• abdullah gül

  1984.
  Bitmeyen popülaritesini dış bağlantılarına borçlu olduğunu düşündüğüm eski Çankaya noteri.

  Uzaktan şöyle sakıncalı böyle bilmem ne dediği zaman, cumhurbaşkanlığı zamanı patlayan Ergenekon balyoz şike Odatv gibi düzmece davalar, irticanın ulusal tehditler arasından çıkması ve devletin bir cemaate teslim edilmesini ortadan kaldırmıyor. Şaka gibi, 80 milyonluk ülkeyiz, bir Tayyip Erdoğan, bir Abdullah Gül'den başka adam çıkartamadık demek bu. Ölümü gösterip sıtmaya, Tayyip ı gösterip Abdullah a razı edeceksiniz bizi öyle mi? Hadi oradan!

  Kanımca ABD itlerinin çırpınışlarının dışa vurumudur. Şerefsizler açıktan tüm düşmanlarımıza destek verip yıllardır Türkiye de iç kargaşa ve darbelere ön ayak oluyorlar. Daha da bu zokaları yutarsak bize de yazıklar olsun!
  1 ... kelkeshoze
 • cinselliğin terbiyesizlik olması

  12.
  Da Vinci şifresi kitabını okuduktan sonra haksız olduğunu düşündüğüm, sonrasında destek olabilecek farklı kaynaklardan okumalar yaparak hatalı olduğunu tasdik ettiğim önermedir.

  Cinsellik ilk inanışlara göre kutsal sayılan, bazılarında bereketi simgeleyen bir kavramdır. Müslümanlıkta da din adamları evlenir ve aile kurarlar. Çocukları olur.

  Bastırılan görmezden gelinceye çalışılan her türlü doğal dürtü ise başka yerden patlamaya mahkumdur. Çocuklara tecavüz konusu maalesef ilk Karaman Ensar vakfında değil, ABD kiliselerinde gerçekleşti. South park ta rahiplerin pedofili olarak gösterilmesi, spotlight filmi 2016 da en iyi film Oscarını alırken Bizim TV kanallarında yer verilmemesi ve konusunun bu tecavüzleri ortaya çıkartan yerel bir gazetede yaşananlar olması bununla ilgili. Altında yatan da cinselliği terbiyesizlik olarak gören düşüncedir.
  1 ... kelkeshoze
 • efendi insanın hep kaybetmesi

  13.
  (bkz: efendilik ve aile terbiyesinin olumsuz yanları) başlığını yazmış, altına manifesto döşemiş bir yazar olarak katılmadığım önermedir.

  Bir kere başlığı giren karakterdeki kızların son durağı, hadi bir şekilde olmadı, olduğu zaman huzur bulacağı yer efendi adamın yanıdır. Bunu kaybetmek olarak tanımlıyorsanız doğru önermedir.

  Efendi insanlar dışarıya karşı ön plana çıkmak, gözlerin üstüne çevrilmesinden hoşlanmaz. Dikkat çekmek, popüler olmak mutlak kazanmaksa doğru olan önermedir.

  Efendi insan, sevdiğinin başına gelebilecek kötü bir olayın ihtimaline bile kendini feda eder. Bunu her durumda yaptığında ve kendisini ifade etmediğinde, hiçe saydığında evet kaybeder. Ama ilişki sonlandığı zaman kimin neyi kaybettiği sorusunun her seferinde tek doğru yanıtı olduğunu düşünmüyorum.

  Kavramla ilgili detayları yukarıdaki başlıktan okuyabilirsiniz. Ama özellikle başlığı açan yazarın efendi insanları yeterince tanımadığını düşündürmüştür. Özellikle de karşısındaki insanın her suskunluğunu kabullenme sayıyorsa pek fena.
  ... kelkeshoze
 • aleyna tilki

  1775.
  Yılbaşı programlarında iki kanalda birden görünerek çok popüler olduğunu ispat eden şarkıcı. Çocuklar ve ergenler ağırlıklı bir kitleye hitap ediyor sanıyorum. Bu kötü değil kesinlikle, sadece konsept değişmiş ve çocuklara yakın yaşta bir star sunulmuştur diye düşünüyorum.

  Sesi de güzeldir. Konuşmalarından ortalama üstü bir zekaya sahip olduğunu da düşündürmüştür. Şarkı düzenlemeleri de iyidir.

  Bazı olumsuz noktaları da belirtmek isterim. Çocuktan al haberi programında gözleri bir tuhaf bakıyordu, doğal görüntüsü ise birşey diyemem ancak kaygılanmadım desem yalan olur. Umarım yerleşik bir rahatsızlığı veya kullandığı bir etkin madde yoktur. Star olması için yol katetmesi gerektiği önemli bir nokta. Çünkü repertuar bilgisi belli ki sınırlı, bence genişletmesi lazım. Türkü projesi güzel fikir, oradan genişler kanımca. Bir de file çorap iddialı bence.

