• fetöcülerin oy atacağı parti

  10.
  Siyasi uzantılarının en bol olduğu parti olacaktır. Hangisi olduğunu bulmaya var mısınız? *
  ... kelkeshoze
 • final yapmış efsane diziler

  32.
  Bitmesi gerektiği noktada veya bitmemesi gereken noktada bitmiş dizilerdir kanımca. Yaprak dökümü gibi biteceği ilan edilmesinin üstüne iki sezon daha çekilen diziden, ya da reytingi iyi diye zoraki devam ettirilenleri buraya dahil etmek doğru olmaz. Çok sevsem de how I met your mother buna iyi bir örnek. Hatta Dexter da öyle.

  Ha iyi niyetlerle tekrar canlandırılan diziler oldu, bu yeni çabalar yüzünden ayrılsak da beraberiz bu listeye giremiyor. Benim yazacaklarım Gülşen abi, hayat ağacı, breaking bad, nip tuck, bizimkiler. ilk ikisinin devamı rahat gelebilirdi, diğerlerine ise asla dokunulmamalı.
  1 ... kelkeshoze
 • robert kolej in yıllık ücretinin 112 bin tl olması

  23.
  Anadolu lisesi sınavlarında derece yapacak kadar aklımın bastığını hatırlıyorum ama o yaşta bile okulda okumak için aileme para ödetmek saçma geliyordu. Ondan mıdır bilmiyorum özel okullar sınavında 68 net mi ne yapmıştım.

  Şimdi bakınca saçmalığın dik alası olduğunu gördüğüm durumdur ama insanlar aptal kardeşim, çocuğu olan arkadaşlarım özel okulları ödemenin derdine düşmüş sanki okula para verince olamayacak adamı alim yapıyorlar. 112 değil 1112 olsa onu da veren çıkar merak etmeyin.

  Not: Yukarıda eziklemiş gibi kalmış, Anadolu lisesi sınavlarında beklentileri boşa çıkarmadım belirteyim. (bkz: Kadıköy Anadolu lisesi)
  ... kelkeshoze
 • gündemdeki başlıklarla yandaş medyaya dönen sözlük

  1.
  (bkz: ekşi sözlük) ama ulu da sağlam yandaş yapmış. Hakkıyla yazı yazanların ve sözlük takip edenlerin çoğunluğunun muhalif olduğunu düşünürsek, muhalifin muhalife faydası yok anca yandaşları popüler edince gündemde yer bulduğumuza dair bir inanç var sanki
  1 -2 ... kelkeshoze
 • recep tayyip erdoğan

  28336.
  Kendisine diktatör diyene dava açıp 3. Dünya ülkeleri diktatörleri gibi askeri üniforma giyen parti başkanıdır.

  https://odatv.com/erdogan...lajli-poz-01041849_m.html

  Kendisi ile ülkenin kurucularını kıyaslama yapanlar baksın bakalım, işgal kuvvetlerini ülkeden attıktan sonra üstüne kamuflaj geçiren var mı?

  Terörü sıfır teslim aldığı ülkeyi olur olmadık maceralara, Ortadoğu bataklığına sokması onlarla rekabet için savaş arayışı mıdır acaba?
  5 ... kelkeshoze
 • çatlayınlı patlayınlı konuşan cumhurbaşkanı

  26.
  Öyle veya böyle hepimizin eseridir.

  (bkz: gelenin geçenin keklediği adama ülke teslim etmek)

  Elbette seçimlerde sandık nöbeti denince totosunu sağlama alanlar içindeki birisi olarak bu kadarını ben de beklemiyordum
  (bkz: başkası adına utanmak)

  Ama zaten sorun da makul bir noktada bu katlanılmaz durumun sonlanacağı ve akil birilerinin müdahale edeceğini beklememiz değil mi?

