• tayyip in üzerine atlayan çomar

  30.
  (#38501210) da yazdım, daha da konuşmam. insan olarak refleksi anormal denilemez, ama bu kadar efelenen beyanat üzerine bu sahneyi aman canım diye geçiştiremezsiniz. Bunu savunuyorsunuz, o zaman daha devam edin bu kadar insani detaylara odaklanacak kadar ekranlarda gözükmesin sayın AKP genel başkanı. He kurban?
  1 ... kelkeshoze
 • recep tayyip erdoğan

  28698.
  Dün mü bugün mü ne, bir mitingte üstüne adam atlamış. Ürkmüş bir yüz ifadesiyle adamdan kendini sıyırmaya çalışmış, şahsı iteklerken görüntüsü trajikomik bir kare vermiştir.

  Bunun yorumunu yapmadan şunu vurgulamak gerek: Her türlü kanalda çeşme açılış konuşmasını bile yayınlıyorsunuz. izlemesek kabahat, anarşist dersiniz. izleyi yorum yapıyoruz, insanlar izlenimlerini aktarıyor yine olmuyor. Ulan yeter hakikaten başka işimiz gücümüz kalmadı işte o süpersonik liderinizi takip ediyoruz yine mi yetmiyor. Çağrıştırdığı o işte cemaat kırıkları napalım? Zaten ısmarlama beyanlar için devlet örtülü ödeneği havuz medyası deli kaynak aktarıyorsunuz. Nasıl manyaklarsiniz anlayın artık!

  Yorumum şudur: dizi çekimi sahne arkasında oyuncuların verdiği karelere benzer kareler vermiştir. Hayatımızın en mahrem yerlerine bile dahil olan, görüş bildiren birisinin ikili oynamaya hakkı yoktur.
  3 -1 ... kelkeshoze
 • fetöcülere badem kurusu rengi tektip elbise kuralı

  4.
  istediğiniz algı oyununu oynayın, bunların örgüt başına yalakalık yaptığınız günleri, o sırada buna tepki gösterenleri dışlayıp daha hala süregelen şekilde ülkenin yapı taşlarını oynatmanızı unutturamazsınız ki. Hayır, aklımda birşey yokken aklıma geliyor. O derece fazla örnek var. Şu konuyu çok keskin şekilde dile getirenler ana medyada yer almıyor, kitlelere yayılsa; ama yemiyor öyle anlaşılıyor. Çünkü delikanlı gibi çıkıp ortaya söyleyemiyorsunuz ama Ergenekon balyoz ortak girişiminiz. Ulan hepiniz oradaydınız be!
  ... kelkeshoze
 • arda turan ın beşiktaş a transferi

  43.
  Gerçekleşir ise küfür gibi gelişmedir. takım takır takır top oynuyor ve bunu sağlayan o ruh. Zaten milli takımda tiksinilen ekoldeki Caner Erkin gibi bir adam takımda ve net şekilde sırıtırken, kankası Arda Turan ı takıma almak altına dinamit atmaktır.

  Ayrıca kendi egosuyla ön plana çıkan, magazin ikonluğu sahada oynadığı futboldan büyük adamı, bugüne kadar Avrupa'da oynayan en iyi Beşiktaş a yakıştırmıyor ve istemiyorum. bunu zamanında Arda ya arka çıkan, Avrupa şampiyonası 2008 de en büyük hayranı olan birisi olarak söylüyorum. Kal Avrupa'da gelme buralara artık. Futbol oynayıp gündeme gel Arda, tarihin çöplüğü ile zirvesinin tam arasındasın.
  2 ... kelkeshoze
 • zabıta dayağı

