• levent üzümcü nün rakılı fotoğrafı

  23.
  Başlık altında daha içki kötü nasıl paylaşıyon ödö bodö yapan tipleri toplayıp cemaatçiler, gelenin geçenin özel hayatına bok atanlarla yaşatacaksın bir süre. Ama yapamazlar tabii. En medeni yerde en insani koşullarla yaşamak isterler, bunun özgürlük ve haklarla, aklı hür insanlarla olabileceğini ise anlat anlat işlemez.

  Görüyoruz kardeşim işte. Meydan siz ve sizin gibi düşünenlerin. Devlet kademesi senin, ağzından çıkan yapılan tip senin. TV de alkol yok buzlu, mekanlarda yazılar asılı alkol yoktur diye git takıl, sohbete git, ne yapıyorsan yap. Ama gelip kendi hesabında resim paylaşan insana salça olacağına, sohbetlerini dinlediğiniz jet skici hocalara, asansör fantezisi olan hocalara, deli raporlu yunan aşığı üstada tepkini koy, çocukları düzen derneklere tek kelime laf et, ABD ye hala dostum deyip israil ile ticaret yapana iki lafın olsun. Adam görelim, sorunumuz o 1 tane bulamıyoruz aranızdan.
  -1 ... kelkeshoze
 • laik bir ülkede yaşıyorsak kıçımızı açmalıyız

  25.
  Kıçını açmaya niyetli olmanın esas olduğu, ortalıkta açmak abesse kuytuda da pekala açılabileceği ortadayken, bu niyette olmayan insanları yaftalayan ifadedir.

  Damacanaya hallenmenizi mı demeli, asansör fanteziniz mi; alayınız sapıksınız işte!
  ... kelkeshoze
 • 14 mart 2018 beşiktaş bayern münih maçı

  85.
  Beşiktaş ın rotasyonlu kadro ile çıkacağı maç. Şifreli kanalda yayınlanan maç. Sadece galip geldiği ve gelebileceği maça hazırlanan şark kurnazı esnaf bozuntusu herkese yazıklar olsun, Beşiktaş ın şampiyon olamayacağını kendi kabul ettiği maçtır.
  1 ... kelkeshoze
 • çiftlik bank

  179.
  Kurucusunun sermaye paydaşlarını dolandırıp kaçtığı oluşumdur.

  Buna kahkahalar ile Gülen ya da para kaptıranlara enayi, keriz diyenlerin çoğunluğunun mağdurlardan daha az masum olduğunu düşünmüyorum. Şu olayla ilgili ah vah etmekten ya da insanlarla dalga geçmekten farklı boyutta bakmayacak mıyız? Niye milletimiz bu kadar kolaycı, niye bir işten bu kadar beleş para kazanılmaz, bir şey var bu işte diyen sayısı yoka yakın ve bunu konuşmuyoruz? Çünkü çiftlik bank vakasının tekrar yaşanması yeni Mehmetler Fadıllar çıkmasıyla değil, kolay yoldan köşeyi dönme meraklısı fazlalığı ile ilgili bir durumdur.
  1 ... kelkeshoze
 • çiftlik bank a kanan kerizlere ne olacak

  25.
  https://www.google.com.tr...cilar-turedi-2286829/amp/

  Döngü içerisinde dolandırıcı olur ya da açlıktan ölürler diye düşünüyorum. Yanıtlarını Aziz Nesin Zübük eserinde verdiği sorudur.
  1 ... kelkeshoze
 • taksici nefretinin sebebi

  11.
  Çok fazla sayıda olan sebeplerdir.

  Öncelikle makroekonomik bakalım. Ben bugün çıkıp serbest piyasa koşullarında mevcut çalışanlardan daha iyi hizmet sunacağım düşüncesiyle taksi işine girebilir miyim, giremem. Sermaye gerekiyor. Arabamı sarıya boyatmak, gerekli izinleri almak vs. hadi maliyetsiz olsun. Gerekli plakayı almak? 1 milyon TL lazım. E hani serbest piyasa ekonomisi var memlekette, ben de iş yapmak istiyorum??? Yok kardeş, milyoner değilsen giremen.

  Peki serbest piyasa kuralları işlemeyen sektörde hizmet kalitesi ne durumda? Müşteri olarak taksi tutma fikri aklıma geldiğinde düşünmem gereken bazı detaylar var.

  Bozuk param var mı? Gideceğim mesafe için taksi beni alır mı? Farklı rotadan götürüp yolu uzatır mı? Fatura keser mi?
  Gidişte bodos gitmesi, bozuk para üstü vermemesi zaten standart tarife.