  Tabii bu yolları iktidarın tıkayıp kalan alanda devamını sağlamaya tüm çabasını sarfetmesini de göz ardı etmemek lazım. Da.. işte olduğu olacağı başlıktaki üslup, takiye ve manipülasyon dolu bir hayat, 80 milyonumuz için. Ve illa ki kutuplaşma, illaki dışlama. Bıktık arkadaş yok kimseyle derdimiz; bu kadar istekli iseniz işinizi doğru düzgün yapın. Gerçek sorunlarımız ile uğraşın. Israrla o yöne dönmüyorsanız da derdiniz başkadır. Yıllardır aynı terane, he he evet orta yerimden ayrıldım çatır çatır çatladım. Hadi Davut Güloğlu çıksın sahneye perçinlesin. Kınayı hangi adrese gönderiyoruz?
  -1 ... kelkeshoze
 • darbeyle alakasız khk lar çıkartmak

  7.
  Anayasaya aykırıdır. Işin de en kötü tarafı, bunu insanlara anlatması gereken muhalefetin değil, bunu yapmayı marifet olarak sunan iktidarın fikrinin makul görülmesidir. Kitlesine tüm devlet düzenini düşman gösterip yenilik adına dümdüz ettiğine ikna ettikleri için aynen devam etmektedir.

  Nereye kadar, bence iktidar zehirlenmesi yaşayıp fazla yetki taşımaktan mağdur olamayacakları, farklı partilere işlerini devredemeyecek kadar usulsüz işler yaptıkları yere kadar. Ki geldik sanki.
  2 ... kelkeshoze
 • sevilen kişiden siktir yemek

  11.
  kötü de olsa alınmış somut sonuçtur. etkisi kötüdür ama sürüncemede kalmasından iyidir.
  1 ... kelkeshoze
 • caner toygar ın intihar etmesi

  10.
  mesleğinin gereğini yapan birisinin imza attığı eylemdir.

  şov dünyası öyle işte, isminin bilinirliği yüksek olur sana dönüşü ne olur belli değil. standart bir mesleğin olsa karşılaşacağın konuların çerçevesi daha belirgindir; terzi isen bilirsin ki elbisesiyle sorunu olan gelir, marangozsan ahşap malzeme gelir, doktorsan sağlığı kötü veya şüpheli insanlar gelir vs.

  her yeri kameralarla çevrili bir tv setinde gördüğün bir kızdan hoşlanma belirtilerin insanların ilgisini çekip, bu çerçeve dışında hayatında daha anlamlı, seni memnun edecek ve hayatını kazanacağın mesleğin yoksa, ya da mesleğin buysa, hayatının sonuna kadar başgöz edilme konseptinde takılır, kesmezse kafanda bardak da kırarsın, intihar da edersin; kimbilir ilgiyi tekrar toplamak için bir dahakine ne edersin caner?
  1 ... kelkeshoze
 • elon musk ın bir balon olması

  3.
  https://www.marketwatch.c...e-fund-manager-2018-03-27

  ekonomik değerlerin boku yemesi nedense tesla nın müthiş keşiflerinin yanında bahsedilmiyor bile. O değil de, hakikaten iflas olursa, tek tük sokaklarda gördüğüm tesla otomobilleri.. neyse bekleyelim görelim, elon paşaya ağzını açsan kötü oluyorsun, ben tespitimi yapmışım (#36653736) ve hala arkasındayım. hayranları düşünsün.
  1 ... kelkeshoze
 • bir liderin kendisine atatürk soyadını vermesi

  27.
  meclis kararıyla alınmış karara, meclisi hükümsüz kılıp kendi borusunu öttüren, elinde her türlü imkan ve yetki varken bile milletin taş çatlasa yarısına hükmedebilen kişileri lider belleyenlerin yapabileceği bir yorumdur.

  2018 yılına geldiğimizde ortaokul tarih kitaplarındaki savaşlar fetihler kafasıyla ülke yönetmeye kalkıp kendine haşa peygamberlikten mareşalliğe unvanlar vermeye kalkan, başbakanlık cumhurbaşkanlık kesmeyip daha daha birşeyler olacağım diye ülkeyi savaşa sokan, başkanlık sistemini devreye alan, ohal ilan eden; dönüp dolaşıp geldiği yer de 3. dünya diktatörlüğü seviyesindeki ülkeler sınıfına giren bir ülke ve iktidar partisi genel başkanlığı olan, gelenin geçenin keklediği kandırdığı adamlar bugün yönetimde, siz 100 yıl geriye sallayın; aferin size.
  ... kelkeshoze
 • acun ılıcalı ya abd nin soruşturma açtı iddiası

  9.
  Enteresan bir Odatv kulisidir.*
  Daha önce Zarrab davasında Acun'un ismi geçmesi, Acun'un uçağının Reza Zarrab tarafından kullanılması gibi iddiaların Zarrab davasında geçtiğini haberleştiren Odatv sıkı bir şey ortaya atmış ve dava edilmiş hemen.

