• sözlüğün bu mevsimde çok iyi troll yapması

  4.
  Sol Frame de ergenlerin kız fantazilerini arayacağım aklıma gelmezdi. Vicdansız ve duyarsız takılma içerik üretmekten daha zahmetsiz popüler yaptığı için olabilir, sözlük hedefe oturmuş olabilir. Ayağıma bok bulaşmasın diye sol Frame de dikkatli yürümeye başlatan durumdur.
  1 -1 ... kelkeshoze
 • farah zeynep abdullah

  149.
  Arif v 216 filmindeki en güzel detaydır. Anlamakta zorluk çekiyorum ancak şarkı söylerken beni benden alan kadındır. Saçımdaki teller ağırdı, izlerken kalp atışlarımı hızlandırıyor resmen.
  5 -1 ... kelkeshoze
 • arif v 216

  322.
  Hiç uzun uzun yazmayacağım. Çok ciddi bir anti propagandaya maruz kalan çok özel bir film. Şaşırtsın beni güleyim diyene aşırı küfür ve kaba Saba sahnelerle değil ince göndermelerle gelmişler. Shining filmini izlememiş adama neyi anlatacaksın? Zeki Müren i tanımayan tipe neyi anlatacaksın?

  Bir tarafta, belli karakterleri hangi oyuncu oynayacak diye interneti ters düz edenler var, bu film onlara hitap ediyor. Hiç benzememiş şuna buna diye burun kıvıracaklara değil. Bu arada ben Ayhan ışık ı Zeki Müren den bile fazla beğendim, çok az sahnesi vardı oysa.

  Elbette eleştirilecek yerleri var. Ürün yerleştirme konusuna daha profesyonel yaklaşmaları gerek en kalitesiz iş bu filmde ürün yerleştirme olmuş. Pervin karakteri niye vardı, Garavel ile ilgili gelişme niye 1969 yılında oldu, aksiyon sahnesi gerekli miydi tartışılır. Ama bu kadar emek verilen filme saygı duyacaksınız. iyi insan olmak bunu gerektirir.
  1 -2 ... kelkeshoze
 • sokakta ümmet açken it köpek beslemek

  29.
  Hz. Muhammed (s.a.v.) in hayvanlara nasıl davrandığına ilişkin içerikten bihaber siz mi Müslümansınız, köpeklere merhamet edenler mi? Duyan da açları doyuruyor sanır, zaten merhametin m su olsa bu lafı demeyecek insan müsveddesi beyanı.
  3 ... kelkeshoze
 • 12 ocak 2018 yılmaz özdil yazısı

  4.
  http://www.sozcu.com.tr/2...l-parsel-koseler-2170162/

  Kendi yazdığı gazeteye sağlam giydirmiş yazıdır. Bunun üzerine muhalefet gazı alma, ne var ki yorumu yapmalar görüyorum. Ve diyorum ki, bu yazı dar açıdan bakılmış bir muhalif yazı değil, sizin yılmaz Özdil veya bu fikirlere bakışınız dar. Melih Gökçek denilen şahsiyetsiz alçak adamın ulusal yayın yapan kanalı var, oğullarının yönettiği spor kulübü var. Ve o kanalda aydınları açık hedef gösteren yayınlar yapıyorlar. CHP hakkında neler dediklerini zamanınız varsa arşivlerinden bakın.

  Yaptıkları ve temsil ettikleriyle bu adamla suya sabuna dokunmayan bir röportaj yapılması, en olmadık söylemini manşet yapmak falan... Peki bir sonraki seçimde bir muhalif parti aday mı gösterecek. Ve biz bunlara ahaha deyip normal olaylar gibi mi bakacağız? Sanıyorum ülkede önemli kısım gerçekten zıvanadan çıktı. 2019 seçiminde AKP aynı oyu alabilir, çünkü kendinden vazgeçen kitle kadarı ahaha iyi gidiyoruz deyip oy verecek bunlara. Melih Gökçek'i sempatik bulanlar, acaba kaç kişisiniz? Bence sözcü sonraki hafta bunu da araştırsın.
  2 ... kelkeshoze
 • sine i millet platformu

  1.
  https://odatv.com/yeni-bi...geliyor-1001181200_m.html

  Gereksiz uçanı kaçanı gündeme taşıyan sözlüklerde göremediğimiz oluşumdur. Ülke çıkarları, Bizim iyiliğimiz Temelli bir esasa dayanan şimdilik tek oluşumdur. Sanıyorum hep defolu falsolu siyasetlere maruz kala kala akılcı olana yabancılaşır hale gelmişiz.

