• dusko tosic

  432.
  Nihayet para kazandırıp itelenen saatli bomba. Niye, sahada 99 iyi hareket yapıp 100. De gol yedirecek potansiyelde bir oyuncu olageldi. Atiba ve kendisi gidince BJK nın kalibresi artacaktır, ama ileri uç zayıf kaldı ah ah.
  1 -1 ... kelkeshoze
 • yusuf yerkel

  399.
  https://odatv.com/akp-muh...lik-verdi-13051822_m.html

  Detay verilmiş, Muharrem ince nin kendisiyle ilgili hesap sorma düşüncesi ile gündeme gelip ortamı yumuşatmaya çalışan tiptir. Ki ilk ismi milletvekili aday adayları içinde geçti, paşam diktatörlük içinde kimse ağzını açmaz diye düşündü herhalde. Sonra da kanımca çark etti; isminin ortaya atılması çok derin bir oyun değilse.

  Ancak ilgili kişiyi arayıp özür dilediğini, bu konunun bu kadar uzamasını anlamadığını belirtip tehdit aldığını belirtmiş ya, oralar biraz garip. 4 yıl geçtikten sonra, benim aklımda attığı o tekme var. Tekmeyi atıp, Michael Jackson tarzı etrafında estetik dönüşü hele hiç aklımdan çıkmıyor. Bütün bunların üstüne kendisinin 1 hafta rapor alıp, tekmelediği vatandaşı mahkemeye vererek 10 ay cezaya çarptırması hele, asla gitmiyor! Hadi Yusuf efendi, hadi telefon açıp dilediğin özür hepsini eşitlesin?!

  Ha, ben o tabloda başka bir şey daha görmüştüm. Tamam işim var ve çalışıyorum. Bu düzlemin az dışından bakıp ne oluyor, bir sorun var sanki diyemiyorum ama. Çalıştığım işyerinin sorumluluklarını yerine getirmediğini düşündüğümü ifade eder etmez, karşılık olarak aldığım tekme, yumruk ve güvenlik güçleri kalkanları. Ve o resimle Yusuf kişisi, işte senin o resminle o mesajı verdi birileri. "Çalış, sonra harca, başka bir şey düşünme yoksa ananı belleriz"

  Özür demek? Hiç anlamamışsın, zaten samimi olarak özür dileyen insan buna alet olmaz, toplumun her kesiminde bu kadar olumsuz imajı varken önce onu çözmeye çalışırdı. Diktatörunuz başta olduğu sürece korunacağını saniyordun, görünen o ki orada da hayat bitti.
  5 ... kelkeshoze
 • elinde devam yazılı döviz ile rabia yapan uzman

  15.
  TSK nın tamamını bağlamaz. Üniformayı üstüne çeken sivil bir vatandaş da olabilir; kaldı ki her türlü anlam çıkabilir. Doların çıkışını protesto ediyor da olabilir, ben böyle de yorumladım.
  ... kelkeshoze
 • nihat zeybekçi

  78.
  Döviz kurları ve cari açık rakamlarını kabul etmeyen ekonomi bakanı.

  Zaytung u işsiz bırakmıştır, 2 seferdir bu şaka herhalde deyip tıkladığım sözlerin ağzından çıktığını öğreniyorum ve yuh artık diyorum.

  Piyasa seyri ile ilgili insan bir sefer laf olmasın diye konuşur, şunu da böyle düşünmüş dedirtir koca bakan ya! Spekülatif hareket diye diye dolar 3 katına çıkmış, şimdi kabul etmiyorum deyince mızıkçı çocuktan farkı kalmıyor.

  En acısı da, bu tiplere el pençe divan duran özel sektör patronlarının herhangi bir kademedeki işinde, bunların yaptığının tekini yapsan kapının önüne koyarlar, perhiz ve lahana turşusu diyorum.
  2 ... kelkeshoze
 • istanbul un nüfusunu 2 milyona düşürmek

  26.
  Ülkemiz o kadar güzel ki, o kadar harika şehirlerimiz var ki, iş alanlarını farklı şehirlere taşıdığımız, insanların yaşam standartlarını makul seviyelere çıkarttığımız zaman gayet güzel yaşam sürülebilecek şehirler oluşur, var da zaten.

