• 8 mart dünya emekçi kadınlar günü

  967.
  Erkek görünümlü korkak ibnelerin de kutlaması gereken gündür. Şirket eşantiyonu alır mutlu olurlar, göt korkusundan sayısız delikanlının canına okuyan vasıfsız vasat yönetici bozuntularına gelsin
  ... kelkeshoze
 • celal şengör

  802.
  Dinlemediğim ne bildiğini ne bilmediğini algılamakta zorlandığım profesör. Bizdeki insanları ilahlaştırma modası sayesinde herşeyden anlar damgası vurulmuş, belli ki alanı dışında söylediklerine şüphe ile yaklaşılması gereken kişi.

  Muhtemelen kendi önyargıları kuvvetli, otoriter bir babanın oğlu. Nereden biliyorum; işe alım yapıyorum, organizasyonel davranış yüksek lisansım var, kendimi bu konuda ehil görüyorum.
  Gelip burada yarım yamalak bildiğim bir alanda, yorum yapsam mesela.. Evrim teorisinin birçok dalının temeli olduğunu, ancak insan yaratılışını tek başına açıklamadığını düşünüyorum. Adem ile Havva değil, ademler ile havvalar olduğunu düşünüyorum.

  Şimdi beni insan kaynakları alanında uzmanlığımla lanse edip her hafta program yaptırıp böyle konulara soksalar, bendeki malzeme bu. Kendisi yukarıda kendi üzerimden verdiğim örnekteki duruma düşmüş oluyor, ama bunu göz göre göre, reklam için yapması uzun vadede kendisini bitirir diye düşünüyorum.

  Özetle, iktidarla ters düştüğü için muhalif olan, güç odaklı muhaliflerin laf edeni gömmeye çalışacağı, idol olarak benimsedikleri, bilim adamı görünümlü medyatik figürdür.
  1 ... kelkeshoze
 • kız evlat sahibi olup babayım diye gezen tip

  14.
  (bkz: deden)
  ... kelkeshoze
 • taksicilerin uber çağırıp şoförü dövmesi

  9.
  Yıllardır, evet işini saygılı düzgün yapan birkaçını hariç tutsak da, boktan hizmet, trafik zorbalığı, kalpazanlık, gasp, insanların zor durumundan faydalanma fırsatçılığı gibi türlü terbiye ve ahlak eksiği durumlara giren taksicilerin yaptığı son zorbalık.

  Bu adamlar değil mi zamanında taksi plakası almış, şimdi her biri trilyonluk. Ve o arabalarda gündelik şoför, taşeron kullanan? Dükkanları bile var, parasını verip taksiyi kiralıyorsun, işletiyorsun.

  Tünelin ucu görünmüş ama, gidicisiniz taksiciler. Daha da bokluk çıkartacağınıza, daha düzgün hizmet verin, daha uygun fiyat verin, insanlar uber yöneliminden utansın size dönsün. Osmanlı zamanı hattatların matbaaya nasıl baskın çıktığını aklım almıyordu. Şu an neler olduğunu ayan beyan görüyoruz. Tarih kitapları bugünleri de uygarlıktan geri kalınmış diye yazacak, taksiciler baskın gelirse.

  Böylesiniz işte, iyilikle birşey yaratmak değil, yeniyi yok etmeyi biliyorsunuz. Bu cümleyi de okuyunca yaratmak Allah'a mahsus diyeceksiniz, o da malumun ilanı zaten.
  3 -1 ... kelkeshoze
 • recep tayyip erdoğan

  28418.
  Çok büyük laf etmiş, nedense en az etkiyi yapmıştır. Üzerine aylarca konuşmayı hak eder oysa ki. ifadey alıntılıyorum:

  --spoiler--
  Onların uzaya giden şusu, busu, her şeyi olabilir; olsun be! Bizim Allah’ımız var
  --spoiler--

  Şimdi uzaya giden araçları yapanlara allahsız demesi bir vaka, sadece Allah'ı olan kitleye kendisini dahil etmesi bir vaka. Şu cümleye muhalefet etmeyen muhalifi... Neyse, adamdan saymayın.