  3.
  Tayfun karali isimli amirin zabıta memurunu tokatladığı sahneyi de kapsayan konsepttir. işin acı tarafları böyle bir kavramın var olmasıyla bitmiyor maalesef. Memurun dayak yemesini zaten evine ekmek götürmek için katlanıyor yavşaklığı içinde değerlendirenlere kızıyorum. Arkadaş tokat yemenin elle tutulur yanı yok, tamam da, niye tokat yiyen hemencecik toplumun fakir ve düşmüş ferdi oluyor onu anlamadım. Tokat kimse atmasın da yemesin de o tamam. Ya zabıta memuru olarak çalışmanın nesi trajik? Devletin kadrolu memurusun. Maaş mesai derdin yok, asgari ücret alıp sosyal hakları verilmeyenler ne yapsın? Bu bir.

  ikincisi, memur emniyet şeridini kullanmış. Hiçbir yapılan bu üslubu hak etmez ama, tokadı yemek de kural ihlalini aklamaz. Eee? Bu ne şimdi? Bunu niye aklamak zorundayız?

  Seyyar satıcıları dayak manyağı yapan, tezgahını gözü dönmüş şekilde dağıtan tipler de zabıta üniforması giyiyordu. Buradan yola çıkıp bu memurları şiddete meyilli hale getiren ne onu anlamak gerekmez mi? Ama Tabii ki böyle olmayacak, hamaset manyağı olacağız ve gerçek meseleleri çözmeden yeni bir gündem maddesine savrulacağız. Dolayısıyla dayak yenmeye, emniyet şeridi ihlal edilmeye, vatan millet de sohbet ve muhabbetlerde kurtarılmaya devam edecek.
  1 ... kelkeshoze
 • 21 aralık 2017 bm genel kurul kudüs oylaması

  45.
  Yeni dünya düzeninin alenen ilanı olan oylamadır. Nedir söyleyeyim: Her ülkenin başına sağcı fanatiklerin, vasat cahillerin destekleyeceği tipte adamları koyuyorlar. Bunlar birbirine posta koyarken milli hassasiyet maneviyat ve muhafazakarlık adı altında eğitimli ve bilinçli kesimi yok ediyorlar. Sonuç? Ne oldu şimdi bir sürü ülke Kudüs israil'in başkenti değil deyince? Zulüm mü bitti? Emperyalizm mi çöktü? Ekonomik bir başarı mı ortaya çıktı? Siyaset kurumunun altı boşaltılıyor, ortalık sermayeye kalıyor farkında değilsiniz hala ya! Gezi yi Soma yı ve devlet peşkeşlerini yaşayıp bi haltı idrak edemeyenlere neyi anlatacaksın? Belki bir kişi olur o da kazanç olur artık ne diyeyim? Yok bu kafayla abd zayıflasa başka büyük gücün mandasına girme meraklısı olacak insanlar, hani kölelik baki ise sahip değişmiş ne yazar?
  ... kelkeshoze
 • taslaklarım da biriken entryler

  4.
  Nasreddin Hoca nın bir fıkrasıyla ne yaptığımı anlatmak isterim

  Bir gün adamın biri hocanın yanına varır der ki, hoca gökte ay değişik şekillerde gözüküyor, nasıl oluyor? Hoca da der ki aylar eskiyince yenisi geliyor. Adam merakla tekrar sorar : iyi de hocam, eskiyen aylar ne oluyor, onları kim ne yapar ? Hoca da yanıt verir : Eski ayları da kırpıp kırpıp yıldız yaparlar.

  Anlamayan varsa ipucu, fıkradaki aylar taslak entryler,kırparak oluşturulanĺar yeni entry ler.
  -3 ... kelkeshoze
 • yedi düvele karşı seçim mücadelesi verdik

  5.
  Daha önce de kullanıldığını fark ettiğim akp li beyanı. Ümit Özdağ facebook hesabına bile yedi düvel bir oldunuz yazan tipler. Yahu;

  2002 de seçime girmeden abd ye gittiniz onlarla bir oldunuz.
  2003 te Irak tezkeresi çıkarmaya kalktınız emperyalistlerle bir oldunuz.
  2004 te ege adalarını yunanistan a verdiniz, AB ülkeleriyle bir oldunuz.
  2008 de fetö ile bir oldunuz Ergenekon Davası savcısı oldunuz.
  2010 da yargıyı bağımsız yapıp 80 darbesi ile hesaplaşacaktınız, fetö ile bir olup HSYK ya cemaat bulaştırdınız.
  2012 de pkk ile bir oldunuz açılıp saçıldınız Türk bayrağını propaganda malzemesi yaptınız.
  ABD ile bir olup Şam a namaz kılmaya çıktınız.