  2 milyon çok iddialı bir sayı, insanlar ne kadar bu halinden yaka silkseler de azıcık toparlansa kalmak isterler. Ama iş imkanları ve gelir düzeylerini en azından farklı bölgelerdeki belli merkez illere dağıtabilirsek nüfus makul seviyeye iner.
  1 ... kelkeshoze
 • akplilerin agresif tavra bürünmesi

  1.
  Karşısındaki insanların lafını bölüp sinirlerine oynayıp takiye yapan tarzdan ağzından köpükler saçan bağıran çağıran hakaret eden tavra bürünmesinin açık seçik fark edildiği günlerden geçiyoruz.

  Liderlerinin niye öyle olduğunu tahmin etmek zor değil. Iktidarda kalsa çıkar çarklarını döndürecek sermaye bitti. Işi gücü kendi propagandalarını yapmak olan vasıfsızlar o kadar arttı ki normal vatandaşın cebine para koyamıyor. E lüksten taviz veremez, yandaşlara 50 yıl Garanti paraları da ödüyor. Bu çark dönmez farkında.

  Bıraksa kendi rahat edemez. Dokunulmazlık 1 gün gitse açılan davalar 7 sülalesini 7 kere müebbet yatırmaya yeter. Başına ne geleceğini kestiremedigi için belli ki göze alamıyor. Nitekim ekonomi bu haldeyken peki hadi alın yapın deyip bir dönem sağlam muhalefet yapıp daha kuvvetli gelmek de bir taktik olurdu. Belli ki bu alternatifi kullanamazlar.

  O yüzden kızgın olmalısınız. Mağdurdunuz kendinizce, ama her sıradan güç delisi iktidar gibi yeni mağdurlar yarattınız ve tünelin ucu göründü. Bu seçim olur olmaz ama gideceğiniz kesin artık.

  Ha, muhalefetin de bence daha serinkanlı olması lazım. Zaten o küfür ettikleri cumhuriyetin kuruluşu 15 yıl, bunlar hem daha uzun kaldı hem de ortada işler tek icraat yok. Bırakın artık onlar yanıt versin, asabiyet zaten bundan da kaynaklanıyor.
  -1 ... kelkeshoze
 • ümraniye çöplüğü patlaması

  20.
  16 yıllık iktidarında savunabileceği tek icraatı olmadığını itiraf eden AKP li başlığıdır.

  2009 da i ihya ettiğiniz halkalı çöplüğünü sel götürdü. Çöplük diyorum hakaret olur, üzerine TOKi konutları dikildi. Orada ölen onlarca insan var, işine gitmek için bindikleri servisten çıkamayıp boğulan kadınlar var. Utanmaz insanlar 30 yıl önce olanı anlatıyorsunuz. 9 Eylül 2009, istifa edip şimdi ortalıkta gözükmeyen utanmaz biri de belediye başkanı idi, sel tüm istanbulluların suçu diye açıklama yapmıştı.

  Boylesiniz işte, takiyeci ikiyüzlü ve alçaksınız. 2009 başı metrobüsü açan siz, ama sel alacak altyapıyı yapan?
  -1 ... kelkeshoze
 • s ı k ı l d ı k

  24.
  Şunu aklıma getiren slogandır:

  https://odatv.com/bakanda...n-azari-0102121200_m.html

  Fetö siyasi kanadı arayan baksın aynı zamanda.
  ... kelkeshoze
 • recep tayyip erdoğan

  28676.
  CHP ya çöplük pislik demiş, seviyeyi daha da dibe çekme konusunda rakipsiz AKP genel başkanıdır. Kendisine Cahit Sıtkı Tarancı dan bir dörtlük hediye etmek isterim:

  --spoiler--
  Haydi Abbas, vakit tamam;
  Akşam diyordun işte oldu akşam.
  Kur bakalım çilingir soframızı;
  Dinsin artık bu kalb ağrısı.