  Hakkıyla başarılı olmasını dileyeceğim kişiliğini kaybetmemesi gereken hanım kızımızdır.
  ... kelkeshoze
 • star tv de 94 yılına girerken çıkan üstsüz dansöz

  30.
  Fragmanlarda star yılbaşında Sibel Can son derece kapalı bir kıyafetle mezdeke havasıyla göbek atıyordu. 2018 e öyle girildi mi bilmiyorum ama nereden nereye diye düşündüğüm zaman aklıma gelmeyen ama iyi kıyas olacak dansözdür efendim. 24 yıl sonra ondan yıllar önce dansöz kıyafeti ile tv ye çıkmış Sibel Can ı 50 ye merdiven dayamış hali ile izledik.

  Ne fark eder derseniz önemi yok tabii ama olağan birşey gibi de gelmiyor işte.
  1 -1 ... kelkeshoze
 • sevilen şarkının vurucu cümlesi

  6714.
  Yolcu yolunda gerek şarkısında 2. Kıtasom cümleye kadar hadi bakalım uza nın çeşitlemeleri yapılırken en son belki de sevinçle kucaklaşıp başlarız kaldığımız yerden diyerek umut fakirin ekmeği modunda kara sevdaya dönüş cümlesi.

  Bir de Rainbow - can't let you go şarkı bitmek üzere iken don't go çığlığı.

  Ya bir de Coşkun Sabah hatıram olsun da 2. Kısım ilk kıta canımı alıp da git diye biter böyle ciğerini Söker gider Fena dır.

  Bunlar kadar vurucusu yok. Bütün şarkı olarak vuranlar var oraya girmeyelim.
  2 ... kelkeshoze
 • 31 aralık 2017 sözlüğün bozulması

  11.
  Hakikaten ben de gördüm. Bastım bastım giremedim, ne yazdım da sansürlendi diye düşünüyordum ki geldi şükür.

  Tanım: Akşam saat 8 9.30 arası sözlüğe ulaşamamış olmanın düşündürdüğüdür. Çok yaşa ulu sözlük. Herkese mutlu yıllar.
  -1 ... kelkeshoze
 • gizli beşiktaşlılar

  1.
  Beşiktaş ile ilgili başlıklara taraftarlarından fazla ilgi gösteren,kendi tuttuklarını düşündükleri takımların başlığı altında yazarken Beşiktaş a giydiren; dolayısıyla hissiyatı nefret,tiksinti vb. Olduğunu söyleyecek, kendi takımından çok takip etmesi ve nefretin sevgi türevi bir duygu olması nedeniyle Beşiktaş a bağlılığı yüksek olan insan grubudur.

  Gerekçeli ve ayrıntılı olarak yazacağım, eksiyi basma güdüsü ağır basıyorsa en baştan başlayın okumaya atladığınız bir yer olabilir.

  internette içeriklerin , takipçiler ve fanlar gibi isimlendirilen insan grupları tarafından oluşturulması konusunda bir kitapta, Survivor gibi programların arka planını araştıran, spoilercı insanların o şovun sürekliliğini sağlayan grup olduğu, program içeriğinin de spoilercı grubun ilgisini daha çekecek şekilde ipuçları ile yapılandırılması anlatılıyordu. Neye benziyor; Beşiktaş puan kaybettikçe ahahahaha başlıkları altında takımın zayıf tarafları ile dalga geçen sözüm ona başka takım taraftarları gibi. Kimbilir belki yönetim ve teknik ekip bunları takip ediyordur *

  ikinci örnek de Sinan akçıl ile ilgili. Yapımcı Firması takipçilerinin yorumlarından rahatsız oluyordu çünkü takipçileri Sinan ın aşkından ölen bitenler değil, ona küfreden dalga geçen tiplerdi. Dolayısıyla video ve şarkılarında izleme sayılarını arttıranlar, gerçekte Sinan dan Deli gibi nefret edenlerdi. Açık açık fanları küfür ediyor diyordu adamlar.

