• 2018 ekonomik krizi

  94.
  2017 ekonomik krizibaşlığını çokça inceleyip 2018 için daha muhtemel gördüğüm, bugünlerde ise geçen yıla kıyasla ekonomik durumun parlak olmadığını en yandaşı hatta iktidarın bile kabul ettiği ekonomik durumdur.

  2001 e uzak kaldım, 2008 i dibine kadar yaşadım. Bu sefer gelen daha farklı. Patlayıp gelmedi ama ortalık toz duman. Çalıştığım şirket maaş ödeyebiliyor ama işe alım konusunda ihtiyatlı davranma kararı aldı. Alışveriş kesilmedi ama etrafta dolaşanlar çok ciddi alıcı değiller.

  Sanırım 16 yıldır hükümetin farklı imaj gösterip imajdan farklı iş yapma huyu hepimize bulaştı. Herkes ekonomi iyi modunda, kötü haber yok değil mi? E harcamaya devam, ekonomi iyi.
  1 -1 ... kelkeshoze
 • fatih terim in tff den 44 milyon tl alması

  55.
  Tüpçünün cebinden ödemesi icap eden tazminattır ama; medya grubu satın almak için devlet bankasından 2 yıl geri ödemesiz kredi çeken tipin yönettiği kurumdan vatandaşın hakkını korumasını beklemek, ülkeye demokrasi gelmesini beklemek gibi. Herkes doğal hakkın olduğunu söyler, çoğunluk sorumluluk almaz, elinde güç olan da tersine çalışır.
  1 ... kelkeshoze
 • caner toygar ın akp den aday olması

  27.
  Geçen gün AKP nin akademik düzeyi yüksek veya sanatçı yoğun adaylara yöneleceğine dair bir haber okumuştum. Referans noktası Caner Toygar olmasın bence sayın AKP liler, dostane söylüyorum yazık olur bak Caner e küfür edenler üzerinden mağduriyet çıkaramazsınız. Dikkat çekmek için canlı yayında kafasında bardak kıran ve sosyal medya üzerinden intihar eden bir adamdan bahsediyoruz, sanatçı dediğin farklı bir şey yapmayın etmeyin!!
  1 ... kelkeshoze
 • abdüllatif şener

  357.
  ismi chp cumhurbaşkanı adaylığı için geçen,eski AKP kurucularından ve bakan.
  Kendisini halktv de bir programda bu konuda hevesli ve imal konuşurken yakaladığım için açıkçası başka kimse olmayacağını düşündüğüm kişidir ama spekülasyon son güne kadar devam edecek gibi. Ama bazı ayrılarak yapmakta fayda var.
  Ben 2014 seçiminde oy kullanmadım çünkü önümde beni ikna edecek hiçbir seçenek yoktu. Tıpış Tıpış herhangi bir iş yapma motivasyonum zaten zayıf, vermedim ve bugün de o alternatifsizliğe hala isyan ederim. Ama insanlar o kadar ahmak ki, badem bıyıktan benzerlik kurup tekrar ekmeleddin olmaz diyorlar. Arkadaş önce bir bakın dinleyin,bu kadar mı fikriniz yok?
  Ekmel efendi Atatürk düşmanının teki, kapitalistlere göbek bağı ile bağlı Türk vatandaşlığı bile izaha açık karanlık bir adam. Ya chp seçmeni geçinip hiç mi halktv izlemiyorsunuz?
  Hadi izlemedin internet var kardeşim, açın bakın. Adamın fikri nedir ne düşünüyor çeşitli konuda zaman ayırıp dinlersin. Bu adam ki akp yi güçlenme sürecinde bırakıp gidebilmiş dürüst bir adam. Ayrıca siyaset ve Maliye konusunda yüksek öğrenimi olan birisi. Kurduğu partiye değerlerine uymadığında muhalefet edebilecek, hatta çıktığı halktv yi nihat genç üzerinden çatır çatır eleştirebilen birisi.

