• istanbul üniversitesini bölen gafiller

  1.
  Akp iktidarıdır. Ne dertleri varsa ilk geldiklerinde de, giderayak da istanbul üniversitesini daha küçük bölümlere bölüp farklı isimlendirme gayretine düşmüşler.

  Yıl 2002 veya 2003 tü. Çıktı dekanımız Hayri Ülgen, yanında ve salonda diğer hocalarımız ile birlikte, buna karşı çıktığını açıkladı. Benzer tepkiler gelince kuyruğunu kıstırıp kaçanlar şimdi güç elindeyken tekrar cüret etmişler. insan utanır o günden bu güne var olanları bozmak, satmak bölmekten başka işe mi yaradınız? Nerde hangi üniversite ne yaptı siz varken?

  Bana bakın kleptokratlar. Bak bu lafı çözecek kapasitede bile değilsiniz de koca koca üniversiteleri pasta böler gibi bölüp kafanıza göre isim koyuyorsunuz. O isimler marka koçlar, insanlar o markaları diplomalarında yazsın diye, bilime katkı sunacağım diye hayatını koyuyor ortaya. Daha diploması tartışmalı bir adamı öne koyup milletin yarısına rağmen yaptıklarınızın sonuna geldik zaten, daha da boka batmayın. Marifet ibn-i Sina nın ismini bir yerlere koymak değil yenilerini ortaya çıkarmaktır. Artık anlayın ve beceremediğiniz işlere girmeyin.
  2 ... kelkeshoze
 • 19 nisan 2018 fenerbahçe beşiktaş maçı

  191.
  Tribünlerin madde atmasıyla tatil olan maçtır. Ve bakıyorum, binlerce entry var da bir kişi tribüne laf söylemiyor.

  Arkadaş çıldıracak gibi oluyorum, sahaya çöp atmaya hakkınız yok tamam mı? Ya atmayacak adam bu kadar basit, sahada oynanan oyuna müdahale aklından bile geçmeyecek, ona göre gerisini yorumlayın. Tribünde oturanlar arasında medeniyet yoksunu hayvanlar var, bu kadar basit. Hani lan passolig ile tribün terörü önüne geçiliyordu? Sen tek tek Mustafa Kemal in askerleriyiz tezahüratı yapanı bulabiliyorsun da madde atan insan öldürmeye kasteden hayvanları nasıl kaybediyorsun? Tahrikle suçladığınız futbolcuya ananı sikeyim demek verilen hizmete dahil, ona sinirlenmek asrın hatası. Hatta hata ne şerefsizlik, insan dışılık.

  Bu karmaşa planlıdır değildir bir kenara, ama bu terör ortamı olmasa ne olayların komplo kumpas olduğunu konuşacaktık, ne bundan siyasi rant çıkartmaya çalışanlar olacaktı (bkz: Recep Tayyip Erdoğan) ne taraftarlar birbirine girecekti. Bu saçmalıktan kim rant sağlıyor, bataklığı nasıl kuruturuz onu konuşacağımıza olaylar üzerinden niyet okumaya artniyet aramaya çalışıyoruz. Devam devam, emin olun sonuca ulaşırsınız.
  2 -1 ... kelkeshoze
 • 19 nisan 2018 fenerbahçe beşiktaş maçı

  123.
  Kalan yabancı maddelerin üzerine oturası taraftarın canına okuduğu maçtır. Oturun izleyin koduğumun çocukları, delirdim Twitter'da çıkıp kafasına madde yemiş teknik direktörü savunan Galatasaray lı hesaplar gördüm. Lan oğlum futbol maçı bu, 11 futbolcudan oluşan 2 takım oynayacak. Yıllardır ne halta faydası olduğunu anlamadığım, muhtemelen kendine bile hayrı dokunmayan manyaklar sahaya etki edip kendine mastürbasyon malzemesi çıkartacak diye neden bu oyunu mahvetmelerine izin veriyoruz? Yeter ulan!

  Ha bir de, Şenol hoca nın kafasına atılan dikişe de komplo kasanlar olacak. Queresma yı gömenler çıkın ve birşeyler söyleyin. Ve polis, hükümete muhalif olana karşı durmaktan başka ne trafiğe, ne maça, ne hırsıza, hayatın hiçbir alanına faydası olmayan polis...
  3 -1 ... kelkeshoze
 • 19 nisan 2018 fenerbahçe beşiktaş maçı

  86.
  Meydan savaşı şeklinde gelişen sözde maçtır. Daha da birşey demeyeceğim, eline geleni atan da utansın, tiyatro oynayanlar da.
  ... kelkeshoze
 • jülide sarıeroğlu

  55.
  Çalışma ve sosyal güvenlik bakanıdır. Bu akşamki fox haber de kendisini ilk gördüğüm haberde 7.4 büyüdük rekor kırdık dedi. 10 dakika sonra büyükanne yardımı projesi ile ilgili konuşuyordu. Proje torunlarına bakan kadınlara aylık 425 TL ödenek verilmesi üzerine yapılmış, 105.000 kişiye 1 yıl boyunca verilip kesilmiş. Aynı fonda pişkin pişkin pilot çalışmaydı devam etmeyecek minvalinde bir açıklama yaptı.