  Enteresan dedim, bu kadar bilgi ile yorum yapmayacağım. Çünkü ya haber acı bir gerçek, ya da Odatv trollenmiş. Çünkü Barry Seal filmi senaryosunu olduğu gibi alıp Barry Seal yerine Acun Ilıcalı, Kolombiya yerine Panama yazılmış gibi örtüşüyor. Birbirini takip eden mantıklı önermeler mantığı ile, Odatv nin kaynak teyit etmeden böyle bir olayı kulis iddia vs. diye bile n fena bir durum olur.

  Enteresan dedim çünkü doğan medyanın satıldığının haftasında büyük takipçi sayısı olan bir muhalif haber kanalında gerçekleşecek muhtemel bir operasyona vesile olabilecek olaydır. Aman diyelim.
  ... kelkeshoze
 • akp döneminde milli gelirde yaşanan büyük düşüş

  1.
  https://www.memurlar.net/...ir-rekor-kirdi.html?amp=1

  2003 de kişi başına milli gelir 5 milyar TL, bugün ise sadece 33.414 TL! 15 yıl öncesinin küsuratı bile bunun kaç katı?! Yazıklar olsun tüh tüh tüh
  ... kelkeshoze
 • akp döneminde dolarda yaşanan büyük düşüş

  23.
  (bkz: akp döneminde milli gelirde yaşanan büyük düşüş)
  ... kelkeshoze
 • türkiye den siktir olup gitmek

  834.
  Zaman zaman düşüncesi gelen, sonra elimle kovalayıp uzaklaştırdığım düşüncedir. Başlıkta kıpırdanma görüp gelenlerin yurtdışına çıkan birisinin birşeyler yazdığı umuduyla buraya geleceği, şu cümleyi bitirmeden eksiye basacağı muhtemel, ama bir düşmek isterim.

  Ben istanbul dan siktir olup gitmek eylemini yaptım ve Bursa ya taşındım. Yurtdışına gidenlerin bazı yaşadığı huzurlu ortamı rahatlığı falan tecrübe ettim. O aralar, ki gezi direnişi artçıları oldu, Soma patladı, cumhurbaşkanı seçimleri yapıldı; kendimi siyasi gündemle boğulmuş hissetmiyordum. Arkadaşlarımı ve ailemi istanbul'da bırakmak, onlarla hafta içi bir akşam buluşması yapamamak dışında eksiğim de yoktu. iş konusunda şansımız yaver gitse, eşim bu şanssızlığı Bursa ile özdeşleştirmese kalırdık...

  Neyse konu bu değil. Konu şu, yaşadıklarımla yurtdışına gidenlerin anlattıkları arasında benzerlikler çok. Çünkü adım attığın yer ve aldığın riske sarılıyorsun. En doğru kararı verdiğini düşünüyor, farklı biçimde ele almak istemiyorsun. Öyle olunca çevre algısı artıyor, küçük detaylara dikkat etmeye başlıyorsun. Ki böylece ev iş arasındaki döngü renklenmiş oluyor. O dikkati vermediğinde, odağın kötü giden işler oluyor; işyerinde işlerin bitmemesi, çetrefilli olması, anlayışsız insanlar veya siyasi gündem.

  Bu sıkışmışlık içinde hiçbir ekstra ile uğraşmıyorsun. Bir hobi, tiyatro, sivil toplum kuruluşları üyeliği... Ne yapıyorsun, kendini hızlı mutlu eden şeylere sarılıyorsun. AVM ye atıyorsun kendini, alışveriş, yeme içmeye veriyorsun bünyeyi. Sinemaya sapsan bir nebze, ama çoğu işin anlık mutluluk veya aklını meşgul etme ve uyuşturmaya dayalı. Eve gitsen oturup dizi izlersin, ha TV ha Netflix. Ana esas sorun bence burada arkadaşlar. Senin benim boş bıraktığımız alanlara çöküyor iktidar, bizi de inek gibi sağıyor. Anlamsız beyaz yaka işlerde gününü hiç et, aldığın para ile kendini döndüreme bile, hoşuna gitmiyorsa siktir git. E bu düzene uyduğumuzda tepkili olduğumuz düzeneğe isyan etmiş olmuyoruz ki, onun parçalarından birisi oluyoruz. Gerçekten hakkını alabildiğin harcamaya lafım yok, kalanlarla düşün kimi neyi finanse ediyorsun?

