• darbeyle alakasız khk lar çıkartmak

  8.
  Anayasaya aykırıdır. Işin de en kötü tarafı, bunu insanlara anlatması gereken muhalefetin değil, bunu yapmayı marifet olarak sunan iktidarın fikrinin makul görülmesidir. Kitlesine tüm devlet düzenini düşman gösterip yenilik adına dümdüz ettiğine ikna ettikleri için aynen devam etmektedir.

  Nereye kadar, bence iktidar zehirlenmesi yaşayıp fazla yetki taşımaktan mağdur olamayacakları, farklı partilere işlerini devredemeyecek kadar usulsüz işler yaptıkları yere kadar. Ki geldik sanki.
  2 ... kelkeshoze
 • sevilen kişiden siktir yemek

  11.
  kötü de olsa alınmış somut sonuçtur. etkisi kötüdür ama sürüncemede kalmasından iyidir.
  1 ... kelkeshoze
 • caner toygar ın intihar etmesi

  10.
  mesleğinin gereğini yapan birisinin imza attığı eylemdir.

  şov dünyası öyle işte, isminin bilinirliği yüksek olur sana dönüşü ne olur belli değil. standart bir mesleğin olsa karşılaşacağın konuların çerçevesi daha belirgindir; terzi isen bilirsin ki elbisesiyle sorunu olan gelir, marangozsan ahşap malzeme gelir, doktorsan sağlığı kötü veya şüpheli insanlar gelir vs.

  her yeri kameralarla çevrili bir tv setinde gördüğün bir kızdan hoşlanma belirtilerin insanların ilgisini çekip, bu çerçeve dışında hayatında daha anlamlı, seni memnun edecek ve hayatını kazanacağın mesleğin yoksa, ya da mesleğin buysa, hayatının sonuna kadar başgöz edilme konseptinde takılır, kesmezse kafanda bardak da kırarsın, intihar da edersin; kimbilir ilgiyi tekrar toplamak için bir dahakine ne edersin caner?
  1 ... kelkeshoze
 • elon musk ın bir balon olması

  3.
  https://www.marketwatch.c...e-fund-manager-2018-03-27

  ekonomik değerlerin boku yemesi nedense tesla nın müthiş keşiflerinin yanında bahsedilmiyor bile. O değil de, hakikaten iflas olursa, tek tük sokaklarda gördüğüm tesla otomobilleri.. neyse bekleyelim görelim, elon paşaya ağzını açsan kötü oluyorsun, ben tespitimi yapmışım (#36653736) ve hala arkasındayım. hayranları düşünsün.
  1 ... kelkeshoze
 • bir liderin kendisine atatürk soyadını vermesi

  27.
  meclis kararıyla alınmış karara, meclisi hükümsüz kılıp kendi borusunu öttüren, elinde her türlü imkan ve yetki varken bile milletin taş çatlasa yarısına hükmedebilen kişileri lider belleyenlerin yapabileceği bir yorumdur.

  2018 yılına geldiğimizde ortaokul tarih kitaplarındaki savaşlar fetihler kafasıyla ülke yönetmeye kalkıp kendine haşa peygamberlikten mareşalliğe unvanlar vermeye kalkan, başbakanlık cumhurbaşkanlık kesmeyip daha daha birşeyler olacağım diye ülkeyi savaşa sokan, başkanlık sistemini devreye alan, ohal ilan eden; dönüp dolaşıp geldiği yer de 3. dünya diktatörlüğü seviyesindeki ülkeler sınıfına giren bir ülke ve iktidar partisi genel başkanlığı olan, gelenin geçenin keklediği kandırdığı adamlar bugün yönetimde, siz 100 yıl geriye sallayın; aferin size.
  ... kelkeshoze
 • acun ılıcalı ya abd nin soruşturma açtı iddiası

  10.
  Enteresan bir Odatv kulisidir.*
  Daha önce Zarrab davasında Acun'un ismi geçmesi, Acun'un uçağının Reza Zarrab tarafından kullanılması gibi iddiaların Zarrab davasında geçtiğini haberleştiren Odatv sıkı bir şey ortaya atmış ve dava edilmiş hemen.

  Enteresan dedim, bu kadar bilgi ile yorum yapmayacağım. Çünkü ya haber acı bir gerçek, ya da Odatv trollenmiş. Çünkü Barry Seal filmi senaryosunu olduğu gibi alıp Barry Seal yerine Acun Ilıcalı, Kolombiya yerine Panama yazılmış gibi örtüşüyor. Birbirini takip eden mantıklı önermeler mantığı ile, Odatv nin kaynak teyit etmeden böyle bir olayı kulis iddia vs. diye bile n fena bir durum olur.