  Ben özellikle Nihat Genç in oluşumda varlığını kıymetli buluyorum, umarım daha güzel bir şeylere vesile olurlar.
  ... kelkeshoze
 • nagehan alçı

  995.
  başka işe zamanı kalıp kalmadığından şüphe ettirecek kadar televizyona çıkıp, insanlara zehirli iftiralar atıp karalamaktan, koltuğunun altına sıkıştırılan doğru yanlış istihbaratı engin bilgi sayıp sözlü şiddetin en güzide örneklerini bir kadın için utanç vesikası olarak yıllardır TV de sergileyen tip. Bir de utanmadan Münir Özkul filminde kadına şiddet var demiş.

  (bkz: nagehan alçı nın münir özkul yorumu) okumadım bile, bu kadar imkan; yalı alacak paralar, buna havuzdan zaten program başı 1 beyaz yaka aylığı veriyorlardır, köşe yazısı da yazıyor bu, TV'den bahsetmiştim; ancak cirkefle gündeme gelebilen bir tip.

  Ya çok ucuz bir tip, ya da yurtdışına tüymenin yolunu yapıyor olmalı. Kocası ekrandan siktiri yedi, şimdi herkesin sevdiği bir büyük oyuncuya laf etmiş tepkiler sel olur, bu da bahanesi olur. Hesaba vursan 7 8 yılda dediğim paralarla dünyalıklarını yapmışlardır. Ama bu dünyada azıcık adalet varsa, yaptıklarının hesabını çocukları değil bizzat kendi verir.
  2 ... kelkeshoze
 • gökhan özoğuz

  210.
  O ses Türkiye yarışması ilk turda Audioslave, ac/dc ve metallica söyleyenleri kafa kafaya kırdıran sözüm ona rockçı. Olmadığı bellidir, hipapçı ibneleri bi kulak arkası yapmadığınız kalıyordu halbuki.

  Durum bu kadar trajik işte, kitlelerin holy diver dinleme ihtimali buna kalıyor, tablo sefalet ama yokluktan sevindirik oluyorsun. Bu arada jess in daha metalci olduğunu gözlemledim, suç millete ağır gelir diye metalden geri duran bizde.

  Neyse dio üstadı anıp bitirelim (bkz: all the fools sailed away)
  1 ... kelkeshoze
 • 12 adayı yunana bırakıp muhalefete hain demek

  1.
  Hükümet ve destekçilerinin yediği nanedir. Siz önce KKTC işgalci diyen yunanlarla en azından yan yana demeç verirken delikanlı olacak siyasiler bulun, sonra ülke yönetmek neyi kapsıyor bir idrak edin ve gereğini yapın. 15 yıl oldu, hakimiyet alanını arttırıp muhalefete hayatı dar etmekten başka icraatiniz yok.

  Yol bina yaptınız, yapmasanız inşaat alanı olmaz yatırım gelmezdi, cebimden para çıkarmadan fayda sağladığım şeyler değil bunlar. Ama sosyal ve toplumsal hiçbirşey yapmadığınız gibi olanı da paramparça ettiniz. Muhalefete hain demeden önce takiye veya yalan içerikli konuşmadan bir gününüz geçsin.
  2 -1 ... kelkeshoze
 • 30 yaşından büyük olduğu halde sözlükte yazan tip

  48.
  (#38531520) dursun hele bir. Attığı başlıktaki entry kalitesini yükseltmek amaçlı yazar yaş ortalaması üstüne atış yapan uyanığın dikkat çektiği tiptir. Benim gibi bir tiptir.

  O tip ki, örneği mutlaka sınırlı olacak şekilde, sosyal medya ortada yokken Türkiye'ye özgü sosyal medya diyebileceğimiz bir platformda yazmaya başlamıştır. Farkındayım bazıları 40 yaş üstü olan anne babaları ile yaşı yakın gördükleri için bize atış yapıyorlar. Ama yavrucuğum şunu anlamıyorsunuz, bizim yaş grubunda olup burada yazı yazıyorsa birisi, senin bilgisayar özürlü ebeveynlerinden farklı bir profildir, yaşı onlardan yüksek olsa bile. Biz siyah ekranlar zamanından geldiğimiz, kendi PC mizi toplayıp istediğimiz işletim sistemini cihazlarımıza kurabilen bir nesiliz. Sen daha elindeki cihaza parasını verip üreticisinin boyunduruğunda kalmaya mahkum olduğunu idrak edebildin mi onu düşün, buradaki insanlara bok atması kolay.