  Kendisini alkışlayan dinleyenler bence bu kadar salak olamaz. Sarayı uçağı arabası yazlık sarayı beyaz çayı altın kakmalı bardağı olup bunları söylemek.. ama şu konuda kötüsünüz seçmenler, bunu söyleyince alkışlayacak, itiraz edeni susuturup bastıracaksınız. Bu avantaların karşılığı aldığınız süs payı, rüşvet neyse onu korumak için yapacaksınız bunu. Çok ama çok kötüsünüz.
  2 ... kelkeshoze
 • 90ların unutulmaz aşk şarkıları

  29.
  Yanıltmasın, genelde iki taraflı aşk değil, platonik veya ayrılık sonrası aşkı anlatan şarkılardır. istisna bulabilen varsa söylesin, repertuarımda sevgilime ithaf edecek şarkı bulamıyorum. Kötü bir şey bu.
  -1 ... kelkeshoze
 • kendinden üstün birinden hoşlanmak

  40.
  Elde edemeyeceğin sevgi, baştan kaybedilmiş yarıştır. Mümkünse kendi dengini bulmak gerekir. ki, burada karşıdakini üstün gören düşünce kaybetmeyi sağlar. Kimin üstün olduğu çevre koşullara göre değişir durur çünkü.
  Ha, üstün görülenin diğerine alışkanlık edinmesi böyle bir ilişkiyi sürekli kılabilir ama ortaya çıkan iki tarafı mutlu eder mi şüphe ederim.
  ... kelkeshoze
 • uber i türkiye den kovacağız

  16.
  Çok uzatmayacağım, seçim zamanı ama bak AKP kazanır bize vermezseniz diye ağlayıp cebe oylarını atacağını düşündüğü kitleyi bir adım daha karanlığa iteleyen açıklamadır. Bu kitleye karşı bilenen kesimden oy toplayacağını sanıyor gafil. Emin olun bir sonraki seçimde göreceğiniz oy oranı öncekileri mumla aratacak. O toplamdan biri düşün. Daha önce karar vermiştim tasdik ediyorsunuz aferin.
  1 ... kelkeshoze
 • 25 şubat 2018 çarşı grubunun paylaşımı

  15.
  Beşiktaşlı duruşunu yer yer farklı platformlarda gösterip gurur timsalimiz de olan çarşı grubuna hiç yakışmamış paylaşımdır. Yıllarca isyan ettiren, her durum ve koşulda haklı olma ve herkese her istediğini söyleme tavrında olmaması tek başına siyah beyazlı bizi yapmışken böyle çıkışlar hiç şık durmuyor, çirkin davrananlarla aynı seviyeye geliyoruz.

  Ya hem de net galip gelmişsin, bu futbol maçı, Aykut kocaman da futbolcu ve teknik direktör olarak belli kariyeri olan bir insan. Tutar tarafı yok, özür dilenmelidir. Cirkeflerden farkımız olduğunu göstermek için. Ayıptır ayrıca, kim öncü olduysa da yazıklar olsun. Yazarken utanmamislar ben onların yerine utandım. Hem böyle hareketler psikolojik dezavantaj da getirir ya, arkadaş siz ne bok yediniz?
  1 -1 ... kelkeshoze
 • özelleştirmeye devleti satmak diyen geri zekalı

  8.
  Başlık açıp başlıkla ilgili kelime yazmayan, başlıkta yorumu da yapan, tanım özürlü tip. Devleti satamıyorsan sattığın ne o zaman?

  Özelleştirilmiş işletmelerin peşkeş çekilen yabancılardan başka kime hayrını gördüğünü de ifade etmesi gerekir. Örneğin piyasada monopol olan, devletin görmezden geldiği, denetlemediği bankalar tefeci, telekomünikasyon firmaları da işportacı gibi çalışıyor. Tamam hakikaten mali yük getiriyorsa özelleşir ama ne bulursan özelleştirmenin zararını anlamanız için illa ekonomik darboğaza mı gireceğiz arkadaş?

  Ha, ilgili fabrikaları yatırandan, zarar ettirenden hesap soramadığımız sürece belki satılması daha iyi, ama niye her seferinde iyiler arasından en iyiyi değil, kötüler arasından en az kötü alternatifi seçmek durumunda kalıyoruz ki? Lider dediğin adam ülkeyi şirket patronu gibi yönetmek isteyince destek verip, ticareti tutar olarak garanti eden ihaleleri verecek kadar beceriksizce bu işi yürütecekse, insanlar da daha iyisini talep Edip bekler.
  2 ... kelkeshoze
 • beşiktaşlı kişilik bozukluğu