  --spoiler--
  4 -1 ... kelkeshoze
 • ramazan ayında oruç tutmayacak sözlük yazarları

  58.
  (bkz: fişleme aracı olarak kullanılan başlıklar)
  2 ... kelkeshoze
 • 2017 2018 süper lig şaibeli şampiyonluğu

  21.
  Her yıl şaibeli. Arkadaş bu 34 haftalık uzun bir maraton, öyle şaibe saçmalıkları ile hiçbir ligi tamamlayamayız. Her yılın şampiyonluğu kadar şaibelidir. Haa, 90lara yakın son hafta averaja kalan şampiyonluğu 8 golle alanlarda aramak lazım. Gerisi için boşa saçmalamaya gerek yok.
  1 ... kelkeshoze
 • misvak dergisinin kılıçdaroğlu karikatürü

  175.
  Anadolu ajansından esinlenmiş olması muhtemel hilkat garibeleri barındıran yandaş mizah dergisi ürünüdür.

  https://odatv.com/anadolu...gana-ayip-05051823_m.html
  1 -1 ... kelkeshoze
 • boardwalk empire

  77.
  Gerek dönem dizisi olması, gerek güç mücadelesi, gerek derin karakterleri ile yüksek kaliteli kesin izlenmesi gereken dizidir. Genel itibariyle nitelik olarak 10/10 olmaması için hiçbir neden yoktur. ama..

  HBO da bu kararı veren kim merak ediyorum, son sezonunun 8 bölüm olacağı sezon başlamadan ilan edilmiş ve çok belli ki daha fazla bölümde anlatılması gereken hikâye 8 bölüme sıkıştırılmıştır. Bunu gerekçeleri ile anlatacağım, ancak game of thrones 8. Sezonu için beni ciddi kaygıya düşürmüştür baştan söyleyeyim. Bir got olmasa da yapım maliyetleri muhtemelen çok yüksek olan bu dizinin neden bu kadar bağlanamamış olmasına değinmek istiyorum:

  --spoiler--

  izlememis olanlar dikkatli olsun çok kritik noktaları doğrudan açık edebilirim. Nucky nin geçmişinin anlatılması mükemmel bir detaydı, hatta gençliğini oynayan ABD li Osman cavcı Steve buscemiden bile daha nucky olabilmiş. Ve düğüm noktası Gillian ı albaya teslim ettiği sahne olarak aktarılan bu öykü... Çöp arkadaş, eksik var.

  Bize 5 sezon boyunca anlatılan hikayede daha derin bir bağ olmalı. Çok belli, hayatta olan biten gillian ve nucky yi ayrı kutuplara sürüklemiş ama birbirlerine sevgiden daha derin bir bağ ile bağlılar. Evet baktığımızda Gillian ı albaya teslim etmiş olmak albayın ve nucky nin katillerinin ortaya çıkmasının esas sebebi ama bu bağlantı zayıf. Nucky nin karısı ile ilgili anlatılacak hikaye eksik kaldığı belli, onun yasını tuttuğu anları görmemiz lazımdı. O iyi ve dürüst adamı nucky yapacak işaretleri izledik ama sonuçlanması kesmedi.

  Tamam gereksiz dakikalarından bayıldık ama Margaret ile bir Michael-Kay Corleone yüzleşmesinden aşağısı olmamalıydı.

  Al Capone karakteri tam karikatür olarak kaldı. Kerhanesinde takılırken meydan birden ona kalıyor, adam bir kere Atlantic City gidişi haricinde ne zaman sahaya çıktı anlayamadık, sahenler eksik sahneler!!

  Eee.. Agent Van Alden? Adam ortada yok.. birden karısının kaşarın önde gideni olduğunu anlıyoruz, sonra karakter karmaşasını hatırlayıp yolcu ediyoruz. Bu mudur, mafyaya dahil olduğu anlarda türk dizisi geçişlerinden fazlasını hak etmiyor muyduk?

  Ya rothstein? Luciano neden birden kocaman oluverdi?

  --spoiler--

  Evet aklında çok soru bırakıyor insanın. Mafyaya bulaşmış insanların mutlu son yaşamasını bekleyen yok, ama seyir itibariyle bir John harrow, bir gyp rosetti gibi acıtsa da bitişinin hakkını veren karakterleri varken dizi üzerine kurulu nucky Thompson a yapılan çok basit kaçmıştır. Ama dizi mükemmel dizidir. Özellikle Dexter izleyip bitirenler varsa, yine derin karakterlerin olduğu bir seri izler, sonunda burulursunuz ama dexter kadar kötü bağlanmamış merak etmeyin.
  ... kelkeshoze
 • 24 haziran 2018 seçiminin kazananı

  1.
  Oylamadan sonra belli olacaktır. Ancak seçim atmosferi toplumu farklı psikolojilere sürüklemiştir.

  Bence şayet devamı gelirse en büyük kazanç, muhalefetin birbiri ile sıkı diyalog halinde stratejiler geliştirmesi ile oluşan yeni bir atmosferdir. Bağıran,hakaret eden, ayrıştıranı kendi içine almayan, dolayısıyla ayrıştırıcı tarzın kendi kitlesini konsolide etmesine karşılık paylaşılan amaçlarda bir araya gelen bir tarz.