  Diyebilirsiniz Madem öyle de ne burada oturup uzun uzun yazı döşeniyorsun be adam? Başlığı açıyorum sazan gibi oltaya geliyorsunuz. Bu olta değil hayatımın bir parçası. Buralara yazdıklarımı dönüp dönüp tekrar okuduğum oluyor. 10 yıl önce yazdığım bir yazı oylanıyor. Ve okuduğum yazıdan keyif alıyorum. Senin dönecek yerin var mı kardeşim, varsa da kendi alanın mı?
  4 ... kelkeshoze
 • bir kıza bakire misin diye sormanın en kibar yolu

  26.
  sorma gereği duyma sebeplerini sorgulayıp sormasa ne oluru arasa daha kolay olacak tipin aklına takılan. kız gelip sana haftada kaç kere otuzbir çekiyorsun diye sorma ihtiyacı hissediyor mu? böyle bir soru suratına sorulsa ne hissedersin? aydın mı?
  1 ... kelkeshoze
 • tayyip erdoğan ın fransız gazeteciden yediği ayar

  13.
  AKP yandaşlarının idrak, düşünme ve yanıt verme yetilerini bir bütün olarak yitirdiğini yorumlardan da takip ettiğimiz, utanç halkasına yenilerini ekleyen durum. Laf bulamayınca cehape fetö muhalefet ve mabad ile ilgili isim ve sıfatların yer aldığı yorumlar buraya şeettirilmiş. Kardeş biz de bunu diyoruz işte, her şeyin altında fetö aramak toplu şizofreni değil de nedir, siz ohal i ne halt etmeye uzatıyorsunuz o zaman? Demek kurtulmak mümkün değil,e bu nasıl lanet yapı da siz bunlara devleti peşkeş çektiniz, hesabını verin!?

  Yukarıda yazdım bu kadar fazla danışmanla bu sonuç utanç diye, al adamlar bunu da çekip yayınlamış https://odatv.com/erdogan...c-anlar-0601181200_m.html

  Bunu da en fazla kabullenme düzeyi sufle vereni kovacak boyutta olur. Yine sorun tek seferlik gibi hareket edersiniz.
  8 -11 ... kelkeshoze
 • erkek erkeğe cinsellik konuşmaktan utanan arkadaş

  9.
  ik enstantane aklıma geldi, ikisi de ortada farklı bir konu varken ya da birşey Yokken karşıdakinin cinsellik muhabbetine girmesiyle gelişen konular.

  ilkinde üniversite kantininden kola alıyorum, kutu üzerinde örümcek adam resmi var. Kasadaki tipe para verirken kutuya bakıp "örümcek adam bu dimi abi?" dedi. Kantinden birşey almasam da göz göze geldiğimde selâm verdiğim, duyduğum kadarıyla düzgün konuşan adam, he evet diye yanıt vermemin ardından zevzek bir tonda devam etti: "ağ atıyor karıya sonra tutup çekiyor kendine" derken "aman abi sen de nerden aldın konuyu?!" diye feryat edip kaçmıştım utancımdan.

  ikinci vakada da üniversitede ilk günüm,ilk teneffüs 10 kişilik bir erkek grubu tanışıyoruz. Dersle ilgili konuşuyoruz falan,birden bir konuşma daha baskın çıktı. "Yov yanımda bir karı vardı memeleri taa bukkadar böyle sürtünmeden geçemedi.. damızlıktı damızlık.."

  ilk şoku atlatmak biraz zaman aldıysa da bir iki duyarlı arkadaşla konuyu toparladık başka yere bağladık. Ama 2 dakika geçmedi arkadaş yine ağzını açtı:

  "O değil de ben o damızlığı unutamıyorum damızlık o damızlık"

  O vatandaşla bir daha yan yana gelmemem bir tarafa, utancımın etkisi var mıdır bilemiyorum, 4 yıl boyunca arkadaşlık ettiğim erkek sayısı çok sınırlıdır, kız arkadaşım daha fazlaydı.
  ... kelkeshoze
 • tayyip erdoğan ın fransız gazeteciden yediği ayar

  9.
  En azından başlığın hakkıyla açıldığı konudur. Ekşi sözlük de yandaş basına bağlamış.

  Öncelikle ülkem adına üzüldüm ve utandım. Çünkü bu diyalog asla bir zeka parıltısı, kıvrak bir yanıt barındırmıyor. Türkiye'de bahsi açılsa tüm merkez medyada yayın bölünecek, Soranı yaka paça indirip sülalesinin hayatını karartacak adımları atarlar AKP genel başkanı da yanıt vermezdi. Yine soruya yanıt vermedi ama görüntü tüm dünya basınına mal oldu kötü oldu.