  12.
  (bkz: tekil örneği bir topluluğa mal etme hastalığı) olan yazarın teşhisidir. Sevmiyorum kardeşim GS yi deyip Avrupa maçlarında rakip takımı tutan, 20 yıl önceki başarıları ile övünüp en ağır hakareti edenden yola çıkıp tüm FB li ve GS lileri birşeyler ilan etmek ne kadar sağlıklı ise aptal beyanlarını tuttuğu takım sebebiyle tüm taraftarlara mal etmek o kadar sağlıklıdır.
  2 ... kelkeshoze
 • 20 şubat 2018 bayern münih beşiktaş maçı

  308.
  Çocukken kafa kafaya giden mahalle maçları yaparken abilerden biri denk gelir, karşı takıma girip o keyifli maçın canına okur, gol üstüne gol atardı. Bayern Münih yedek kulübesine kamera döndüğünde o günleri hatırladım. isminden ayrı ayrı irkildiğim robben ribery yan yana, aman dediğim maçtır.
  ... kelkeshoze
 • 20 şubat 2018 bayern münih beşiktaş maçı

  301.
  En çok beklediğim maçtır, uzun yıllardır. Game of thrones 7. Sezonu ve Dexter final sezonunu bu kadar beklemiştim. Aradaki fark, o geçen süre hızlı geçsin diye değil, tadını çıkartarak geçirdiğimi düşünüyorum.

  Rakip taraftara sitem, hatta hakaret ettiğim entry ler var. Benden yana kalbi kırılan varsa hakkını helal etsin. 10 kişi o kadar güzel oynadık ki, gole üzülmedim bile. Azıcık silkinsek tek kale oynayacaz diye gaza gelecek olup sonra rüyadan uyanıyorum.

  Tanım: Zafere doğru filminde Peleli Sylvester Stallone lu Michael Caine li takım biziz, karşımızdaki naziler gibi hissettiğim, film olsa kazanacağımız kesin ama senaryoyu değil yazılan kaderimizi izleyeceğimiz maçtır. Hadi bakalım.
  2 ... kelkeshoze
 • 20 şubat 2018 türkiyenin suriye ordusunu vurması

  10.
  Şu an sıcak çatışma * yok gözüküyor. Suriye devleti destekçileri afrin e giriyorlar gözüküyor.

  Ama YPG ile Esad anlaşması olduğu haberi enteresan. Afrin i kuşatacağız, YPG ile anlaşırlarsa sonuçları olur beyanı enteresan Tayyip Erdoğan'ın. Suriye ordusu ile ordumuz karşı karşıya gelmemeli. YPG PKK dediğiniz tipler kıçını kurtarmak için etek giyecek tıyniyette adamlar. ABD ile de bizden fazla müttefikler.

  işte siyasi hedefi olmayan operasyon gelir böyle olmadık yere dayanır. Ordumuz önüne geleni ezer ona şüphemiz yok da, önemli sayıda güç oraya yığılmışken bir komploya kurban gitmeyeceğimizi kim garanti ediyor? Esad ile temas kurmaya kurmaya geldiğimiz yer tehlikeli, endişe ediyoruz.

  Fetih yapma gazıyla yıla çıkıp, toprak alamayıp toprakta yaşayan nüfusu içine alan yetenekler ülkeyi yönetiyor. Ondan endişeliyim.
  Ve bir de şundan (bkz: gelenin geçenin keklediği adama ülke teslim etmek)
  ... kelkeshoze
 • şener şen in en akılda kalan film sahnesi

  80.
  Kırmızılı kadın filminde kadın ile başbaşa kaldığı, kadının çok mu istiyordun beni diye kur yaptığı sahnedir. Gerçi şehnaz Dilan a yazmak gerekiyor galiba bunu.

  Hmmm. O zaman çok net av mevsiminde çetin tekindor ile başbaşa konuştukları sahnedir. Ef-sa-ne.

  Bir de belirtmeliyim. Şener şen in oynadığı filmlerden aklınızda sahneler tek tek kalmaz. Filme dair bir şeyler hatırlamak istediğinizde aklınıza şener şen gelir. Kendisinin öyle bir karizması vardır.
  2 ... kelkeshoze
 • atatürk ün sürekli bira sigara ve rakı içmesi

  69.
  Elbette öncelikle (bkz: gelenin geçenin keklediği adama ülke teslim etmek)

  Gözün sürekli mahrem, sürekli günah görüyorsa günahkar o mu sen mi kardeş?