  Gidene, gitmek isteyene lafım yok. Saygı sonsuz, Allah herkese sağlık mutluluk nasip etsin. Ama gidesin yoksa, kalıp yakınan gruptaysan benim gibi, evet kolay değil ve alan gün be gün daralıyor; ama siktirip gitme tasavvurundan, boktan giden hayatından yakınmaktan başka yollar da var. Okuyor ve görüyorum ki, gidenler de gidiyor ama aklı burada, ülkemde işler iyi giderse onlar da gittikleri yerde daha huzurlu olacaklar.
  1 ... kelkeshoze
 • 21 mart 2018 internet denetiminin rtük e geçmesi

  36.
  Doğan medya grubunun el değiştirmesi olayı ile birlikte değerlendirildiğinde, büyük bir operasyonun başlangıcı gözüken karardır.

  Kanımca sosyolojik bazı değişimleri tetikleyecektir. Bunları söylemek acı ama, her seferinde oyunu adil oynadığı varsayımı ile eleştirilen ama bunu oyun değil bir savaş şeklinde yürüten hükümetin halkın bir kesimine, takriben yarısına baskı uygulayarak hükmetme gayretidir.
  ... kelkeshoze
 • askere gidersen seni bekleyemem diyen kız

  34.
  Kurtulmak için askerliğin vesile ve vakayı hayriye olduğu kızdır. Bekleyemezmiş, pis seni.

  Gerçi yukarıda biri belirtmiş, beklemeyecek karakterde olup dürüst davranan kızdır aynı zamanda. Bu yanını gizlese daha fena darbe vuracak başka birşey yaşatır.

  Tabii itiraf etmeli askerde seni bekleyenin olmaması çok da iyi bir şey değil. Kız arkadaş olması olmamasından iyi. Ama göz göre göre de lades olmasın, evet sınırlı ihtimal ama başka kısmetlere kapı açar. Olay bir internet bağlantısı, bir çarşı iznine bakar, kısmet sonuçta.*
  ... kelkeshoze
 • balığın yanında rakı içmeyen insan

  14.
  Benim dahil olduğum tanımdır. Oldum olası yapılan bu yakıştırmaya katılmam çünkü. Rakıdan en fazla keyif aldığım zaman, rakıyı mezeyle tükettiğim zamandır. Ana yemekle aç karnına rakıyı indirmenin mantığını anlamam, sıcak yemeyi tercih edeceğim balık etinin yanına doğrudan yakıştırmam. Onun yerine balığı yerim, sonra mezesiyle, kalan balıkla rakıyı götürürüm.
  1 ... kelkeshoze
 • recep tayyip erdoğan a küfür eden sözlük yazarı

  16.
  Sayın Erdoğan'a yapılmış hakaretin kendisi mi sorunlu, bunu şikayet edeyim derken alenileştirmek mi karar veremediğimdir. Kandırıldığını, dış mihrakların oyununa geldiğini belirtip Kemal Kılıçdaroğlu na saydırsa parçayı kurtarır mı bilemiyorum. Ama söylemem gerek, yaptığı ayıptır.

  Ama olay büyüyüp bu kadar farklı otoriteler gündemine gelmesinden sadece kendisi mi yanar, başka nereye sıçrar kestirmek zor hakikaten. Keşke özel mesajla uyarılarak ilerlense idi.
  ... kelkeshoze
 • 39 numara ayakkabı giyen kıza aşık olmak

  7.
  1.82 boyunda sarışın yeşil gözlü bir Nefise Karatay modeli biliyorum ayakları 39 numaraydı. Ne yapmalıydım onu anlamadım, ayak kalıbı alıp Yok olmaz mı diyecektim?
  1 ... kelkeshoze
 • yeni şeyler getiriyorum