  Sayın bakan, hani dünya rekoru kırmıştık? Hani ya büyüdük ekonomi kocaman oldu, demek ki bu yılın bütçesinde değil kesintiye gitmek, %7.4 e kadar arttırsanız bile olur. Milyonlarca kişi başvurmuş, orta Asya ülkeleri vatandaşı dadılar daha mı değerli vatandaştan?

  Ama sahi ya, bu vatandaş değil mi, sosyal yardımların bütçelenenden yüksek verildiği yıllarda SSK nın başındaki Kılıçdaroğlu nu bunun için yuhlayan? Biz yanlış düşünüyoruz anam beni Tayyip'in sarayını vergilerle fonlayayım diye doğurdu. Devlet dediğin halk için çalışır mı hiç? Hükümetin başı kimse onu ihya eder.
  ... kelkeshoze
 • 14 nisan 2018 dışişleri bakanlığı açıklaması

  26.
  Diplomasiden bi bok anlamadığını ayan beyan ortaya koymuş açıklamadır. Lan gerizekalılar, ABD den tarafsanız ona göre davranın, fetö ile aynı cephede olduğunuzu gösterir. Açılıma da girer israil ile de iş tutarsınız bunu gösterir. Rusya tarafında olmadığınız belli, hadi ortada kalalım diye düşünüyor olabilirsiniz. O zaman ne halt etmeye ortaya atılıp olumlu bulduğunu beyan ediyorsun? Zorla itekleyen mi var?

  Bu tip vardı zamanında monşerleeeeer diye hönküren. Ulan o monşere kurban olun siz karakter yoksunu adamlar, yöneteceğiniz devletten, yapacağınız politikadan ne hayır gelir??? Meclis bombalayan darbe yapan hainlere arka çıkan ABD NATO dan yana tavır koyup vatan millet Sakarya muhabbeti nasıl yapabiliyorsunuz?!?

  Şimdi çıkıp zaten Esad a akp karşıydı diye bunu mantığa oturtmaya çalışanlar var, onların topunun ağzına sıçayım zaten. Suriye parçalandığı zaman ülkemiz ne olacak izansız adamlar, futbol takımı mı bu ülke ülke!

  Vatandaş olarak kesinlikle desteklemediğim, bir gün gerekçesinin yalan olduğu kabak gibi ortaya çıkacak saldırıya verilen anlamsız destek açıklamasıdır. Yönetemediğiniz işi yapmayın artık yeter yeter!
  3 ... kelkeshoze
 • 14 nisan 2018 abdnin suriyeye müdahalesi

  51.
  Muhalefetin sesini en geniş alanda duyurma ihtimali olan grubu yandaşa satılıyor, 28 Şubat davasında müebbet verilip fetöcüler Erdoğan'ı tebrik ediyor ve Ergenekon a ceza istiyor. Bir adım sonra Öcalan la da görüşme başlar. Kaç cümle yazdın saldırıyla ne ilgisi var diyeceksiniz. Hiç yok gibi duruyor mu diyeceğim ben de.

  Ama sıkıntı, taraf seçmemiz gerekeceği ve hükümetin iktidarını sürdürmek için savaş çıkartan taraftan yana olacağı gibi duruyor. Askerimiz var Suriye içinde, ondan endişeliyim ilk başta. Hepsine sağ salim eve dönmek nasip olur inşallah. Maalesef iktidar ülkemizde güven vermiyor ve bize karşı acımasız. Güzel günler göreceğiz umudum var, sadece hayatın olağan akışında gideceğine dair beklentim pek kalmadı kendimi ona alıştırıyorum.
  1 -2 ... kelkeshoze
 • fetöcülerin oy atacağı parti

  10.
  Siyasi uzantılarının en bol olduğu parti olacaktır. Hangisi olduğunu bulmaya var mısınız? *
  ... kelkeshoze
 • final yapmış efsane diziler

  34.
  Bitmesi gerektiği noktada veya bitmemesi gereken noktada bitmiş dizilerdir kanımca. Yaprak dökümü gibi biteceği ilan edilmesinin üstüne iki sezon daha çekilen diziden, ya da reytingi iyi diye zoraki devam ettirilenleri buraya dahil etmek doğru olmaz. Çok sevsem de how I met your mother buna iyi bir örnek. Hatta Dexter da öyle.