  Ve bu durum toplumda bence umudu arttırmıştır. Adayların kim olduğu ve oy oranlarından bağımsız, esas yarışın bu cephede olduğunu düşünüyorum. Tabii bu durum ne kadar devam edebilecek, işte bunu kestirmek güç. Seçim sonucu mutlaka buradaki yapılanmayı etkiler, psikolojik ve idari olarak. Ama düğümü çözecek soru şu:

  toplum farklılıkları ve farklı düşünceleri ile birbirini kabullenip zorlukların üstesinden gelmeye mi çalışacak, yoksa tek kişinin ve onun hükmünü taşıyan destekçilerinin idaresi altında yürümeye devam mı edecek?
  1 ... kelkeshoze
 • 2018 ekonomik krizi

  97.
  2017 ekonomik krizibaşlığını çokça inceleyip 2018 için daha muhtemel gördüğüm, bugünlerde ise geçen yıla kıyasla ekonomik durumun parlak olmadığını en yandaşı hatta iktidarın bile kabul ettiği ekonomik durumdur.

  2001 e uzak kaldım, 2008 i dibine kadar yaşadım. Bu sefer gelen daha farklı. Patlayıp gelmedi ama ortalık toz duman. Çalıştığım şirket maaş ödeyebiliyor ama işe alım konusunda ihtiyatlı davranma kararı aldı. Alışveriş kesilmedi ama etrafta dolaşanlar çok ciddi alıcı değiller.

  Sanırım 16 yıldır hükümetin farklı imaj gösterip imajdan farklı iş yapma huyu hepimize bulaştı. Herkes ekonomi iyi modunda, kötü haber yok değil mi? E harcamaya devam, ekonomi iyi.
  1 -1 ... kelkeshoze
 • fatih terim in tff den 44 milyon tl alması

  55.
  Tüpçünün cebinden ödemesi icap eden tazminattır ama; medya grubu satın almak için devlet bankasından 2 yıl geri ödemesiz kredi çeken tipin yönettiği kurumdan vatandaşın hakkını korumasını beklemek, ülkeye demokrasi gelmesini beklemek gibi. Herkes doğal hakkın olduğunu söyler, çoğunluk sorumluluk almaz, elinde güç olan da tersine çalışır.
  1 ... kelkeshoze
 • caner toygar ın akp den aday olması

  27.
  Geçen gün AKP nin akademik düzeyi yüksek veya sanatçı yoğun adaylara yöneleceğine dair bir haber okumuştum. Referans noktası Caner Toygar olmasın bence sayın AKP liler, dostane söylüyorum yazık olur bak Caner e küfür edenler üzerinden mağduriyet çıkaramazsınız. Dikkat çekmek için canlı yayında kafasında bardak kıran ve sosyal medya üzerinden intihar eden bir adamdan bahsediyoruz, sanatçı dediğin farklı bir şey yapmayın etmeyin!!
  1 ... kelkeshoze
 • abdüllatif şener

  358.
  ismi chp cumhurbaşkanı adaylığı için geçen,eski AKP kurucularından ve bakan.
  Kendisini halktv de bir programda bu konuda hevesli ve imal konuşurken yakaladığım için açıkçası başka kimse olmayacağını düşündüğüm kişidir ama spekülasyon son güne kadar devam edecek gibi. Ama bazı ayrılarak yapmakta fayda var.
  Ben 2014 seçiminde oy kullanmadım çünkü önümde beni ikna edecek hiçbir seçenek yoktu. Tıpış Tıpış herhangi bir iş yapma motivasyonum zaten zayıf, vermedim ve bugün de o alternatifsizliğe hala isyan ederim. Ama insanlar o kadar ahmak ki, badem bıyıktan benzerlik kurup tekrar ekmeleddin olmaz diyorlar. Arkadaş önce bir bakın dinleyin,bu kadar mı fikriniz yok?
  Ekmel efendi Atatürk düşmanının teki, kapitalistlere göbek bağı ile bağlı Türk vatandaşlığı bile izaha açık karanlık bir adam. Ya chp seçmeni geçinip hiç mi halktv izlemiyorsunuz?
  Hadi izlemedin internet var kardeşim, açın bakın. Adamın fikri nedir ne düşünüyor çeşitli konuda zaman ayırıp dinlersin. Bu adam ki akp yi güçlenme sürecinde bırakıp gidebilmiş dürüst bir adam. Ayrıca siyaset ve Maliye konusunda yüksek öğrenimi olan birisi. Kurduğu partiye değerlerine uymadığında muhalefet edebilecek, hatta çıktığı halktv yi nihat genç üzerinden çatır çatır eleştirebilen birisi.

