• s ı k ı l d ı k

  27.
  Şunu aklıma getiren slogandır:

  https://odatv.com/bakanda...n-azari-0102121200_m.html

  Fetö siyasi kanadı arayan baksın aynı zamanda.
  ... kelkeshoze
 • recep tayyip erdoğan

  28938.
  CHP ya çöplük pislik demiş, seviyeyi daha da dibe çekme konusunda rakipsiz AKP genel başkanıdır. Kendisine Cahit Sıtkı Tarancı dan bir dörtlük hediye etmek isterim:

  --spoiler--
  Haydi Abbas, vakit tamam;
  Akşam diyordun işte oldu akşam.
  Kur bakalım çilingir soframızı;
  Dinsin artık bu kalb ağrısı.

  --spoiler--
  4 -1 ... kelkeshoze
 • ramazan ayında oruç tutmayacak sözlük yazarları

  59.
  (bkz: fişleme aracı olarak kullanılan başlıklar)
  2 ... kelkeshoze
 • 2017 2018 süper lig şaibeli şampiyonluğu

  22.
  Her yıl şaibeli. Arkadaş bu 34 haftalık uzun bir maraton, öyle şaibe saçmalıkları ile hiçbir ligi tamamlayamayız. Her yılın şampiyonluğu kadar şaibelidir. Haa, 90lara yakın son hafta averaja kalan şampiyonluğu 8 golle alanlarda aramak lazım. Gerisi için boşa saçmalamaya gerek yok.
  1 ... kelkeshoze
 • misvak dergisinin kılıçdaroğlu karikatürü

  180.
  Anadolu ajansından esinlenmiş olması muhtemel hilkat garibeleri barındıran yandaş mizah dergisi ürünüdür.

  https://odatv.com/anadolu...gana-ayip-05051823_m.html
  1 -1 ... kelkeshoze
 • boardwalk empire

  77.
  Gerek dönem dizisi olması, gerek güç mücadelesi, gerek derin karakterleri ile yüksek kaliteli kesin izlenmesi gereken dizidir. Genel itibariyle nitelik olarak 10/10 olmaması için hiçbir neden yoktur. ama..

  HBO da bu kararı veren kim merak ediyorum, son sezonunun 8 bölüm olacağı sezon başlamadan ilan edilmiş ve çok belli ki daha fazla bölümde anlatılması gereken hikâye 8 bölüme sıkıştırılmıştır. Bunu gerekçeleri ile anlatacağım, ancak game of thrones 8. Sezonu için beni ciddi kaygıya düşürmüştür baştan söyleyeyim. Bir got olmasa da yapım maliyetleri muhtemelen çok yüksek olan bu dizinin neden bu kadar bağlanamamış olmasına değinmek istiyorum:

  --spoiler--

  izlememis olanlar dikkatli olsun çok kritik noktaları doğrudan açık edebilirim. Nucky nin geçmişinin anlatılması mükemmel bir detaydı, hatta gençliğini oynayan ABD li Osman cavcı Steve buscemiden bile daha nucky olabilmiş. Ve düğüm noktası Gillian ı albaya teslim ettiği sahne olarak aktarılan bu öykü... Çöp arkadaş, eksik var.

  Bize 5 sezon boyunca anlatılan hikayede daha derin bir bağ olmalı. Çok belli, hayatta olan biten gillian ve nucky yi ayrı kutuplara sürüklemiş ama birbirlerine sevgiden daha derin bir bağ ile bağlılar. Evet baktığımızda Gillian ı albaya teslim etmiş olmak albayın ve nucky nin katillerinin ortaya çıkmasının esas sebebi ama bu bağlantı zayıf. Nucky nin karısı ile ilgili anlatılacak hikaye eksik kaldığı belli, onun yasını tuttuğu anları görmemiz lazımdı. O iyi ve dürüst adamı nucky yapacak işaretleri izledik ama sonuçlanması kesmedi.

  Tamam gereksiz dakikalarından bayıldık ama Margaret ile bir Michael-Kay Corleone yüzleşmesinden aşağısı olmamalıydı.

  Al Capone karakteri tam karikatür olarak kaldı. Kerhanesinde takılırken meydan birden ona kalıyor, adam bir kere Atlantic City gidişi haricinde ne zaman sahaya çıktı anlayamadık, sahenler eksik sahneler!!

  Eee.. Agent Van Alden? Adam ortada yok.. birden karısının kaşarın önde gideni olduğunu anlıyoruz, sonra karakter karmaşasını hatırlayıp yolcu ediyoruz. Bu mudur, mafyaya dahil olduğu anlarda türk dizisi geçişlerinden fazlasını hak etmiyor muyduk?