  Ha iyi niyetlerle tekrar canlandırılan diziler oldu, bu yeni çabalar yüzünden ayrılsak da beraberiz bu listeye giremiyor. Benim yazacaklarım Gülşen abi, hayat ağacı, breaking bad, nip tuck, bizimkiler. ilk ikisinin devamı rahat gelebilirdi, diğerlerine ise asla dokunulmamalı.
  1 ... kelkeshoze
 • robert kolej in yıllık ücretinin 112 bin tl olması

  25.
  Anadolu lisesi sınavlarında derece yapacak kadar aklımın bastığını hatırlıyorum ama o yaşta bile okulda okumak için aileme para ödetmek saçma geliyordu. Ondan mıdır bilmiyorum özel okullar sınavında 68 net mi ne yapmıştım.

  Şimdi bakınca saçmalığın dik alası olduğunu gördüğüm durumdur ama insanlar aptal kardeşim, çocuğu olan arkadaşlarım özel okulları ödemenin derdine düşmüş sanki okula para verince olamayacak adamı alim yapıyorlar. 112 değil 1112 olsa onu da veren çıkar merak etmeyin.

  Not: Yukarıda eziklemiş gibi kalmış, Anadolu lisesi sınavlarında beklentileri boşa çıkarmadım belirteyim. (bkz: Kadıköy Anadolu lisesi)
  ... kelkeshoze
 • gündemdeki başlıklarla yandaş medyaya dönen sözlük

  1.
  (bkz: ekşi sözlük) ama ulu da sağlam yandaş yapmış. Hakkıyla yazı yazanların ve sözlük takip edenlerin çoğunluğunun muhalif olduğunu düşünürsek, muhalifin muhalife faydası yok anca yandaşları popüler edince gündemde yer bulduğumuza dair bir inanç var sanki
  1 -2 ... kelkeshoze
 • recep tayyip erdoğan

  28700.
  Kendisine diktatör diyene dava açıp 3. Dünya ülkeleri diktatörleri gibi askeri üniforma giyen parti başkanıdır.

  https://odatv.com/erdogan...lajli-poz-01041849_m.html

  Kendisi ile ülkenin kurucularını kıyaslama yapanlar baksın bakalım, işgal kuvvetlerini ülkeden attıktan sonra üstüne kamuflaj geçiren var mı?

  Terörü sıfır teslim aldığı ülkeyi olur olmadık maceralara, Ortadoğu bataklığına sokması onlarla rekabet için savaş arayışı mıdır acaba?
  5 ... kelkeshoze
 • çatlayınlı patlayınlı konuşan cumhurbaşkanı

  33.
  Öyle veya böyle hepimizin eseridir.

  (bkz: gelenin geçenin keklediği adama ülke teslim etmek)

  Elbette seçimlerde sandık nöbeti denince totosunu sağlama alanlar içindeki birisi olarak bu kadarını ben de beklemiyordum
  (bkz: başkası adına utanmak)

  Ama zaten sorun da makul bir noktada bu katlanılmaz durumun sonlanacağı ve akil birilerinin müdahale edeceğini beklememiz değil mi?

  Tabii bu yolları iktidarın tıkayıp kalan alanda devamını sağlamaya tüm çabasını sarfetmesini de göz ardı etmemek lazım. Da.. işte olduğu olacağı başlıktaki üslup, takiye ve manipülasyon dolu bir hayat, 80 milyonumuz için. Ve illa ki kutuplaşma, illaki dışlama. Bıktık arkadaş yok kimseyle derdimiz; bu kadar istekli iseniz işinizi doğru düzgün yapın. Gerçek sorunlarımız ile uğraşın. Israrla o yöne dönmüyorsanız da derdiniz başkadır. Yıllardır aynı terane, he he evet orta yerimden ayrıldım çatır çatır çatladım. Hadi Davut Güloğlu çıksın sahneye perçinlesin. Kınayı hangi adrese gönderiyoruz?
  -1 ... kelkeshoze
 • darbeyle alakasız khk lar çıkartmak

  8.
  Anayasaya aykırıdır. Işin de en kötü tarafı, bunu insanlara anlatması gereken muhalefetin değil, bunu yapmayı marifet olarak sunan iktidarın fikrinin makul görülmesidir. Kitlesine tüm devlet düzenini düşman gösterip yenilik adına dümdüz ettiğine ikna ettikleri için aynen devam etmektedir.