  Enteresan dedim çünkü doğan medyanın satıldığının haftasında büyük takipçi sayısı olan bir muhalif haber kanalında gerçekleşecek muhtemel bir operasyona vesile olabilecek olaydır. Aman diyelim.
  ... kelkeshoze
 • akp döneminde milli gelirde yaşanan büyük düşüş

  1.
  https://www.memurlar.net/...ir-rekor-kirdi.html?amp=1

  2003 de kişi başına milli gelir 5 milyar TL, bugün ise sadece 33.414 TL! 15 yıl öncesinin küsuratı bile bunun kaç katı?! Yazıklar olsun tüh tüh tüh
  ... kelkeshoze
 • akp döneminde dolarda yaşanan büyük düşüş

  23.
  (bkz: akp döneminde milli gelirde yaşanan büyük düşüş)
  ... kelkeshoze
 • türkiye den siktir olup gitmek

  855.
  Zaman zaman düşüncesi gelen, sonra elimle kovalayıp uzaklaştırdığım düşüncedir. Başlıkta kıpırdanma görüp gelenlerin yurtdışına çıkan birisinin birşeyler yazdığı umuduyla buraya geleceği, şu cümleyi bitirmeden eksiye basacağı muhtemel, ama bir düşmek isterim.

  Ben istanbul dan siktir olup gitmek eylemini yaptım ve Bursa ya taşındım. Yurtdışına gidenlerin bazı yaşadığı huzurlu ortamı rahatlığı falan tecrübe ettim. O aralar, ki gezi direnişi artçıları oldu, Soma patladı, cumhurbaşkanı seçimleri yapıldı; kendimi siyasi gündemle boğulmuş hissetmiyordum. Arkadaşlarımı ve ailemi istanbul'da bırakmak, onlarla hafta içi bir akşam buluşması yapamamak dışında eksiğim de yoktu. iş konusunda şansımız yaver gitse, eşim bu şanssızlığı Bursa ile özdeşleştirmese kalırdık...

  Neyse konu bu değil. Konu şu, yaşadıklarımla yurtdışına gidenlerin anlattıkları arasında benzerlikler çok. Çünkü adım attığın yer ve aldığın riske sarılıyorsun. En doğru kararı verdiğini düşünüyor, farklı biçimde ele almak istemiyorsun. Öyle olunca çevre algısı artıyor, küçük detaylara dikkat etmeye başlıyorsun. Ki böylece ev iş arasındaki döngü renklenmiş oluyor. O dikkati vermediğinde, odağın kötü giden işler oluyor; işyerinde işlerin bitmemesi, çetrefilli olması, anlayışsız insanlar veya siyasi gündem.

  Bu sıkışmışlık içinde hiçbir ekstra ile uğraşmıyorsun. Bir hobi, tiyatro, sivil toplum kuruluşları üyeliği... Ne yapıyorsun, kendini hızlı mutlu eden şeylere sarılıyorsun. AVM ye atıyorsun kendini, alışveriş, yeme içmeye veriyorsun bünyeyi. Sinemaya sapsan bir nebze, ama çoğu işin anlık mutluluk veya aklını meşgul etme ve uyuşturmaya dayalı. Eve gitsen oturup dizi izlersin, ha TV ha Netflix. Ana esas sorun bence burada arkadaşlar. Senin benim boş bıraktığımız alanlara çöküyor iktidar, bizi de inek gibi sağıyor. Anlamsız beyaz yaka işlerde gününü hiç et, aldığın para ile kendini döndüreme bile, hoşuna gitmiyorsa siktir git. E bu düzene uyduğumuzda tepkili olduğumuz düzeneğe isyan etmiş olmuyoruz ki, onun parçalarından birisi oluyoruz. Gerçekten hakkını alabildiğin harcamaya lafım yok, kalanlarla düşün kimi neyi finanse ediyorsun?

  Gidene, gitmek isteyene lafım yok. Saygı sonsuz, Allah herkese sağlık mutluluk nasip etsin. Ama gidesin yoksa, kalıp yakınan gruptaysan benim gibi, evet kolay değil ve alan gün be gün daralıyor; ama siktirip gitme tasavvurundan, boktan giden hayatından yakınmaktan başka yollar da var. Okuyor ve görüyorum ki, gidenler de gidiyor ama aklı burada, ülkemde işler iyi giderse onlar da gittikleri yerde daha huzurlu olacaklar.
  1 ... kelkeshoze
 • 21 mart 2018 internet denetiminin rtük e geçmesi

  36.
  Doğan medya grubunun el değiştirmesi olayı ile birlikte değerlendirildiğinde, büyük bir operasyonun başlangıcı gözüken karardır.