  Ya rothstein? Luciano neden birden kocaman oluverdi?

  --spoiler--

  Evet aklında çok soru bırakıyor insanın. Mafyaya bulaşmış insanların mutlu son yaşamasını bekleyen yok, ama seyir itibariyle bir John harrow, bir gyp rosetti gibi acıtsa da bitişinin hakkını veren karakterleri varken dizi üzerine kurulu nucky Thompson a yapılan çok basit kaçmıştır. Ama dizi mükemmel dizidir. Özellikle Dexter izleyip bitirenler varsa, yine derin karakterlerin olduğu bir seri izler, sonunda burulursunuz ama dexter kadar kötü bağlanmamış merak etmeyin.
  ... kelkeshoze
 • 24 haziran 2018 seçiminin kazananı

  1.
  Oylamadan sonra belli olacaktır. Ancak seçim atmosferi toplumu farklı psikolojilere sürüklemiştir.

  Bence şayet devamı gelirse en büyük kazanç, muhalefetin birbiri ile sıkı diyalog halinde stratejiler geliştirmesi ile oluşan yeni bir atmosferdir. Bağıran,hakaret eden, ayrıştıranı kendi içine almayan, dolayısıyla ayrıştırıcı tarzın kendi kitlesini konsolide etmesine karşılık paylaşılan amaçlarda bir araya gelen bir tarz.

  Ve bu durum toplumda bence umudu arttırmıştır. Adayların kim olduğu ve oy oranlarından bağımsız, esas yarışın bu cephede olduğunu düşünüyorum. Tabii bu durum ne kadar devam edebilecek, işte bunu kestirmek güç. Seçim sonucu mutlaka buradaki yapılanmayı etkiler, psikolojik ve idari olarak. Ama düğümü çözecek soru şu:

  toplum farklılıkları ve farklı düşünceleri ile birbirini kabullenip zorlukların üstesinden gelmeye mi çalışacak, yoksa tek kişinin ve onun hükmünü taşıyan destekçilerinin idaresi altında yürümeye devam mı edecek?
  1 ... kelkeshoze
 • 2018 ekonomik krizi

  108.
  2017 ekonomik krizibaşlığını çokça inceleyip 2018 için daha muhtemel gördüğüm, bugünlerde ise geçen yıla kıyasla ekonomik durumun parlak olmadığını en yandaşı hatta iktidarın bile kabul ettiği ekonomik durumdur.

  2001 e uzak kaldım, 2008 i dibine kadar yaşadım. Bu sefer gelen daha farklı. Patlayıp gelmedi ama ortalık toz duman. Çalıştığım şirket maaş ödeyebiliyor ama işe alım konusunda ihtiyatlı davranma kararı aldı. Alışveriş kesilmedi ama etrafta dolaşanlar çok ciddi alıcı değiller.

  Sanırım 16 yıldır hükümetin farklı imaj gösterip imajdan farklı iş yapma huyu hepimize bulaştı. Herkes ekonomi iyi modunda, kötü haber yok değil mi? E harcamaya devam, ekonomi iyi.
  1 ... kelkeshoze
 • fatih terim in tff den 44 milyon tl alması

  57.
  Tüpçünün cebinden ödemesi icap eden tazminattır ama; medya grubu satın almak için devlet bankasından 2 yıl geri ödemesiz kredi çeken tipin yönettiği kurumdan vatandaşın hakkını korumasını beklemek, ülkeye demokrasi gelmesini beklemek gibi. Herkes doğal hakkın olduğunu söyler, çoğunluk sorumluluk almaz, elinde güç olan da tersine çalışır.
  1 ... kelkeshoze
 • caner toygar ın akp den aday olması

  32.
  Geçen gün AKP nin akademik düzeyi yüksek veya sanatçı yoğun adaylara yöneleceğine dair bir haber okumuştum. Referans noktası Caner Toygar olmasın bence sayın AKP liler, dostane söylüyorum yazık olur bak Caner e küfür edenler üzerinden mağduriyet çıkaramazsınız. Dikkat çekmek için canlı yayında kafasında bardak kıran ve sosyal medya üzerinden intihar eden bir adamdan bahsediyoruz, sanatçı dediğin farklı bir şey yapmayın etmeyin!!
  1 ... kelkeshoze
 • abdüllatif şener