  Toparlarsak, pazarlama mantığında herbiri en az bir Beşiktaş taraftarı kadar popülariteye katkı sağlayan kişilerden bahsediyoruz. Şayet takım değiştirmek toplumun sert şekilde reddettiği bir eylem olmasaydı, ben bu tiplerin tamamının Beşiktaş formaları giyip galibiyetlerde tezahürat yapacabileceğini düşünüyorum. Çünkü bu kadar aleni, sık ve sert eleştiri sebebi, başarılardan kendisinin nemalanmamasıdır diye düşünüyorum.
  Son olarak yine ayrı tür bir gizli Beşiktaşlı tarifi yapmak istiyorum. Bu arkadaşlar da Beşiktaş başlığı altında çok güzel ve doğru ifadelerle tespitler yapıp bir yerde tiner lafı geçiriyor. Sebep olarak da Beşiktaş tribününde Real Madrid, Juventus bayrağı açmış yavşakları gösteriyorlar.

  Arkadaşım, yukarıda yaptığım tanım tüm diğer takım taraftarlarını bağlamaz. Dolayısıyla stada gidip takımı desteklemek durumunda olan cıvık adamların televizyon internet olmasa rüyasında göreceği takımı kendi sahasına getiren rakip takıma saygı duyması lazım. Başka takımlar olmasa, Beşiktaş ve diğerleri şeklinde bir lig kötü ligdir. Rekabet eden takım, zirveye oynayan takım ne kadar fazla olursa kalite o kadar yükselir. O yüzden rakiplerin başarılı olması kötü değildir, sen geride kalıyorsan o kötüdür. Bahsettiğim profilin tespit yapacak ve çok düzgün ifade edecek zekada olması güzel bir şey. Bence delikanlı gibi durumu kabul edip, gerçekten olmak istediği cepheye geçebilirler bence.

  Diğer kitlenin de derdi güçlü tarafta olmak diye düşünüyorum. Onlar da takımlarını güçlü olduğu zamanlarda seven tipler. Onlar da durumu idrak etse de şu Bayern Münih maçlarını kolkola izlesek. ama eminim ilk maç en kötü beraberlikle bitsin de bok atalım diye düşünüyor, entrylerinde Beşiktaş fark yer hayatta turu geçemez yazıyorlardır. Yazık ya kıyamam size.
  1 -1 ... kelkeshoze
 • türkiye de neden bilim gelişmiyor

  394.
  Bilimin uzun çalışmalar içermesi ve kısa yoldan kazanç elde etmek için yeterince karlı bir araç olmamasındandır.
  2 ... kelkeshoze
 • geri zekalılara hazırlanan haber ve bilgiler

  187.
  http://m.haber7.com/ampht...n-yunanistana-ada-uyarisi

  Başlığa bak içeriğe bak. Binali Yıldırım, kendi makamını feshetme propagandası için meydanlara çıkan düşük profilli insan, Edirne'de konuşmuş çakıl taşı bile alamazsınız demiş.

  Eee? Herhalde Yunanistan başbakanı da çıkıp Binali Bey doğru söylüyor, türk milletinden özür dileriz der. Yakın zamanda da askerleri çekerler muhtemelen.

  Niye geri zekalı seviyesinde olduğunu anlatmakla uğraşmak istemem, aleni zaten de. Benim merak ettiğim bu sıçmığı okuyan AKP taraftarları gerçekten Yunanistan'a cevap verdiğimizi düşünüyor mudur?
  -1 ... kelkeshoze
 • kızlı erkekli

  55.
  https://odatv.com/erkek-k...untuler-3012171200_m.html

  Zikir çekilebildiği de kanıtlanmış konsepttir. Siz insan doğasına, insanın kendini iyi hissetmesine kötü gözle bakmaya devam edin. Böyle çarpık görüntüleri daha çok vereceksiniz.
  -1 ... kelkeshoze
 • ülkedeki herşeyin içine sıçılması

  1.
  Basit gündelik yaşantımızın parçası olan birçok konunun dayatma ile dönüştürülerek sözüm ona hükmeden zihniyetin iktidarını sürekli kılma çabasıdır. Çok değil yalnızca 5 yıl önce hayatımızda olan ama bugün olamayacak olanlara bakın aradaki farkı anlarsınız.
  ... kelkeshoze
 • laik beyni

  12.
  Din ve devlet işlerini birbirinden ayırmanın zihinsel yapıyla ilgisini kurmaya çalışan ama kuramayan dinci ifadesidir. Kendileri gibi kısır düşünen buna rağmen herkesin hayatına salça, mümkün olduğunda müdahil olmayı kendine düstur edinen tipleri gören uğur mumcu nun da hem laik hem Müslüman olunmaz düşüncesine gelmesi bundandır diye düşünüyorum.