  Adaylığı açıklanırsa yine gidip paşa paşa oy atacaklar var, onlara diyecek birşeyim yok. Kendi fikriniz yok çünkü. Geri kalan insanlara da önyargıdan uzak değerlendirme yapmalarını rica ediyorum. Ben tayyip karşısında kendisini şanslı görüyorum. ama diyelim ki başka birisi aday oldu; muhalefetin esas başarısının seçim sonuçları ile değil, ittifak ettikleri tabandaki ortaklığı sürdürerek her halukarda Yılgın ve yorgun bıkkın halkımıza umut olmalarıdır. Bu sefer çok ilginç iyi moralle gidiyoruz. Umarım sonu da iyi olur.
  -1 ... kelkeshoze
 • beşiktaş a karşı başlatılan sistematik savaş

  29.
  Sadece Beşiktaş'a değil, kasıtlı eylem varsa tüm ülkeye karşıdır. En yakın arkadaşlarıma bile anlatamıyorum.

  (#39288784) da yazdım, bugün yine queresma ya madde atan orospu çocukları vardı tribünde. Ben yenildiğimiz maçtan keyif aldım, tribündeki hayvanlar sahada olana müdahale etmeyi kendinde hak görüyor. Bu ilkelleri tribünlerden kazıyacak irade olmadığı sürece sahada oynanan futboldan başka her şeyi konuşuruz.

  Ülkedeki cumhurbaşkanı aleni taraf tutuyor, diğer takımlar önce bu tavra karşı çıkacağına saçma sapan hesaplar peşinde koşuyorlar. Fenerbahçe Galatasaray lılar, Beşiktaş ın şampiyon olamamasına en çok seviniyor gibiler.

  Ben Beşiktaş üzerine oynanıyor diyemem ve öyle düşünmüyorum. Benim düşüncem, futbol sadece futbol değil, ama Türkiye'de o kadar futbol değil ki, futbolun futbol olmayan tarafı futbolun kendisini aştı.

  Bir de, ekşi sözlük te okuduğum bir detay çok güzeldi ve beni ayrı düşüncelere itti. Evet futbolun ideal olarak sahada oynanan oyun çerçevesinde kalması ve oyun içinde kalanı hayatımın bir parçası yapmak istiyorum. Ama benim buna kafa patlattığım kadar, içinde olanların umrunda mı bilmiyorum. Günün sonunda onların dünyasındaki dertler, onların yaşadıklarını dert eden bizlerin kendi dertleri yanında bu kadar büyük ve önemli mi? Ben yarın işe gidip milletin olur olmaz derdi yasası ile uğraşacağım, orada kulübede götü üstünde oturan adamlar kıçını oraya koydu diye benim 1 ayda aldığımı tek seferde alacak, maç sonu işkembeden yorum sallayanı dahil tek programdan en az 2 3 aylık asgari ücret kadar para kaldıracak. Bir de bu denge var.

  Edit: Çok komiksiniz silme eksi basmışsınız. Bokunuzda, itinayla ama, boğulun. Boynunuza batarken tuttuğunuz takımın atkısı sıkı sıkıya dolansın inşallah.
  -4 ... kelkeshoze
 • erdoğan düşerse

  16.
  Yanıtını aşağıda bulacağınız sorudur:

  https://www.yenisafak.com...den-dustugu-at-oldu-90060

  Atıf yapılan esas konu için (bkz: Erdoğan iktidardan düşerse)
  ... kelkeshoze
 • halk tv nin akşama kadar kitap satması

  6.
  Reyting sistemini fetöcülere peşkeş çekip vergi cezası tehdidiyle firma ve ajansları, balgam atmaya tiksindirecek yandaşlıkta yayın yapan kanallara reklam vermeye zorlayan düzeni kuran kimse onun yüzünden yaşanandır.

  Ha, Halk TV özelinde konuşursak, Ekmeleddin 2014 te adayken ona muhalefet eden programcısı Sinan Meydan ın yayınını sansürleyen, Nihat genç in programını bitiren, bugün de utanmadan Ekmeleddin doğru aday değildi diye yayın yapan yöneticisi olan bir kanaldan bahsediyoruz. Can Ataklı ve Hüsnü mahalli yi doğan medyanın satışıyla ilişkilendirip kovan yapıdan bahsediyoruz. Izleyici kitlesi canım ciğerim, ama yönetiminin daha iyisini hak ettiğine inanmadığım kanalın tek geçim kaynağıdır.
  ... kelkeshoze
 • alişan ın meral akşener açıklaması