  Ben Tayyip Erdoğan'ın aptal bir insan olduğunu düşünmüyorum, ama nasıl bir ekip kuramamışsa, 36 danışmanla bu duruma düşeceğine ayağı kayıp yere düşse iyiydi. Feto ağzıyla konuşuyorsun buyurdu Fransız gazeteciye, çok kötü ve, yazık hepimize yazık.
  7 -1 ... kelkeshoze
 • 2019 da abdullah gül e oy verecek solcu

  8.
  (bkz: sike sürülecek aklı olmamak) beynimizdeki tek hücreyi işgal etmesi abes adamın günlerdir muhalif gündem manşeti olmasının tesadüf olmadığına inanmakla birlikte, bir de Ekmeleddin vakası ve CHP nin ekmel öncesi Abdullah Gül'den medet umup eli boş kalması üzerine hala beyefendinin nursuz pasif işlevsiz suretinin her yeri işgal etmesi (bkz: kusmaktan söyleyemeyeceğim)
  ... kelkeshoze
 • ensar vakfı

  20.
  Hükümet değişse tabelası kalmayacak vakıftır. Eser miktarda çocukları seks kölesi yapan sapık içerir. Bu şaibe üzerinde kaldıkça ensar sözcüğünü lanetleyen, bir kereden birşey olmaz vakfıdır.
  1 -1 ... kelkeshoze
 • akp içinden hiç fetöcü çıkmaması

  21.
  Bağdat caddesinden hiç fenerbahçe taraftarı çıkmaması ile denk ifadedir. Her şey ayan beyan ortada görünüyor ama.
  ... kelkeshoze
 • vallahi apo yu özledik diyen orospu evladı

  54.
  O görüntü ve ses kaydından sonra, tüm albümlerini çürümeye bıraktığımdır. Milletin ferasetine güvendik güvendik, Türk bayrağının propaganda aracı olmasına kadar gelip dayandı olaylar. Açılımlar megri megriler. O yüzden adının anılmasına saygım yoktur kimse kusura bakmasın. Başlığı görüp telafuz etmek için ağır duran, ancak anmak ya da yüceltmektense telafuzu daha doğru gelen cümledir.
  1 ... kelkeshoze
 • pkk silah bırakırsa barış süreci gündeme gelebilir

  46.
  Bak kim söylemiş bilmiyorum ama gak diyen alçaktur, ima ededen şerefsiz haindir. Açılımın a sını konu edenin ülkeye gram faydası yoktur, emperyalist uşağıdır.

  Önyargılı değilim Hayır. 2015 Haziran sonrasını dün gibi hatırlıyorum. Güneydoğudaki insanımıza politik görüş olarak pkk ve ayrımcılığı dayatmak demek bu. Oysa ki şehirlerin yığınak yapıldığı ve tüm terör olaylarına rağmen halkın Türk ordusu yanında durduğunu yaşadık. PKK denen katillerden Türkiye sınırları içinde kimseye Hayır gelmez, yaklaşan duman olur.

  AKP cenahına yuh diyorum. Çıkarı için katiller teröristler dahil her yapı ile kolkola girdiler. Çıktılar. Tekrar girmeye çabalıyorlar. Bir tek 80 milyonun tamamına hükümet etmeyi beceremediler. Ama söyleyeyim HDP ile ittifakın yolunu yapma çabası varsa epey zora girmiş olmalılar, buradan çıkamazlar. insanımızı katillere mecbur bıraktıkları için de yatacak yerleri yok.
  1 ... kelkeshoze
 • başakşehir den arda turan bombası

  10.
  Olur bence, yanına Burak ve Caner Erkin'i hatta Ozan Tufan ı alsın, lige keyif gelir diye düşündüğüm haberdir.
  1 ... kelkeshoze
 • yeni şeyler getiriyorum