  Doğru olmayan ifadedir, laik insanlar çok çeşitli kültürlere mensup bambaşka karakterler olabilir, tek bir ifadeyi doğru kabul edip üstüne hayatını bina edecek bir beyne sahip değildir.herhalde ayırıcı özelliği budur.
  1 -3 ... kelkeshoze
 • karşı cinse karşı birşey hissetmemek

  15.
  (bkz: aseksüel) (bkz: depresyon) buralardan başlamakta biraz ortam değiştirmekte fayda var diye düşündürendir.
  ... kelkeshoze
 • 28 aralık 2017 beşiktaş osmanlıspor maçı

  25.
  Ligin puan usulü olduğundan habersiz aşağılık komplekslilerin boyadığı maç. Anlamadığım konu, tuttuğu takıma 9 10 sallayacağı maçta 3 ile bırakan, Şampiyonlar Ligi'nde şampiyon olma ihtimali bile olan takıma anadolu kaplanı muamelesi yapmaya çalışmak nedir ya? 4 1 bitmiş işte maç, nerenizle izliyorsunuz anlamadım? Şampiyonlar Ligi'nde rüyanızda göremeyeceğiniz puana gole ve galibiyete ulaşırken de mi tüpçü torpil geçti çok bilmiş efendi? Al bak bundan sonra geçmeniz gereken çıta burası. Zıplamaya başlayın yerinizde, 5 10 yıla birini egale edersiniz belki?

  http://m.haberturk.com/is...igi-rekorlar-1744647-spor

  Beşiktaş'ın yedeklerini ısındırırken çeyrek finale çıktığı maçtır.
  -1 ... kelkeshoze
 • 30 yaş üstü yazarlar

  202.
  Temelleri 2000 li yılların başında atılmış sözlükte uzun süredir yazan, teknoloji fukarası üst nesillerin ameleliği üzerine kurulu iş hayatında o tiplere yaranamayıp, belli ki onların çocuklarına da yaranamayan yazarlardır. Hayatında iz bırakan bir şeyleri sözlükte tanımlasın diye, ortamı iyi diye veya başka sebeplerden yazar olmuş insanlardır. Kötü laf eden gençlerin sağlık ve mutluluk içinde görmesini umduğum yaşta olan yazarlardır. 30 yaşın üstüne çıktığında sözlükte yazmayı eleştiren arkadaşların, hazır yol yakınken daha ulvi ve faydalı gördüğü işlerle uğraşmaya başlamalarını salık verecek biri olarak dahil olduğum yazar grubudur ayrıca. Kaçın kurtarın kendinizi.
  1 ... kelkeshoze
 • millet tahrik oluyor

  1.
  RTÜK'te gündeme gelen, tv8 de 7-11 yaşları arasındaki kızların dansının sakıncası konusundaki ifadedir. AKP li üyeler tarafından gündeme getirilmiştir.

  Önce Allah belanızı versin, sapık herifler. Millet lafından kendi cenahınızı kast ettiğiniz belli. Ben küçücük kızlardan tahrik olan sapıklarla aynı milletten değilim. Kendi adınıza konuşun. Çıkın deyin ki AKP grubu olarak tahrik oluyoruz. Yemez ama lanet sapıklar sizi!
  3 -1 ... kelkeshoze
 • akp nin fetö araştırılsın teklifini reddetmesi

  22.
  (bkz: fetö nün siyasi ayağının ortaya çıkmaması) ile hiç ama hiç ilgisi olmayan konudur.
  2 ... kelkeshoze
 • 696 sayılı khk hakkında yazarların düşüncesi

  44.
  Ucu açık bırakılmış hüküm, pimi çekilmiş saatli bombadır. Huzurlu bir ülkeyi yönetemeyeceklerin huzursuzluğu kaşıma ve halkı terörize etme aparatıdır. Yürürlükte kalmasının, yürürlüğe sokanlara en fazla zarar vermesi muhtemel düzenlemedir. (bkz: fetö nün siyasi ayağı)
  ... kelkeshoze
 • atatürk ün 5 yaşındaki manevi kızına bira içirmesi

  95.
  Bitsin bu hasret geeeel diye çağırdığı fetoş a 5 yıl sonra terörist diyen, gelenin geçenin keklediği adama aksırsa keramet var diye iman edenlere (#38518528) ağır gelmiş olmalı. En matrak durum da, bütün güçleri ile algı oluşturma üzerine çalışıp gerçekler ortaya çıktığında sanki onların savunduğu konu gerçek dışı değilmiş gibi devam etmeleri. Adresi tekrar verdik yukarıda bir tık mesafede, makul açıklama belli. Siz hala savaşlar kazanmış bir komutan ve ülkenin kurucu babasının manevi kızıyla 5 yaşında kafa çektiğine inanıyorsanız, kendi aile fertleriniz ile ilgili aklınızdan geçen her detay fazlaca korkunçtur. Daha da demiyorum birsey.
  2 -2 ... kelkeshoze
 • yeni şeyler getiriyorum