  Say say bitmez. Bir tek bizimle bir olamadınız, ikide bir destek aldığınız dış güçler siktir edince bizi destekliyor sanıyorsunuz bir de.

  Lan alt tarafı ülkemizi insanımızı seviyoruz bir arada hakka hukuka uygun barış içinde yaşamak istiyoruz, birşey yapabilmek için de başkası destek atsın diye beklemez yaparız. 15 yıldır anlamaya gayret ediyoruz da siz ne halt etmeye tek kusur işlemiyorsunuz. günah işlemeyen hata yaşayan kul mu var?
  1 ... kelkeshoze
 • sike sürülecek aklı olmamak

  41.
  http://odatv.com/cocuklar...to-kitabi-3107171200.html

  gerine gerine söylememiz gerekenler var. Bu cemaate yan bile bakmamış, göz bile kırpmamış insanlardanım. dershanesine gitmedim, sohbetine gitmedim, beleş ders etkinliklerine katılmadım, kitaplarını kıçıma silmek içimden gelse bile tuvalet kağıdı niyetine bile kullanmadım, cemaatini dikkate almadım, öğretileri vb. düşüncelerine sümüğümü silmedim. bunu hak ettiğini hep düşündüm, bugün haklı olduğumu görüyorum, yarın da şartlar nasıl değişirse değişsin aynı düşüncede olacağım kesin.

  bir de diğerlerine bakalım, o etkinliklere katılan, kameralara poz vermekten kaçınmayan, fetullah etiketi ile birçok iş yapmış isim yapmış tip. Devlet büyüklerine sorsan, onlara kim karşıya fetöcü o. Ama sanki bu akıl değil de ar yoksunluğundan. Sıkıntı orada.
  ... kelkeshoze
 • esrar yasallaşırsa ne olur

  54.
  bir adım sonrasında gerçekleşmesi muhtemel olandır. ne de olsa vergi alınacaktır, ülkeyi kara para trafiği ile yönetenleri kurtaracak hamle olduğu için mantıklı gelmektedir.

  ne de olsa Müslüman hassasiyeti diye bir şey halkımızda yok. olsaydı mavi Marmara nın, tecavüze uğramış çocukların tutunacağı dal olurdu. zaten bu kadar propaganda ile çıkar malum kişi: "bunlaaar, bu gezicileeeer, bu fetöcüleeeer, bu laikçileeeeeer kullanıyor bunları" der. görünürde bok atar, diğer taraftan yasallaştırıp komisyonları da cukkalarlar kanaatindeyim. zaten referandum sonrası muhalefet eden olursa da aşağı alırlar. oh, mis.
  2 -1 ... kelkeshoze
 • 1 nokta 2 milyon lira gelen telefon faturası

  5.
  sorumlusu olduğunu bangır bangır bağırdığınız milletvekili komisyon görevinden istifa etti. Şimdi aynı sorumluluğu göstermek üzere istanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı, ankara Büyükşehir belediye. ...Aa e gittiler. Yandaşlar fark etse Kudüs sonrası mağduriyet ihtiyacı olduğunda devreye alırlar valla. Eeeeyyyy!
  1 -2 ... kelkeshoze
 • referandumda hayır çıkarsa bu ülke yanar