  359.
  ismi chp cumhurbaşkanı adaylığı için geçen,eski AKP kurucularından ve bakan.
  Kendisini halktv de bir programda bu konuda hevesli ve imal konuşurken yakaladığım için açıkçası başka kimse olmayacağını düşündüğüm kişidir ama spekülasyon son güne kadar devam edecek gibi. Ama bazı ayrılarak yapmakta fayda var.
  Ben 2014 seçiminde oy kullanmadım çünkü önümde beni ikna edecek hiçbir seçenek yoktu. Tıpış Tıpış herhangi bir iş yapma motivasyonum zaten zayıf, vermedim ve bugün de o alternatifsizliğe hala isyan ederim. Ama insanlar o kadar ahmak ki, badem bıyıktan benzerlik kurup tekrar ekmeleddin olmaz diyorlar. Arkadaş önce bir bakın dinleyin,bu kadar mı fikriniz yok?
  Ekmel efendi Atatürk düşmanının teki, kapitalistlere göbek bağı ile bağlı Türk vatandaşlığı bile izaha açık karanlık bir adam. Ya chp seçmeni geçinip hiç mi halktv izlemiyorsunuz?
  Hadi izlemedin internet var kardeşim, açın bakın. Adamın fikri nedir ne düşünüyor çeşitli konuda zaman ayırıp dinlersin. Bu adam ki akp yi güçlenme sürecinde bırakıp gidebilmiş dürüst bir adam. Ayrıca siyaset ve Maliye konusunda yüksek öğrenimi olan birisi. Kurduğu partiye değerlerine uymadığında muhalefet edebilecek, hatta çıktığı halktv yi nihat genç üzerinden çatır çatır eleştirebilen birisi.

  Adaylığı açıklanırsa yine gidip paşa paşa oy atacaklar var, onlara diyecek birşeyim yok. Kendi fikriniz yok çünkü. Geri kalan insanlara da önyargıdan uzak değerlendirme yapmalarını rica ediyorum. Ben tayyip karşısında kendisini şanslı görüyorum. ama diyelim ki başka birisi aday oldu; muhalefetin esas başarısının seçim sonuçları ile değil, ittifak ettikleri tabandaki ortaklığı sürdürerek her halukarda Yılgın ve yorgun bıkkın halkımıza umut olmalarıdır. Bu sefer çok ilginç iyi moralle gidiyoruz. Umarım sonu da iyi olur.
  -1 ... kelkeshoze
 • beşiktaş a karşı başlatılan sistematik savaş

  30.
  Sadece Beşiktaş'a değil, kasıtlı eylem varsa tüm ülkeye karşıdır. En yakın arkadaşlarıma bile anlatamıyorum.

  (#39288784) da yazdım, bugün yine queresma ya madde atan orospu çocukları vardı tribünde. Ben yenildiğimiz maçtan keyif aldım, tribündeki hayvanlar sahada olana müdahale etmeyi kendinde hak görüyor. Bu ilkelleri tribünlerden kazıyacak irade olmadığı sürece sahada oynanan futboldan başka her şeyi konuşuruz.

  Ülkedeki cumhurbaşkanı aleni taraf tutuyor, diğer takımlar önce bu tavra karşı çıkacağına saçma sapan hesaplar peşinde koşuyorlar. Fenerbahçe Galatasaray lılar, Beşiktaş ın şampiyon olamamasına en çok seviniyor gibiler.

  Ben Beşiktaş üzerine oynanıyor diyemem ve öyle düşünmüyorum. Benim düşüncem, futbol sadece futbol değil, ama Türkiye'de o kadar futbol değil ki, futbolun futbol olmayan tarafı futbolun kendisini aştı.

  Bir de, ekşi sözlük te okuduğum bir detay çok güzeldi ve beni ayrı düşüncelere itti. Evet futbolun ideal olarak sahada oynanan oyun çerçevesinde kalması ve oyun içinde kalanı hayatımın bir parçası yapmak istiyorum. Ama benim buna kafa patlattığım kadar, içinde olanların umrunda mı bilmiyorum. Günün sonunda onların dünyasındaki dertler, onların yaşadıklarını dert eden bizlerin kendi dertleri yanında bu kadar büyük ve önemli mi? Ben yarın işe gidip milletin olur olmaz derdi yasası ile uğraşacağım, orada kulübede götü üstünde oturan adamlar kıçını oraya koydu diye benim 1 ayda aldığımı tek seferde alacak, maç sonu işkembeden yorum sallayanı dahil tek programdan en az 2 3 aylık asgari ücret kadar para kaldıracak. Bir de bu denge var.

  Edit: Çok komiksiniz silme eksi basmışsınız. Bokunuzda, itinayla ama, boğulun. Boynunuza batarken tuttuğunuz takımın atkısı sıkı sıkıya dolansın inşallah.
  -4 ... kelkeshoze
 • erdoğan düşerse

  19.
  Yanıtını aşağıda bulacağınız sorudur:

  https://www.yenisafak.com...den-dustugu-at-oldu-90060

  Atıf yapılan esas konu için (bkz: Erdoğan iktidardan düşerse)
  ... kelkeshoze
 • halk tv nin akşama kadar kitap satması

  11.
  Reyting sistemini fetöcülere peşkeş çekip vergi cezası tehdidiyle firma ve ajansları, balgam atmaya tiksindirecek yandaşlıkta yayın yapan kanallara reklam vermeye zorlayan düzeni kuran kimse onun yüzünden yaşanandır.