  Kanımca sosyolojik bazı değişimleri tetikleyecektir. Bunları söylemek acı ama, her seferinde oyunu adil oynadığı varsayımı ile eleştirilen ama bunu oyun değil bir savaş şeklinde yürüten hükümetin halkın bir kesimine, takriben yarısına baskı uygulayarak hükmetme gayretidir.
  ... kelkeshoze
 • askere gidersen seni bekleyemem diyen kız

  35.
  Kurtulmak için askerliğin vesile ve vakayı hayriye olduğu kızdır. Bekleyemezmiş, pis seni.

  Gerçi yukarıda biri belirtmiş, beklemeyecek karakterde olup dürüst davranan kızdır aynı zamanda. Bu yanını gizlese daha fena darbe vuracak başka birşey yaşatır.

  Tabii itiraf etmeli askerde seni bekleyenin olmaması çok da iyi bir şey değil. Kız arkadaş olması olmamasından iyi. Ama göz göre göre de lades olmasın, evet sınırlı ihtimal ama başka kısmetlere kapı açar. Olay bir internet bağlantısı, bir çarşı iznine bakar, kısmet sonuçta.*
  ... kelkeshoze
 • balığın yanında rakı içmeyen insan

  14.
  Benim dahil olduğum tanımdır. Oldum olası yapılan bu yakıştırmaya katılmam çünkü. Rakıdan en fazla keyif aldığım zaman, rakıyı mezeyle tükettiğim zamandır. Ana yemekle aç karnına rakıyı indirmenin mantığını anlamam, sıcak yemeyi tercih edeceğim balık etinin yanına doğrudan yakıştırmam. Onun yerine balığı yerim, sonra mezesiyle, kalan balıkla rakıyı götürürüm.
  1 ... kelkeshoze
 • recep tayyip erdoğan a küfür eden sözlük yazarı

  16.
  Sayın Erdoğan'a yapılmış hakaretin kendisi mi sorunlu, bunu şikayet edeyim derken alenileştirmek mi karar veremediğimdir. Kandırıldığını, dış mihrakların oyununa geldiğini belirtip Kemal Kılıçdaroğlu na saydırsa parçayı kurtarır mı bilemiyorum. Ama söylemem gerek, yaptığı ayıptır.

  Ama olay büyüyüp bu kadar farklı otoriteler gündemine gelmesinden sadece kendisi mi yanar, başka nereye sıçrar kestirmek zor hakikaten. Keşke özel mesajla uyarılarak ilerlense idi.
  ... kelkeshoze
 • 39 numara ayakkabı giyen kıza aşık olmak

  8.
  1.82 boyunda sarışın yeşil gözlü bir Nefise Karatay modeli biliyorum ayakları 39 numaraydı. Ne yapmalıydım onu anlamadım, ayak kalıbı alıp Yok olmaz mı diyecektim?
  1 ... kelkeshoze
 • levent üzümcü nün rakılı fotoğrafı

  23.
  Başlık altında daha içki kötü nasıl paylaşıyon ödö bodö yapan tipleri toplayıp cemaatçiler, gelenin geçenin özel hayatına bok atanlarla yaşatacaksın bir süre. Ama yapamazlar tabii. En medeni yerde en insani koşullarla yaşamak isterler, bunun özgürlük ve haklarla, aklı hür insanlarla olabileceğini ise anlat anlat işlemez.

  Görüyoruz kardeşim işte. Meydan siz ve sizin gibi düşünenlerin. Devlet kademesi senin, ağzından çıkan yapılan tip senin. TV de alkol yok buzlu, mekanlarda yazılar asılı alkol yoktur diye git takıl, sohbete git, ne yapıyorsan yap. Ama gelip kendi hesabında resim paylaşan insana salça olacağına, sohbetlerini dinlediğiniz jet skici hocalara, asansör fantezisi olan hocalara, deli raporlu yunan aşığı üstada tepkini koy, çocukları düzen derneklere tek kelime laf et, ABD ye hala dostum deyip israil ile ticaret yapana iki lafın olsun. Adam görelim, sorunumuz o 1 tane bulamıyoruz aranızdan.
  -1 ... kelkeshoze
 • laik bir ülkede yaşıyorsak kıçımızı açmalıyız

  25.
  Kıçını açmaya niyetli olmanın esas olduğu, ortalıkta açmak abesse kuytuda da pekala açılabileceği ortadayken, bu niyette olmayan insanları yaftalayan ifadedir.