  28.
  Meral Akşener e oy artışı olarak yansıyacak açıklamadır. Vatandaşlıktan çıkmak istediğini belirtmiş. Teşekkürler Alişan.
  1 ... kelkeshoze
 • sözlüğün föteci dolması

  13.
  Föte gelenin çok olmasındandır. Fetö olsa barınamazdı.
  1 ... kelkeshoze
 • türkiyede am sikmek neden bu kadar zor

  26.
  Açık sormuşsun açık yanıt vermek lazım. Am sikmek baskısı ile salakça hareket ettiğin için.
  ... kelkeshoze
 • 25 nisan 2018 bayern münih real madrid maçı

  23.
  Beşiktaşlı olarak aşağılık kompleksi mi dersiniz ama çok bariz birkaç noktayı 5lik olduğumuz maçla karşılaştırmasam çatlayacağım maçtır.

  Lewandowski ye o hareketi BJK li yapınca kırmızı kartı çakıyorlar, Real Madrid olunca devam. Hem kırmızı kart hem penaltı pozisyonu var golden hemen sonra bu 1.

  2 Beşiktaş ilk 40 dakika bu Real den iyi top oynamıştı. Ah ulan.. neyse..
  1 -3 ... kelkeshoze
 • parti değiştiren vekillere hakaret eden akpliler

  6.
  Her yere yazacağım, 2002 yılında CHP desteği olmasa hayatının sonuna kadar milletvekili seçilemeyecek bir başkana sahip olup aynı parti 16 yıl sonra yine benzer hamleyi bu sefer farklı parti için yapınca ortalığı velveleye veren iki yüzlülerdir.
  2 ... kelkeshoze
 • chp den az kullanılmış satılık mv

  18.
  2002 de muhtar bile seçilemez diye manşet atıldığına sürekli vurgu yapan AKP genel başkanı var ya, Recep Tayyip Erdoğan. O nasıl başbakan oldu hatırlıyor musunuz?

  Ben size söyleyeyim. Meclis 2002 seçimleri için istisna bir madde için toplandı ve çoğunluğu AKP milletvekilleri sağlayamıyorken bilin bakalım hangi parti destek verdi, seçimler yenilendi ve Erdoğan meclise girip başbakan oldu?*
  Siyasettir, siz nasıl seçimleri 60 gün sonrasına koyduğunuzun hesabını veremiyorsunuz, aklınız sıra hep siz yeneceksiniz, muhalefet hep açıkta kalacak değil mi? Herkes her hamleyi yapar, sizin önünüz açılırken demokrasi de başkasının önü açılınca satılmışlık öyle mi?

  Sadece art niyetli değil, sağlam orospu çocuğusunuz. Hiçbir mücadeleyi hakkıyla yapmaya cesareti olmayan bir grup haraminin beslemesisiniz. Yazı turayı iki yüzü aynı para ile, taş kağıt makası 2 elinizle oynamasanız mızıkçılık yapacak tıyniyette tipler gelmiş milletvekillerine ipsiz sapsız laflar ediyor, saygısızlar sürüsü. Ama sizin cenahtan birine tek laf ettin mi gözaltı.

  Neyse, enteresan olan mağdur olamayacak kadar herşeye hakimken çok sayıda hamle yaptınız, artık kimin önünü tikasaniz yeni mağdurlar yaratacaksınız. Içten dıştan destekçiniz de kalmadı, bir devlet bahçeli. Hani akp iktidara gelmeden içinde bulunduğu koalisyonu dağıtıp erken seçime giden.
  ... kelkeshoze
 • istanbul üniversitesini bölen gafiller

  1.
  Akp iktidarıdır. Ne dertleri varsa ilk geldiklerinde de, giderayak da istanbul üniversitesini daha küçük bölümlere bölüp farklı isimlendirme gayretine düşmüşler.

  Yıl 2002 veya 2003 tü. Çıktı dekanımız Hayri Ülgen, yanında ve salonda diğer hocalarımız ile birlikte, buna karşı çıktığını açıkladı. Benzer tepkiler gelince kuyruğunu kıstırıp kaçanlar şimdi güç elindeyken tekrar cüret etmişler. insan utanır o günden bu güne var olanları bozmak, satmak bölmekten başka işe mi yaradınız? Nerde hangi üniversite ne yaptı siz varken?