  Nereye kadar, bence iktidar zehirlenmesi yaşayıp fazla yetki taşımaktan mağdur olamayacakları, farklı partilere işlerini devredemeyecek kadar usulsüz işler yaptıkları yere kadar. Ki geldik sanki.
  2 ... kelkeshoze
 • sevilen kişiden siktir yemek

  12.
  kötü de olsa alınmış somut sonuçtur. etkisi kötüdür ama sürüncemede kalmasından iyidir.
  1 ... kelkeshoze
 • caner toygar ın intihar etmesi

  10.
  mesleğinin gereğini yapan birisinin imza attığı eylemdir.

  şov dünyası öyle işte, isminin bilinirliği yüksek olur sana dönüşü ne olur belli değil. standart bir mesleğin olsa karşılaşacağın konuların çerçevesi daha belirgindir; terzi isen bilirsin ki elbisesiyle sorunu olan gelir, marangozsan ahşap malzeme gelir, doktorsan sağlığı kötü veya şüpheli insanlar gelir vs.

  her yeri kameralarla çevrili bir tv setinde gördüğün bir kızdan hoşlanma belirtilerin insanların ilgisini çekip, bu çerçeve dışında hayatında daha anlamlı, seni memnun edecek ve hayatını kazanacağın mesleğin yoksa, ya da mesleğin buysa, hayatının sonuna kadar başgöz edilme konseptinde takılır, kesmezse kafanda bardak da kırarsın, intihar da edersin; kimbilir ilgiyi tekrar toplamak için bir dahakine ne edersin caner?
  1 ... kelkeshoze
 • elon musk ın bir balon olması

  3.
  https://www.marketwatch.c...e-fund-manager-2018-03-27

  ekonomik değerlerin boku yemesi nedense tesla nın müthiş keşiflerinin yanında bahsedilmiyor bile. O değil de, hakikaten iflas olursa, tek tük sokaklarda gördüğüm tesla otomobilleri.. neyse bekleyelim görelim, elon paşaya ağzını açsan kötü oluyorsun, ben tespitimi yapmışım (#36653736) ve hala arkasındayım. hayranları düşünsün.
  1 ... kelkeshoze
 • bir liderin kendisine atatürk soyadını vermesi

  28.
  meclis kararıyla alınmış karara, meclisi hükümsüz kılıp kendi borusunu öttüren, elinde her türlü imkan ve yetki varken bile milletin taş çatlasa yarısına hükmedebilen kişileri lider belleyenlerin yapabileceği bir yorumdur.

  2018 yılına geldiğimizde ortaokul tarih kitaplarındaki savaşlar fetihler kafasıyla ülke yönetmeye kalkıp kendine haşa peygamberlikten mareşalliğe unvanlar vermeye kalkan, başbakanlık cumhurbaşkanlık kesmeyip daha daha birşeyler olacağım diye ülkeyi savaşa sokan, başkanlık sistemini devreye alan, ohal ilan eden; dönüp dolaşıp geldiği yer de 3. dünya diktatörlüğü seviyesindeki ülkeler sınıfına giren bir ülke ve iktidar partisi genel başkanlığı olan, gelenin geçenin keklediği kandırdığı adamlar bugün yönetimde, siz 100 yıl geriye sallayın; aferin size.
  ... kelkeshoze
 • acun ılıcalı ya abd nin soruşturma açtı iddiası

  12.
  Enteresan bir Odatv kulisidir.*
  Daha önce Zarrab davasında Acun'un ismi geçmesi, Acun'un uçağının Reza Zarrab tarafından kullanılması gibi iddiaların Zarrab davasında geçtiğini haberleştiren Odatv sıkı bir şey ortaya atmış ve dava edilmiş hemen.

  Enteresan dedim, bu kadar bilgi ile yorum yapmayacağım. Çünkü ya haber acı bir gerçek, ya da Odatv trollenmiş. Çünkü Barry Seal filmi senaryosunu olduğu gibi alıp Barry Seal yerine Acun Ilıcalı, Kolombiya yerine Panama yazılmış gibi örtüşüyor. Birbirini takip eden mantıklı önermeler mantığı ile, Odatv nin kaynak teyit etmeden böyle bir olayı kulis iddia vs. diye bile n fena bir durum olur.

  Enteresan dedim çünkü doğan medyanın satıldığının haftasında büyük takipçi sayısı olan bir muhalif haber kanalında gerçekleşecek muhtemel bir operasyona vesile olabilecek olaydır. Aman diyelim.
  ... kelkeshoze
 • akp döneminde milli gelirde yaşanan büyük düşüş

  1.
  https://www.memurlar.net/...ir-rekor-kirdi.html?amp=1

  2003 de kişi başına milli gelir 5 milyar TL, bugün ise sadece 33.414 TL! 15 yıl öncesinin küsuratı bile bunun kaç katı?! Yazıklar olsun tüh tüh tüh
  ... kelkeshoze
 • yeni şeyler getiriyorum