  Damacanaya hallenmenizi mı demeli, asansör fanteziniz mi; alayınız sapıksınız işte!
  ... kelkeshoze
 • 14 mart 2018 beşiktaş bayern münih maçı

  94.
  Beşiktaş ın rotasyonlu kadro ile çıkacağı maç. Şifreli kanalda yayınlanan maç. Sadece galip geldiği ve gelebileceği maça hazırlanan şark kurnazı esnaf bozuntusu herkese yazıklar olsun, Beşiktaş ın şampiyon olamayacağını kendi kabul ettiği maçtır.
  1 ... kelkeshoze
 • çiftlik bank

  191.
  Kurucusunun sermaye paydaşlarını dolandırıp kaçtığı oluşumdur.

  Buna kahkahalar ile Gülen ya da para kaptıranlara enayi, keriz diyenlerin çoğunluğunun mağdurlardan daha az masum olduğunu düşünmüyorum. Şu olayla ilgili ah vah etmekten ya da insanlarla dalga geçmekten farklı boyutta bakmayacak mıyız? Niye milletimiz bu kadar kolaycı, niye bir işten bu kadar beleş para kazanılmaz, bir şey var bu işte diyen sayısı yoka yakın ve bunu konuşmuyoruz? Çünkü çiftlik bank vakasının tekrar yaşanması yeni Mehmetler Fadıllar çıkmasıyla değil, kolay yoldan köşeyi dönme meraklısı fazlalığı ile ilgili bir durumdur.
  1 ... kelkeshoze
 • çiftlik bank a kanan kerizlere ne olacak

  25.
  https://www.google.com.tr...cilar-turedi-2286829/amp/

  Döngü içerisinde dolandırıcı olur ya da açlıktan ölürler diye düşünüyorum. Yanıtlarını Aziz Nesin Zübük eserinde verdiği sorudur.
  1 ... kelkeshoze
 • taksici nefretinin sebebi

  11.
  Çok fazla sayıda olan sebeplerdir.

  Öncelikle makroekonomik bakalım. Ben bugün çıkıp serbest piyasa koşullarında mevcut çalışanlardan daha iyi hizmet sunacağım düşüncesiyle taksi işine girebilir miyim, giremem. Sermaye gerekiyor. Arabamı sarıya boyatmak, gerekli izinleri almak vs. hadi maliyetsiz olsun. Gerekli plakayı almak? 1 milyon TL lazım. E hani serbest piyasa ekonomisi var memlekette, ben de iş yapmak istiyorum??? Yok kardeş, milyoner değilsen giremen.

  Peki serbest piyasa kuralları işlemeyen sektörde hizmet kalitesi ne durumda? Müşteri olarak taksi tutma fikri aklıma geldiğinde düşünmem gereken bazı detaylar var.

  Bozuk param var mı? Gideceğim mesafe için taksi beni alır mı? Farklı rotadan götürüp yolu uzatır mı? Fatura keser mi?
  Gidişte bodos gitmesi, bozuk para üstü vermemesi zaten standart tarife.

  Nesini seveyim ki bunların ben? Zor zamanda birisini çevirip makul hizmet almış mıyım, almışım. Ama bu lütuf değil ki, ben hizmetin karşılığı ücreti ödüyorum. Lütuf 3 km mesafede seni çeviren zor durumdaki insanı istediği yere götürmek olur. Lütuf, cebinde 25 TL kalan adamı 40 TL mesafeye götürmeye razı olursan olur. O adamı alıp sonra kurtarmaz deyip dolmuş tramvay yaparak yarım saat geciktirdikten sonra, daha önce bir arkadaşına itelenen karton 10 TL lerle para üstü alırken 2 kere karşılaştıktan sonra, acelesi olduğu bir gün bakmadan aldığı para üstünde 20 TL sahte banknotu yedikten sonra bu taksicilerin iyiliğini niye savunmayı mı ki ben??!

  Onlar da devlet desteği olmadan iş çevirecek beceriden uzak tipler, siz de ya onlardan birisiniz, buna anlam veremiyorsanız, bir başka seçenek tüm bu tezgâhı idrak edecek akıldan yoksunsunuz.
  2 ... kelkeshoze
 • yeni şeyler getiriyorum