  13.
  --spoiler--
  ironidir diye düşünüyorum. diktayı iliklerimize kadar hissettiğimiz 2013-14 e denk gelen zamanlardan beri normal bir gün bekliyoruz, gelmiyor. azıcık umutlarımız yeşerir gibi oluyor, yine batıyoruz.
  tutunacak dalımız yok ve umutsuzuz
  --spoiler--

  Yukarıdaki ler 16 nisan referandumu öncesi düşündüklerimdi. Neyse ki evet çıktı. Çok gönlüm rahat şaibesiz tertemiz bir seçim oldu. O gün bugündür dış ülkelerle yeni ticari anlaşmalar yaptık, diplomasiyi ilerlettik, ülke çok iyi yönetiliyor. Özgürlüklerimizi barış ve huzur içinde yaşıyoruz. Gelecekten Dr çok Umutluyuz.

  E ne oldu? Bir kesimin de referandum öncesi ülkenin gelmesi gereken yerle ilgili düşüncelerini yazdım. Yoksa öyle olmadı mı?
  1 -1 ... kelkeshoze
 • akp sebep değil sonuçtur

  1.
  ilk oldukları sanılsa da başka birilerinin başını çektiği işleri devam ettirir bunlar. Ülkede sınav soruları daha önce de peşkeş çekiliyordu, sonradan iptal edilen Anadolu lisesi sınavında karşıma çıkan 3 5 soruyu gazetelerin verdiği deneme sınavlarında görmüştüm. Yıl 1993.

  Orduyu pasifize etme niyeti olanlar, yobazlara yol verenler, kendi yandaşına torpil geçenler, 7 sülalesini çalıştığı devlet kurumuna kadrolu alanlar, rüşvetçiler ve hırsızlar akp ile gelmedi. AKP bunların çoğunun kurumsallaşmasını, yasal zemine oturmasını sağladı. ilk değiller ama olmadığı kadar etkililer. Ülkenin büyük değer atfedilen insan ve kurumlar da kağıttan kaplanmış. Ama siz bunu ortaya çıkartana değil, tespiti yapana tepki verin olur mu?
  3 ... kelkeshoze
 • 15 temmuz hakkında düşünceleriniz

  44.
  --spoiler--
  Uzun bir yazı yazmak istediğim, bunun için de analizi konusunda bütün ipuçlarını topladığımdan emin olmak istediğim; başlıktaki anlamında sonuçlanmayan* ama hepimiz açısından dönüm noktası olacak olaydır. iki gündür televizyonlarda ve internette gördüğüm olay akışının pek tabii ki zeka düzeyinin aşırı düşük olması mide bulantısına, ölümler ve bundan sonra olacaklar mide ağrısına dönüşmüş olduğu bir durumda, dakika dakika izaha muhtaç konularda bir yazı, bir açıklama beklerken bunun olmaması, olamaması durumunu da yazalım bir kenara.

  şimdi, olayın yansımalarından başlayalım. en çok gözümüze çarpan kareleri ele alalım. türk askerinin görüntüde çoğu dinci, şeriatçı gibi etiketlenebilecek insanlar tarafından darp edildiği hatta kafası kesilmiş cansız bedenlerini gördük en çok. dolayısıyla ilk mesajımızı aldık, ne diyor: türk askerine böyle koyarlar. üzgünüm ama yediğimiz gol bu ve bu hakareti yemekten, o kardeşlerimin canının alınması ve yanmasından ne kadar keder duyduğumdan bahsederek anlatmak istediklerimi kaçırmak istemiyorum.

  bakın sokağa çıkan insanlarımızın geneli için yorum yapmıyorum; ama bir kısım gelip bu ülkenin çocuklarına, talimatla görev yapan, güneydoğu bölgesinde teröristlerin canına ot tıkamış askerine kötek atıyor ve aşağılıyor. izaha muhtaç ilk karemiz budur. dolayısıyla ben diyorum ki, olan biten neyse çok yukarılardan planlanmış ve uygulanmıştır. akp ve cumhurbaşkanı tarafı işin içindeyse bile en başından en sonuna kadar kesinlikle değildir. neden böyle düşündüğümü anlatacağım.