  Bana bakın kleptokratlar. Bak bu lafı çözecek kapasitede bile değilsiniz de koca koca üniversiteleri pasta böler gibi bölüp kafanıza göre isim koyuyorsunuz. O isimler marka koçlar, insanlar o markaları diplomalarında yazsın diye, bilime katkı sunacağım diye hayatını koyuyor ortaya. Daha diploması tartışmalı bir adamı öne koyup milletin yarısına rağmen yaptıklarınızın sonuna geldik zaten, daha da boka batmayın. Marifet ibn-i Sina nın ismini bir yerlere koymak değil yenilerini ortaya çıkarmaktır. Artık anlayın ve beceremediğiniz işlere girmeyin.
  2 ... kelkeshoze
 • 19 nisan 2018 fenerbahçe beşiktaş maçı

  162.
  Tribünlerin madde atmasıyla tatil olan maçtır. Ve bakıyorum, binlerce entry var da bir kişi tribüne laf söylemiyor.

  Arkadaş çıldıracak gibi oluyorum, sahaya çöp atmaya hakkınız yok tamam mı? Ya atmayacak adam bu kadar basit, sahada oynanan oyuna müdahale aklından bile geçmeyecek, ona göre gerisini yorumlayın. Tribünde oturanlar arasında medeniyet yoksunu hayvanlar var, bu kadar basit. Hani lan passolig ile tribün terörü önüne geçiliyordu? Sen tek tek Mustafa Kemal in askerleriyiz tezahüratı yapanı bulabiliyorsun da madde atan insan öldürmeye kasteden hayvanları nasıl kaybediyorsun? Tahrikle suçladığınız futbolcuya ananı sikeyim demek verilen hizmete dahil, ona sinirlenmek asrın hatası. Hatta hata ne şerefsizlik, insan dışılık.

  Bu karmaşa planlıdır değildir bir kenara, ama bu terör ortamı olmasa ne olayların komplo kumpas olduğunu konuşacaktık, ne bundan siyasi rant çıkartmaya çalışanlar olacaktı (bkz: Recep Tayyip Erdoğan) ne taraftarlar birbirine girecekti. Bu saçmalıktan kim rant sağlıyor, bataklığı nasıl kuruturuz onu konuşacağımıza olaylar üzerinden niyet okumaya artniyet aramaya çalışıyoruz. Devam devam, emin olun sonuca ulaşırsınız.
  2 -1 ... kelkeshoze
 • 19 nisan 2018 fenerbahçe beşiktaş maçı

  99.
  Kalan yabancı maddelerin üzerine oturası taraftarın canına okuduğu maçtır. Oturun izleyin koduğumun çocukları, delirdim Twitter'da çıkıp kafasına madde yemiş teknik direktörü savunan Galatasaray lı hesaplar gördüm. Lan oğlum futbol maçı bu, 11 futbolcudan oluşan 2 takım oynayacak. Yıllardır ne halta faydası olduğunu anlamadığım, muhtemelen kendine bile hayrı dokunmayan manyaklar sahaya etki edip kendine mastürbasyon malzemesi çıkartacak diye neden bu oyunu mahvetmelerine izin veriyoruz? Yeter ulan!

  Ha bir de, Şenol hoca nın kafasına atılan dikişe de komplo kasanlar olacak. Queresma yı gömenler çıkın ve birşeyler söyleyin. Ve polis, hükümete muhalif olana karşı durmaktan başka ne trafiğe, ne maça, ne hırsıza, hayatın hiçbir alanına faydası olmayan polis...
  3 -1 ... kelkeshoze
 • 19 nisan 2018 fenerbahçe beşiktaş maçı

  68.
  Meydan savaşı şeklinde gelişen sözde maçtır. Daha da birşey demeyeceğim, eline geleni atan da utansın, tiyatro oynayanlar da.
  ... kelkeshoze
 • jülide sarıeroğlu

  51.
  Çalışma ve sosyal güvenlik bakanıdır. Bu akşamki fox haber de kendisini ilk gördüğüm haberde 7.4 büyüdük rekor kırdık dedi. 10 dakika sonra büyükanne yardımı projesi ile ilgili konuşuyordu. Proje torunlarına bakan kadınlara aylık 425 TL ödenek verilmesi üzerine yapılmış, 105.000 kişiye 1 yıl boyunca verilip kesilmiş. Aynı fonda pişkin pişkin pilot çalışmaydı devam etmeyecek minvalinde bir açıklama yaptı.