  Nesini seveyim ki bunların ben? Zor zamanda birisini çevirip makul hizmet almış mıyım, almışım. Ama bu lütuf değil ki, ben hizmetin karşılığı ücreti ödüyorum. Lütuf 3 km mesafede seni çeviren zor durumdaki insanı istediği yere götürmek olur. Lütuf, cebinde 25 TL kalan adamı 40 TL mesafeye götürmeye razı olursan olur. O adamı alıp sonra kurtarmaz deyip dolmuş tramvay yaparak yarım saat geciktirdikten sonra, daha önce bir arkadaşına itelenen karton 10 TL lerle para üstü alırken 2 kere karşılaştıktan sonra, acelesi olduğu bir gün bakmadan aldığı para üstünde 20 TL sahte banknotu yedikten sonra bu taksicilerin iyiliğini niye savunmayı mı ki ben??!

  Onlar da devlet desteği olmadan iş çevirecek beceriden uzak tipler, siz de ya onlardan birisiniz, buna anlam veremiyorsanız, bir başka seçenek tüm bu tezgâhı idrak edecek akıldan yoksunsunuz.
  2 ... kelkeshoze
 • 8 mart dünya emekçi kadınlar günü

  957.
  Erkek görünümlü korkak ibnelerin de kutlaması gereken gündür. Şirket eşantiyonu alır mutlu olurlar, göt korkusundan sayısız delikanlının canına okuyan vasıfsız vasat yönetici bozuntularına gelsin
  ... kelkeshoze
 • celal şengör

  790.
  Dinlemediğim ne bildiğini ne bilmediğini algılamakta zorlandığım profesör. Bizdeki insanları ilahlaştırma modası sayesinde herşeyden anlar damgası vurulmuş, belli ki alanı dışında söylediklerine şüphe ile yaklaşılması gereken kişi.

  Muhtemelen kendi önyargıları kuvvetli, otoriter bir babanın oğlu. Nereden biliyorum; işe alım yapıyorum, organizasyonel davranış yüksek lisansım var, kendimi bu konuda ehil görüyorum.
  Gelip burada yarım yamalak bildiğim bir alanda, yorum yapsam mesela.. Evrim teorisinin birçok dalının temeli olduğunu, ancak insan yaratılışını tek başına açıklamadığını düşünüyorum. Adem ile Havva değil, ademler ile havvalar olduğunu düşünüyorum.

  Şimdi beni insan kaynakları alanında uzmanlığımla lanse edip her hafta program yaptırıp böyle konulara soksalar, bendeki malzeme bu. Kendisi yukarıda kendi üzerimden verdiğim örnekteki duruma düşmüş oluyor, ama bunu göz göre göre, reklam için yapması uzun vadede kendisini bitirir diye düşünüyorum.

  Özetle, iktidarla ters düştüğü için muhalif olan, güç odaklı muhaliflerin laf edeni gömmeye çalışacağı, idol olarak benimsedikleri, bilim adamı görünümlü medyatik figürdür.
  2 ... kelkeshoze
 • kız evlat sahibi olup babayım diye gezen tip

  13.
  (bkz: deden)
  ... kelkeshoze
 • taksicilerin uber çağırıp şoförü dövmesi

  9.
  Yıllardır, evet işini saygılı düzgün yapan birkaçını hariç tutsak da, boktan hizmet, trafik zorbalığı, kalpazanlık, gasp, insanların zor durumundan faydalanma fırsatçılığı gibi türlü terbiye ve ahlak eksiği durumlara giren taksicilerin yaptığı son zorbalık.

  Bu adamlar değil mi zamanında taksi plakası almış, şimdi her biri trilyonluk. Ve o arabalarda gündelik şoför, taşeron kullanan? Dükkanları bile var, parasını verip taksiyi kiralıyorsun, işletiyorsun.

  Tünelin ucu görünmüş ama, gidicisiniz taksiciler. Daha da bokluk çıkartacağınıza, daha düzgün hizmet verin, daha uygun fiyat verin, insanlar uber yöneliminden utansın size dönsün. Osmanlı zamanı hattatların matbaaya nasıl baskın çıktığını aklım almıyordu. Şu an neler olduğunu ayan beyan görüyoruz. Tarih kitapları bugünleri de uygarlıktan geri kalınmış diye yazacak, taksiciler baskın gelirse.