  Ha, Halk TV özelinde konuşursak, Ekmeleddin 2014 te adayken ona muhalefet eden programcısı Sinan Meydan ın yayınını sansürleyen, Nihat genç in programını bitiren, bugün de utanmadan Ekmeleddin doğru aday değildi diye yayın yapan yöneticisi olan bir kanaldan bahsediyoruz. Can Ataklı ve Hüsnü mahalli yi doğan medyanın satışıyla ilişkilendirip kovan yapıdan bahsediyoruz. Izleyici kitlesi canım ciğerim, ama yönetiminin daha iyisini hak ettiğine inanmadığım kanalın tek geçim kaynağıdır.
  ... kelkeshoze
 • alişan ın meral akşener açıklaması

  29.
  Meral Akşener e oy artışı olarak yansıyacak açıklamadır. Vatandaşlıktan çıkmak istediğini belirtmiş. Teşekkürler Alişan.
  1 ... kelkeshoze
 • sözlüğün föteci dolması

  16.
  Föte gelenin çok olmasındandır. Fetö olsa barınamazdı.
  1 ... kelkeshoze
 • türkiyede am sikmek neden bu kadar zor

  28.
  Açık sormuşsun açık yanıt vermek lazım. Am sikmek baskısı ile salakça hareket ettiğin için.
  ... kelkeshoze
 • 25 nisan 2018 bayern münih real madrid maçı

  27.
  Beşiktaşlı olarak aşağılık kompleksi mi dersiniz ama çok bariz birkaç noktayı 5lik olduğumuz maçla karşılaştırmasam çatlayacağım maçtır.

  Lewandowski ye o hareketi BJK li yapınca kırmızı kartı çakıyorlar, Real Madrid olunca devam. Hem kırmızı kart hem penaltı pozisyonu var golden hemen sonra bu 1.

  2 Beşiktaş ilk 40 dakika bu Real den iyi top oynamıştı. Ah ulan.. neyse..
  1 -3 ... kelkeshoze
 • parti değiştiren vekillere hakaret eden akpliler

  7.
  Her yere yazacağım, 2002 yılında CHP desteği olmasa hayatının sonuna kadar milletvekili seçilemeyecek bir başkana sahip olup aynı parti 16 yıl sonra yine benzer hamleyi bu sefer farklı parti için yapınca ortalığı velveleye veren iki yüzlülerdir.
  2 ... kelkeshoze
 • chp den az kullanılmış satılık mv

  18.
  2002 de muhtar bile seçilemez diye manşet atıldığına sürekli vurgu yapan AKP genel başkanı var ya, Recep Tayyip Erdoğan. O nasıl başbakan oldu hatırlıyor musunuz?

  Ben size söyleyeyim. Meclis 2002 seçimleri için istisna bir madde için toplandı ve çoğunluğu AKP milletvekilleri sağlayamıyorken bilin bakalım hangi parti destek verdi, seçimler yenilendi ve Erdoğan meclise girip başbakan oldu?*
  Siyasettir, siz nasıl seçimleri 60 gün sonrasına koyduğunuzun hesabını veremiyorsunuz, aklınız sıra hep siz yeneceksiniz, muhalefet hep açıkta kalacak değil mi? Herkes her hamleyi yapar, sizin önünüz açılırken demokrasi de başkasının önü açılınca satılmışlık öyle mi?

  Sadece art niyetli değil, sağlam orospu çocuğusunuz. Hiçbir mücadeleyi hakkıyla yapmaya cesareti olmayan bir grup haraminin beslemesisiniz. Yazı turayı iki yüzü aynı para ile, taş kağıt makası 2 elinizle oynamasanız mızıkçılık yapacak tıyniyette tipler gelmiş milletvekillerine ipsiz sapsız laflar ediyor, saygısızlar sürüsü. Ama sizin cenahtan birine tek laf ettin mi gözaltı.

  Neyse, enteresan olan mağdur olamayacak kadar herşeye hakimken çok sayıda hamle yaptınız, artık kimin önünü tikasaniz yeni mağdurlar yaratacaksınız. Içten dıştan destekçiniz de kalmadı, bir devlet bahçeli. Hani akp iktidara gelmeden içinde bulunduğu koalisyonu dağıtıp erken seçime giden.
  ... kelkeshoze
 • yeni şeyler getiriyorum