  peki, bu olaya kalkışan kesime ne demeli? bazı isimler gündeme geldi ama açık şekilde bunu üstlenen kişi, örgüt ya da gruplar yok. etkisiz hale getirilen ve öldürülen yüksek rütbeliler var. ama net bir şekilde, bize açıklandığı gibi fetullahçı kesimin bir hareketi midir, %100 kanıt yok. diyelim ki öyle, ilk adım ne olmalı? bu adamlar kimse bulalım, o zaman binlerce asker, hakim ve savcıyı göz altına alalım mı? ya bunlar biliniyordu ise, darbe sabahına kadar niye beklediniz? hani bir terör örgütü diyorsunuz, operasyon yapıldığından ve bilgi olduğundan bahsediyorsunuz. tüm bu olayların gerçekleşme ihtimali üzerinden operasyon ve güvenlik tedbirini koca ülke yönetimi alamıyor mu, bu kadar basiretsiz mi yönetim? alamıyorlarsa hesabını vermeliler 1, bu kişileri bu mevkilere kim getirdiyse hesap vermeliler 2, buna göz yumdularsa yine hesap vermeliler 3. evet, demokrasi, hukuk demiyor muyuz? gereği bu şekilde olur.

  iki günün sonucunda ne oldu, binlerce asker göz altına alındı. aralarında güneydoğudaki birliklerin, komando birliklerinin başında olan ve güneydoğudaki mücadeleyi başarıyla sürdüren komutanlar da var. peki yok mu koca ülke yönetiminde, bir kişi bile olsa, ya bu komutanlar güneydoğuda çatır çatır terörist operasyonlarını yaptı, bu insanlar nasıl bir örgüte mensup olabilir diyen yok mu? bakın sadece bir kişi istiyorum binler, on binler içinden. demokrasi ya? farklı fikirlerin bir arada olması ya, işin bu yönü düşünülmedi mi? en azından, açılım süreci diye çuvallayan ve sıfıra inen imajı toparlamaları, oradaki halkın teröristlere karşı asker tarafında yer almasını sağlamaları hatırına da mı yok? hadi fazla üstelemeyeyim, ama lütfen buraya kadar okuduysanız aklınızda bir tutun, güneydoğudaki operasyonların seyri bundan sonra nasıl olacak hep birlikte bakalım olur mu, bana geçtiğimiz günlerdeki gibi olmayacak hissi veriyor da.

  dolayısıyla, askerin imajını bozdunuz, komuta kademelerini de dağıttınız. üzerine bir de yaş gelince ne olacak? ordunun yapısına tamamen değişecek mi, değişecek. tüm bu olanların sonunda en belirgin sonuç da bu olduğuna göre doğudaki askeri bak seni de bu hale sokarım, bana zarar verirsen hayatını bitiririm tehdidi şu anki durumda kimin işine yarıyorsa, bu hareketi yapanlar onlardır. evet yaş sonucu hükümet yanlısı, daha da hükümet yanlısı bir askeri oluşum olabilir. ama gelinen yer itibariyle paralel yapının ordudan tamamen temizlenmesi değil, türk ordusunun cezalandırılması gerçekleştirilmiş; bunu sağlayanlar da ülke içi dinamiklerle bunu yapmıştır.

  yalnız bunu planlayanların işi kademeli olarak yaptığını düşünüyorum. bence tayyip erdoğanı birileri ölümle tehdit etti. ve bunu yapabileceklerini de gördük. ama daha sonrasında, bence birşeylere ikna ettiler ki yolcu uçağı ile taa Marmaris'ten istanbul'a geldi; f16 lar o paralelciler tarafından tehdit edilme ihtimali olmadan hem de. belki ikna olmasaydı onu öldürüp allah muhafaza ortalığı karıştırarak gerçekten ülke yönetiminde ciddi bir tehdit oluşturabilirlerdi
  --spoiler--