  Sayın bakan, hani dünya rekoru kırmıştık? Hani ya büyüdük ekonomi kocaman oldu, demek ki bu yılın bütçesinde değil kesintiye gitmek, %7.4 e kadar arttırsanız bile olur. Milyonlarca kişi başvurmuş, orta Asya ülkeleri vatandaşı dadılar daha mı değerli vatandaştan?

  Ama sahi ya, bu vatandaş değil mi, sosyal yardımların bütçelenenden yüksek verildiği yıllarda SSK nın başındaki Kılıçdaroğlu nu bunun için yuhlayan? Biz yanlış düşünüyoruz anam beni Tayyip'in sarayını vergilerle fonlayayım diye doğurdu. Devlet dediğin halk için çalışır mı hiç? Hükümetin başı kimse onu ihya eder.
  ... kelkeshoze
 • 14 nisan 2018 dışişleri bakanlığı açıklaması

  24.
  Diplomasiden bi bok anlamadığını ayan beyan ortaya koymuş açıklamadır. Lan gerizekalılar, ABD den tarafsanız ona göre davranın, fetö ile aynı cephede olduğunuzu gösterir. Açılıma da girer israil ile de iş tutarsınız bunu gösterir. Rusya tarafında olmadığınız belli, hadi ortada kalalım diye düşünüyor olabilirsiniz. O zaman ne halt etmeye ortaya atılıp olumlu bulduğunu beyan ediyorsun? Zorla itekleyen mi var?

  Bu tip vardı zamanında monşerleeeeer diye hönküren. Ulan o monşere kurban olun siz karakter yoksunu adamlar, yöneteceğiniz devletten, yapacağınız politikadan ne hayır gelir??? Meclis bombalayan darbe yapan hainlere arka çıkan ABD NATO dan yana tavır koyup vatan millet Sakarya muhabbeti nasıl yapabiliyorsunuz?!?

  Şimdi çıkıp zaten Esad a akp karşıydı diye bunu mantığa oturtmaya çalışanlar var, onların topunun ağzına sıçayım zaten. Suriye parçalandığı zaman ülkemiz ne olacak izansız adamlar, futbol takımı mı bu ülke ülke!

  Vatandaş olarak kesinlikle desteklemediğim, bir gün gerekçesinin yalan olduğu kabak gibi ortaya çıkacak saldırıya verilen anlamsız destek açıklamasıdır. Yönetemediğiniz işi yapmayın artık yeter yeter!
  3 ... kelkeshoze
 • 14 nisan 2018 abdnin suriyeye müdahalesi

  47.
  Muhalefetin sesini en geniş alanda duyurma ihtimali olan grubu yandaşa satılıyor, 28 Şubat davasında müebbet verilip fetöcüler Erdoğan'ı tebrik ediyor ve Ergenekon a ceza istiyor. Bir adım sonra Öcalan la da görüşme başlar. Kaç cümle yazdın saldırıyla ne ilgisi var diyeceksiniz. Hiç yok gibi duruyor mu diyeceğim ben de.

  Ama sıkıntı, taraf seçmemiz gerekeceği ve hükümetin iktidarını sürdürmek için savaş çıkartan taraftan yana olacağı gibi duruyor. Askerimiz var Suriye içinde, ondan endişeliyim ilk başta. Hepsine sağ salim eve dönmek nasip olur inşallah. Maalesef iktidar ülkemizde güven vermiyor ve bize karşı acımasız. Güzel günler göreceğiz umudum var, sadece hayatın olağan akışında gideceğine dair beklentim pek kalmadı kendimi ona alıştırıyorum.
  1 -2 ... kelkeshoze
 • yeni şeyler getiriyorum