  Adaylığı açıklanırsa yine gidip paşa paşa oy atacaklar var, onlara diyecek birşeyim yok. Kendi fikriniz yok çünkü. Geri kalan insanlara da önyargıdan uzak değerlendirme yapmalarını rica ediyorum. Ben tayyip karşısında kendisini şanslı görüyorum. ama diyelim ki başka birisi aday oldu; muhalefetin esas başarısının seçim sonuçları ile değil, ittifak ettikleri tabandaki ortaklığı sürdürerek her halukarda Yılgın ve yorgun bıkkın halkımıza umut olmalarıdır. Bu sefer çok ilginç iyi moralle gidiyoruz. Umarım sonu da iyi olur.
  -1 ... kelkeshoze
 • beşiktaş a karşı başlatılan sistematik savaş

  29.
  Sadece Beşiktaş'a değil, kasıtlı eylem varsa tüm ülkeye karşıdır. En yakın arkadaşlarıma bile anlatamıyorum.

  (#39288784) da yazdım, bugün yine queresma ya madde atan orospu çocukları vardı tribünde. Ben yenildiğimiz maçtan keyif aldım, tribündeki hayvanlar sahada olana müdahale etmeyi kendinde hak görüyor. Bu ilkelleri tribünlerden kazıyacak irade olmadığı sürece sahada oynanan futboldan başka her şeyi konuşuruz.

  Ülkedeki cumhurbaşkanı aleni taraf tutuyor, diğer takımlar önce bu tavra karşı çıkacağına saçma sapan hesaplar peşinde koşuyorlar. Fenerbahçe Galatasaray lılar, Beşiktaş ın şampiyon olamamasına en çok seviniyor gibiler.

  Ben Beşiktaş üzerine oynanıyor diyemem ve öyle düşünmüyorum. Benim düşüncem, futbol sadece futbol değil, ama Türkiye'de o kadar futbol değil ki, futbolun futbol olmayan tarafı futbolun kendisini aştı.

  Bir de, ekşi sözlük te okuduğum bir detay çok güzeldi ve beni ayrı düşüncelere itti. Evet futbolun ideal olarak sahada oynanan oyun çerçevesinde kalması ve oyun içinde kalanı hayatımın bir parçası yapmak istiyorum. Ama benim buna kafa patlattığım kadar, içinde olanların umrunda mı bilmiyorum. Günün sonunda onların dünyasındaki dertler, onların yaşadıklarını dert eden bizlerin kendi dertleri yanında bu kadar büyük ve önemli mi? Ben yarın işe gidip milletin olur olmaz derdi yasası ile uğraşacağım, orada kulübede götü üstünde oturan adamlar kıçını oraya koydu diye benim 1 ayda aldığımı tek seferde alacak, maç sonu işkembeden yorum sallayanı dahil tek programdan en az 2 3 aylık asgari ücret kadar para kaldıracak. Bir de bu denge var.

  Edit: Çok komiksiniz silme eksi basmışsınız. Bokunuzda, itinayla ama, boğulun. Boynunuza batarken tuttuğunuz takımın atkısı sıkı sıkıya dolansın inşallah.
  -4 ... kelkeshoze
 • erdoğan düşerse

  17.
  Yanıtını aşağıda bulacağınız sorudur:

  https://www.yenisafak.com...den-dustugu-at-oldu-90060

  Atıf yapılan esas konu için (bkz: Erdoğan iktidardan düşerse)
  ... kelkeshoze
 • yeni şeyler getiriyorum