgulansın sorgulanmasın herşeyden huysuzlanan, her şeye muhalif bir kitle var. (2. grup) hiçbirşeyi sorgulamayıp seçimden seçime sandığa gidip kendisine oy veren, allah razı olsun diyen bir kitle var. (3. grup) mevcut ortamda ticaretini yapan, siyasi figürler değişirse ortamın da değişeceğini düşünerek ticareti zarar görmesin diye kendisine oy veren bir kitle var. (4. grup)

  bu üçü içerisinde 3. grubu konsolide eden, 4. gruba sert şekilde vurmayacak bir düzeni tutturan, bunun acısını 1. gruptan çıkaran, 2. gruptan da kendisinden nemalanma şansı olabilecek yerde destek alan kişidir. mevcut düzenek olur da bir şekilde çöker ise, 1. grup diğerlerini sırtlayacaktır, 2. grup ben demiştim deyip küsüp oturacaktır, 3. grup yanıldık biz aman aman diyecektir, 4. grup istikrar sağlayacak-vaat edecek seçeneklere yönelecektir. 1. grup sorguladığı için böyle bir zamanın gelişinden kaygılanmaktadır. mevcudu sürdürme yolu adaletli olmamasından da şikayetçidir. böyle gelip böyle gitmeyeceğine dönük göstergeler çıktıkça da herkes kendi çıkarına göre konum almakta, ama her seferinde kaybı 1. grup vermektedir. Buradaki paylaşımda hangi kaynak en kıtsa, sıkıntı da oradan çıkacaktır. 4. grubu hoşnut tutmak için göstergeler manipüle edilmekte, 2,3 ve 4. gruplara destek alttan alttan verilmektedir. bu düzenin bozulması ihtimali kuvetlendiğinden olsa gerek, 3 ve 4. gruptaki kitleden bazı kişilere milis eğitimi verilmektedir; hatta burada 2. grubun işsizleri de yer alıyor olması muhtemeldir. tabii gelip bunu okuyan 3 ve 4 ten kendisine zeval gelmesin, çok iyi yönetiyor, ona koyuyor bunu haklıyor şeklinde destekler gelecektir ve eksi manyağı yapacaklardır bu yazıyı eminim. *

  edit: ya asıl söyleyeceğimi yazmamışım, seslendiği kitleye göre konuştuğu için 1. kitle açısından tutarsız ve gerçeğe aykırı konuşmalar yapmaktadır. ama diğerleri için istanbula çok kötü yaptık, adaletsiz bir ülkede yaşıyoruz, kandırıldık diye konuşmalar yapıp bu konuların çözümü konusunda eyleme geçmemesi olağan dışı olmadığı için, 1i bağırır, 2si öfler, 3ü arkandayız der, 4ü susun istikrar bozulmasın der.
  1 ... kelkeshoze
 • kariyer yapmak

  4.
  Bu aralar bir ik cı olarak ciddi sorguladığım konudur. Gerçekliği hakkında sorgulama yapıyorum, çünkü bir koltuğa gelmek için, o konuda en iyi uzman olmak ve bunun ölçümünün yapılması değil, o koltuğa oturanı belirleme gücü olan kişinin ikna olması gerekiyor. Dolayısıyla hükmeden ile iyi ilişki kurma, suyuna gitme, iş yetkinliği yanında baskın geliyor. Benim gibi, idealist de olsa takmasa da, ik departmanında çalışanlar da işin teoride olduğu gibi yürüdüğünü aktarır ve işleri buna göre anlamlandırırken, aslında bu lanet düzeneği meşru hâle getirmiş oluyor. Ve o yüzden de şirketleri benim gibi idealist eşekler yürütürken, imkân ve koşulları genişleyen, daha büyük koltuğa oturan oluyor ya. En kötüsü de, bu yazdıklarımı buraya yazarken idrak etmekteyim. *
  1 -1 ... kelkeshoze
 • yeni şeyler getiriyorum