  Böylesiniz işte, iyilikle birşey yaratmak değil, yeniyi yok etmeyi biliyorsunuz. Bu cümleyi de okuyunca yaratmak Allah'a mahsus diyeceksiniz, o da malumun ilanı zaten.
  3 -1 ... kelkeshoze
 • recep tayyip erdoğan

  28258.
  Çok büyük laf etmiş, nedense en az etkiyi yapmıştır. Üzerine aylarca konuşmayı hak eder oysa ki. ifadey alıntılıyorum:

  --spoiler--
  Onların uzaya giden şusu, busu, her şeyi olabilir; olsun be! Bizim Allah’ımız var
  --spoiler--

  Şimdi uzaya giden araçları yapanlara allahsız demesi bir vaka, sadece Allah'ı olan kitleye kendisini dahil etmesi bir vaka. Şu cümleye muhalefet etmeyen muhalifi... Neyse, adamdan saymayın.

  Kendisini alkışlayan dinleyenler bence bu kadar salak olamaz. Sarayı uçağı arabası yazlık sarayı beyaz çayı altın kakmalı bardağı olup bunları söylemek.. ama şu konuda kötüsünüz seçmenler, bunu söyleyince alkışlayacak, itiraz edeni susuturup bastıracaksınız. Bu avantaların karşılığı aldığınız süs payı, rüşvet neyse onu korumak için yapacaksınız bunu. Çok ama çok kötüsünüz.
  2 ... kelkeshoze
 • 90ların unutulmaz aşk şarkıları

  28.
  Yanıltmasın, genelde iki taraflı aşk değil, platonik veya ayrılık sonrası aşkı anlatan şarkılardır. istisna bulabilen varsa söylesin, repertuarımda sevgilime ithaf edecek şarkı bulamıyorum. Kötü bir şey bu.
  -1 ... kelkeshoze
 • kendinden üstün birinden hoşlanmak

  36.
  Elde edemeyeceğin sevgi, baştan kaybedilmiş yarıştır. Mümkünse kendi dengini bulmak gerekir. ki, burada karşıdakini üstün gören düşünce kaybetmeyi sağlar. Kimin üstün olduğu çevre koşullara göre değişir durur çünkü.
  Ha, üstün görülenin diğerine alışkanlık edinmesi böyle bir ilişkiyi sürekli kılabilir ama ortaya çıkan iki tarafı mutlu eder mi şüphe ederim.
  ... kelkeshoze
 • uber i türkiye den kovacağız

  16.
  Çok uzatmayacağım, seçim zamanı ama bak AKP kazanır bize vermezseniz diye ağlayıp cebe oylarını atacağını düşündüğü kitleyi bir adım daha karanlığa iteleyen açıklamadır. Bu kitleye karşı bilenen kesimden oy toplayacağını sanıyor gafil. Emin olun bir sonraki seçimde göreceğiniz oy oranı öncekileri mumla aratacak. O toplamdan biri düşün. Daha önce karar vermiştim tasdik ediyorsunuz aferin.
  1 ... kelkeshoze
 • 25 şubat 2018 çarşı grubunun paylaşımı

  15.
  Beşiktaşlı duruşunu yer yer farklı platformlarda gösterip gurur timsalimiz de olan çarşı grubuna hiç yakışmamış paylaşımdır. Yıllarca isyan ettiren, her durum ve koşulda haklı olma ve herkese her istediğini söyleme tavrında olmaması tek başına siyah beyazlı bizi yapmışken böyle çıkışlar hiç şık durmuyor, çirkin davrananlarla aynı seviyeye geliyoruz.

  Ya hem de net galip gelmişsin, bu futbol maçı, Aykut kocaman da futbolcu ve teknik direktör olarak belli kariyeri olan bir insan. Tutar tarafı yok, özür dilenmelidir. Cirkeflerden farkımız olduğunu göstermek için. Ayıptır ayrıca, kim öncü olduysa da yazıklar olsun. Yazarken utanmamislar ben onların yerine utandım. Hem böyle hareketler psikolojik dezavantaj da getirir ya, arkadaş siz ne bok yediniz?
  1 -1 ... kelkeshoze
 • özelleştirmeye devleti satmak diyen geri zekalı

  7.
  Başlık açıp başlıkla ilgili kelime yazmayan, başlıkta yorumu da yapan, tanım özürlü tip. Devleti satamıyorsan sattığın ne o zaman?