  Yukarıdaki yazdıklarım taslak olarak kalmış. Sağolsun iktidar yine kendine yonttu bu kalkışmayı ve bugünlerde kendi mensupları ülkede baskıcı ve zorbalığı iktidarda tutuyor. Kavgasız ayrıştırmasız duramayan kimse, bundan çıkar sağlayan da odur. Resmen zorbalar gırtlağımıza çöktü kıtır kıtır bizi keserken hiçbirşey yapamıyoruz. Kesenin yanına kar kalıyor, özetle durum budur. Yoksa ışidçi iblisler buharlaşıp uçmazlardı, sahi neredeler acaba?
  -1 ... kelkeshoze
 • neden birbirimize düşürülüyoruz

  1.
  uzun ve meşakkatli bir savaş döneminden kaynaklıdır.
  şimdi ayrıştırma, bölme falan deyince doğal olarak çoğunluğun aklına akp politikaları geliyor. ama akp sebep değil sonuçtur tezinden hareketle, aslında farkedilmeden kimlerin nasıl kitleleri birbirine düşürmek için iş çevirdiğinden biraz bahsetmek istiyorum.

  insanlar karar verirken göz önüne alması gereken bir çok konu var. Özellikle tanımadıkları insanlar veya insan toplulukları için karar verirken de en kolay olanı, onları köken, meslek veya sosyokültürel olarak belli sınıflara sokarak peşin hüküm vermek oluyor. işte ayrışma ve birbirine düşme de bu noktada başlıyor. bir de yüzde yüz geçerliliği olduğunu sandığınız bilgilerin üzerine çıkarımsal bilgilerle Paradigma üstüne Paradigma ekliyoruz.
  kaç ulusun etkisiyle ve kaç farklı şekilde bilmeden ayrıştırıyorlar bizi. Ya futbol muahbbetinde bile ayrıştırıyorlar. Atbaşı diğer takımlara laf giydirme ve bunun için program başına birkaç asgari ücret alan tipler. Kendi desteklediği ideolojiye karşı çıkan insanlara küfür eden, kötü yaftalar yapıştıran tipler. Zaten emperyalist merkezlerde bu gibi bölücü projeler üretilirken bir de bunların maşaları gelip aynısını yapıyor. E tabii insanları kitleler halinde pasifize etmek için en kestirme yol. Ama ömrümüz bunları yapan alçaklardan hesap sormaya yetmezse bizden bir halt olmayacağını anlarız, bize de soramazsak yuh olsun!

  Konuyla ilgili olarak aşağıdaki yazılara da göz atabilirsiniz :
  (#22402150)
  (#22399760)
  ... kelkeshoze
 • fatih terim

  6388.
  Çocukluk gençlik dönemimin kahramanı olup zamanla kendinden tiksindiren figürdür. Özellikle, Andrea Pirlo nun yazdığı kitapta kendisinin futbol bilgisi olmadığını, kurum kültürüne uyamayacak narsist bir yapıda ve düşük kültürlü birisi olduğunu anlattığından ve derin devlet ile olan yakınlığı ile futbolculuk geçmişinde karıştığı rezalet ve şiddet olaylarının tamamını birbirinden ayıramayacak olmamı gördüğümden beri.

  Galatasaray ile adı teknik direktörlük için geçtiğinden beri bunların üzerine istifa ettiğini söyleyip tazminat davası açması, nüfuslu bir insan olarak yaşadığı bir anlaşmazlığı kanun yoluyla değil,mafyatik yollarla çözmeye çalışıp üzerine dayak yemesi de tuzu biberi oldu işin,kendisinden komple tiksindim. Ama..