  Atatürk hardaliye de içmiştir bildin mi nedir? Sigara içmesine laf etmişsin, onun kurduğu fabrikaları gavura peşkeş çekip yerli tütünü kaçak, yabancı sigarayı yasal yapan aklı övüyorsun. Örtülü ödenekten trilyonlar harcayıp hesap vermeyeni, son kuruşuna kadar tüm mal varlığını devlete bağışlayana üstün tutuyorsun.
  -1 ... kelkeshoze
 • beraat et de görelim

  1.
  https://youtu.be/dDpFqTDDvqA

  Nazlı ılıcak beyanıdır. O dönemde Ergenekon sıçmığına kurban edilen merdan yanardağ televizyonunda, aradan geçen onca yıldan sonra, müebbete mahkumiyetin ağır olduğunu söylerken, zamane kankaları dut yemiş bülbül kesilmiştir.

  Sadece olanı biteni aktarıyorum, asla ve asla yorum yapmam. Yorumlanacak sifatlandırılacak birşey yok Zaten herşey ortada.
  1 ... kelkeshoze
 • gelenin geçenin keklediği adama ülke teslim etmek

  6.
  https://odatv.com/bir-deg...ldatildik-18021821_m.html

  1 değil 2 değil defalarca aldatıldığını parti konuşmasında söyleyen, muhtemelen sonrasında alkış alan parti başkanı ve ülkeye hükümet eden kişiye yapılabilecek tanımdır. Bu kadar rahat ve aleni dile getirebildiğine göre aldatıldığını söylemenin oyunu arttırdığını düşündüğüm kişidir. Kendine yakıştıranları tebrik ederim, ben işyerinde söylesem tazminatsız siktir ederler, ki kendime yediremem.
  -1 ... kelkeshoze
 • 16 şubat 2018 atiker konyaspor beşiktaş maçı

  73.
  Saçma sapan yorumlar okuduğum maçtır. Tek tek yanıt vermekle uğraşmayacağım. 3 aydır beklediğim maça 3 gün kala Konyaspor maçında ben de uğraşmazdım aga. Takım çok doğal olarak Bayern maçına bileniyor ligde bilmem ne olsa ne? 1 ay geçti her maç lige havlu atıyoruz ne biçim işse liderle fark 3 4 puan.

  Talisca kafayı yemiş vurduklarından biri ağlara gitse rahat edecek ya dağa taşa ya da çekip öyle futbol oynuyor ki ligdeki tüm takımlardan tepede duruyor. Öyle özgüveni yüksek ki şampiyonlar liginde rakibine 15 dakika top göstermedi, deplasmanda full galibiyetle deplasmana gidiyor. En az 27 gün benim rakibim önce bayern sonra Manchester city, sonra PSG sonra Barcelona. Bi anlamadınız, fikstür zormuş bilmem ne, lan kolay olsa bize denk gelmez; her türlü farklı mağlubiyet, kazanılan maçı kaybedip elenmeyi yaşadık biz. Şu anda takıma güven tam o yüzden gözümüz kara.

  inişler çıkışlar hep olur, bu takım da dağılır, Şenol hoca da gider Fikret orman da. Bugün şampiyonlar ligi top16 da olmayı deneyimlemek en güzel gelen şey, keyfini çıkartalım diyoruz bırakmıyorsunuz. Birlikte çıkartalım eşlik edin diyoruz, rakibiniz güçlü boruyu döşeyecek diyorsunuz. Döşemesi bizden olunca takımlar kötü oluyor.

  Ama siz de haklısınız. Birinizde aziz birinizde Fatih, atsan atılmaz satsan döner gelir. Tamam tamam anlamayın, zaten anlamayacaksınız belli niye olduğu.
  4 -5 ... kelkeshoze
 • man belgeleri gerçek çıksın istifa ederim diyen cb

  17.
  istifa demedim istifade ederim dedim! Söylediklerimi saptırmaya çalışan alçaklar, ayağınızı denk alın! Eeeeeeey...

  Der.. ve herkes yer. Havuz medyasına çıkarlar bu cumhurbaşkanımıza kurulmuş alçak bir komplodur derler. Fetöcülerin işi cehape bunlarla iş tutuyor derler. Herkes hayatına devam eder. Büyütmeyin,aynen devam edin.
  2 ... kelkeshoze
 • yeni şeyler getiriyorum