  Özelleştirilmiş işletmelerin peşkeş çekilen yabancılardan başka kime hayrını gördüğünü de ifade etmesi gerekir. Örneğin piyasada monopol olan, devletin görmezden geldiği, denetlemediği bankalar tefeci, telekomünikasyon firmaları da işportacı gibi çalışıyor. Tamam hakikaten mali yük getiriyorsa özelleşir ama ne bulursan özelleştirmenin zararını anlamanız için illa ekonomik darboğaza mı gireceğiz arkadaş?

  Ha, ilgili fabrikaları yatırandan, zarar ettirenden hesap soramadığımız sürece belki satılması daha iyi, ama niye her seferinde iyiler arasından en iyiyi değil, kötüler arasından en az kötü alternatifi seçmek durumunda kalıyoruz ki? Lider dediğin adam ülkeyi şirket patronu gibi yönetmek isteyince destek verip, ticareti tutar olarak garanti eden ihaleleri verecek kadar beceriksizce bu işi yürütecekse, insanlar da daha iyisini talep Edip bekler.
  2 ... kelkeshoze
 • beşiktaşlı kişilik bozukluğu

  12.
  (bkz: tekil örneği bir topluluğa mal etme hastalığı) olan yazarın teşhisidir. Sevmiyorum kardeşim GS yi deyip Avrupa maçlarında rakip takımı tutan, 20 yıl önceki başarıları ile övünüp en ağır hakareti edenden yola çıkıp tüm FB li ve GS lileri birşeyler ilan etmek ne kadar sağlıklı ise aptal beyanlarını tuttuğu takım sebebiyle tüm taraftarlara mal etmek o kadar sağlıklıdır.
  2 ... kelkeshoze
 • 20 şubat 2018 bayern münih beşiktaş maçı

  290.
  Çocukken kafa kafaya giden mahalle maçları yaparken abilerden biri denk gelir, karşı takıma girip o keyifli maçın canına okur, gol üstüne gol atardı. Bayern Münih yedek kulübesine kamera döndüğünde o günleri hatırladım. isminden ayrı ayrı irkildiğim robben ribery yan yana, aman dediğim maçtır.
  ... kelkeshoze
 • 20 şubat 2018 bayern münih beşiktaş maçı

  283.
  En çok beklediğim maçtır, uzun yıllardır. Game of thrones 7. Sezonu ve Dexter final sezonunu bu kadar beklemiştim. Aradaki fark, o geçen süre hızlı geçsin diye değil, tadını çıkartarak geçirdiğimi düşünüyorum.

  Rakip taraftara sitem, hatta hakaret ettiğim entry ler var. Benden yana kalbi kırılan varsa hakkını helal etsin. 10 kişi o kadar güzel oynadık ki, gole üzülmedim bile. Azıcık silkinsek tek kale oynayacaz diye gaza gelecek olup sonra rüyadan uyanıyorum.

  Tanım: Zafere doğru filminde Peleli Sylvester Stallone lu Michael Caine li takım biziz, karşımızdaki naziler gibi hissettiğim, film olsa kazanacağımız kesin ama senaryoyu değil yazılan kaderimizi izleyeceğimiz maçtır. Hadi bakalım.
  2 ... kelkeshoze
 • 20 şubat 2018 türkiyenin suriye ordusunu vurması

  9.
  Şu an sıcak çatışma * yok gözüküyor. Suriye devleti destekçileri afrin e giriyorlar gözüküyor.

  Ama YPG ile Esad anlaşması olduğu haberi enteresan. Afrin i kuşatacağız, YPG ile anlaşırlarsa sonuçları olur beyanı enteresan Tayyip Erdoğan'ın. Suriye ordusu ile ordumuz karşı karşıya gelmemeli. YPG PKK dediğiniz tipler kıçını kurtarmak için etek giyecek tıyniyette adamlar. ABD ile de bizden fazla müttefikler.

  işte siyasi hedefi olmayan operasyon gelir böyle olmadık yere dayanır. Ordumuz önüne geleni ezer ona şüphemiz yok da, önemli sayıda güç oraya yığılmışken bir komploya kurban gitmeyeceğimizi kim garanti ediyor? Esad ile temas kurmaya kurmaya geldiğimiz yer tehlikeli, endişe ediyoruz.

  Fetih yapma gazıyla yıla çıkıp, toprak alamayıp toprakta yaşayan nüfusu içine alan yetenekler ülkeyi yönetiyor. Ondan endişeliyim.
  Ve bir de şundan (bkz: gelenin geçenin keklediği adama ülke teslim etmek)
  ... kelkeshoze
 • yeni şeyler getiriyorum