  ism GS başkanlığı için geçince kulağa çok abes gelmedi. Ülkemiz kurum yapıları, çok teknokrat ve idealist düşünmek istesek de karizmatik liderler üzerinden yürüyor. Sevin sevmeyin, hükümet ile arası iyi, motive eden,heyecan veren, dikkati çeken bir karizması da var. Ekibini işinin ehli insanlarla kurarsa başarılı olabilir, BJK yi zorlayabilir GS diye düşünüyorum. Yıkılması gereken, her türlü oligarşi gibi liselilerin takımı mı halkın takımı mı GS anlayacağız. ilk 2 paragraftaki bulantı ile bunu söylüyorum, köhne oligarşiler ile mahkum olduğumuz insandır.
  2 -2 ... kelkeshoze
 • dr manhattan

  16.
  (#6221278) da o zaman izleyip adeta büyülendiğim filmdeki karakteri yazmıştım. Tekrar ziyaret etmek istedim.

  --spoiler--
  Kitapta ekstrası var ondan. Bu arkadaşımız zamanın yaşanmış her anı ve yerini biliyor. Gücü de buradan ileri geliyor. Filmdeki anlatımda boşlukta kalan bir nokta diyebilirim buna, kitapta net.

  Mavi olmasının altında renklerle sembolize edilen temel kişilik tipleri var. Buradaki mavi karakterin tanrılastırıldığı düzeyde yüksek olmasının getirdiği sonuçlar var. Kesin yargılar yok, önerme de yok. Herşey daha farklı olup sıfırdan kurulsa daha huzurlu ve mükemmel bir düzen kurulabilir, vs. vs. Ne kadar güçlü olsa da kendinden daha tepede konumlandırdığı bir güce karşı kayıtsızlık, bir anlamda itaat var.
  --spoiler--

  Son olarak da, cinsiyet organının altında kalasıca ne kadar fazla insanın erkeklik organı takıntısı varmış onu gösteren kahramandır. Başlığa entry girip sadece cinsel organ yazan var, ne odaklanmışsınız, ne meraklısıymışsınız arkadaş!
  1 ... kelkeshoze
 • bayern münih beşiktaş a fark atamaz

  7.
  Şampiyonlar ligi maçlarında Kendi sahasındaki tüm maçları 3 atıp kazanan bir takımla deplasmanda tüm maçlarını kazanan bir takım karşı karşıya geliyor. Beşiktaş ın turu geçmesi iki tarafa bakıldığında zor gözüküyor.

  Ama takımın özgüveni yüksek, yenilmezse başarıdır psikolojisi yok ki taraftarlarda. Yine alır bizimkiler diye bekliyoruz. Çok mu imkansız, ben buna takılıyorum arkadaş? Hayır yani, Beşiktaş ligde az gol yiyor. Şampiyonlar Ligi'nde 5 gol yemiş. Takım halinde iyi savunma yapıyor, pardon ne farkı yemesinden bahsediyoruz?

  Ben size net söyleyeyim. Gollü beraberlik yüksek ihtimal, yenilsek bile deplasmanda gol atıp avantajla döneceğiz yuvaya. Nedense kendi sahamızda oynayacağımız maç daha korkutucu geliyor. Devlet erkanı yine maça gelecek mi, gelmeseler?
  ... kelkeshoze
 • alakasız yerlere sıçan insanların artması

  11.
  nasyonal sosyalist neo liberal söylemek istediğim konuya giriş yapmış, bağlayayım. Beyin değil bağırsak kıvrımlarının ürünü gibi duran beyan ve eylemlerle dolu bir medya, alayı yalancı kayırmacı liyakat yoksunu politikacılar ve bunların şekillendirdiği bir toplumda, kavramsal boyutta yapılanların eyleme dökülmüş halidir. ismet Berkanı televizyonda görmekten tiksinç olamayan eylemlerdir aynı zamanda.
  ... kelkeshoze
 • geceye 90 lardan bir şarkı bırak

  217.
  Zafer Peker - Sensiz Sabah Olmuyor
  1 ... kelkeshoze
 • yeni şeyler getiriyorum