• muharrem ince

  2113.
  Bu yıl haziran rüzgarlarını estiren şahıstır. Bakıyorum sosyal medyada zafer edaları, keyfe gelenler falan. Aman diyeyim bununla yetinmeyin. Diktatorya düzeninde yaşaya yaşaya karşıt laf edeni bile kahramanlaştıracak kadar pısmışız. Yine de, bu atağı herhangi bir soruda yiyebileceğini düşünmemiş olmasına hayret ettiğimin ekran yüzü için (bkz: bu soruyu Erdoğan a sorabilir misin)
  4 ... kelkeshoze
 • tayyip erdoğan ın mitinginde muharrem ince izlemek

  1.
  Akp genel başkanının dün yaptığı bir mitinge katılanların yaptığı eylemdir. Kocaman ekranlardan yayın verilmiştir.

  Tüm masrafları kendi ceplerinden karşılamış olmaları bir yana, Tayyip Erdoğan'ın kontrolü kaybettiğinin birinci elden şahidi olan kişilerin yaptığı eylemdir. Gezi de o kadar kişi direnmisti ama o günlerde destekçisi muhalifi herkes ne diyecek diye ağzına bakarken, bugün mitinginde başından sonuna bir konuşma bile yapamayan, kendi mitinginde en büyük rakiplerinden birisinin videosunu izleten bir noktada olması, Şayet çok derin bir stratejinin parçası değil ise dümeni rakibe teslim etmiş bir tayyip Erdoğan a şahit olmuş kişilerin yaptığı eylemlerdir.
  1 ... kelkeshoze
 • iyi parti nin gizemli bizans tweeti

  7.
  Ne demek istediğine kafa yorulmamış, tek sözcüğün yazılmasından bir sürü insanın niyet okuduğu oy hesabı yaptığı twittir.

  Bakın, bilale anlatır gibi anlatayım. Sözcüğü görür görmez yorum yapılmasına takıldım. Bizans ülkemiz topraklarında 1000 yıl hüküm sürmüş devletin adı. Osmanlı yıkmış doğru, ama anadolu tarihinin önemli parçası olan bir devlettir. Mesela üzerinde yazısı var diye bizans altınını çöpe atmazsınız. Ama bizans sözcüğünü tek başına yazınca ouuuuu?!?! Sözcükleri, kavramları ve kişileri şeytanlaştırmak, sorgulama ve diyaloğu, iletişimi ortadan kaldırmak demektir. Birbiri ile iletişim kuramayan insanlar ayrıŞır ve düşman haline gelir. Farkında olmayabilirsiniz; ama bu tavırlar ile neye daha yakın olduğunuzu düşünün derim.
  2 -3 ... kelkeshoze
 • polise tokat atan akp gençlik kolları başkanı

  22.
  (bkz: yargılanacaksınız) çukur dizisini izlemiyorum, buna rağmen biliyorum ki dizide bir sahnede kurgu karakter komiser polisi nasıl tokatlar diye ülke ayağa kalktı. Olay gerçek, üstelik daha da aşağılayıcı; siyasi parti üyesi densiz gelmiş polisime darbe indirmiş tısss.. ne biçim bir yer olduk anlamakta günden güne daha da zorlanıyorum.
  -1 ... kelkeshoze
 • muharrem ince nin camide bisiklete binmesi

  15.
  Bu ülkede Berkin Elvan ın fotoşoplu resmi ile adliye basılıp savcı öldürüldü. O nedenle korkmak gerekir, bir yalanı bıkmadan usanmadan defalarca söylediğinizde insanlar inanıyor.

  Evet o kızıl maskeli resim fotoşoplu yavruz..
  1 ... kelkeshoze
 • 135 bin tl lik iftar organizasyonu

  30.
  Gezi direnişi sırasında lüks oteller karşısında yeryüzü sofraları kuran güzel insanlar değil vasıfsız yalakalar devlet yönetiminde görev aldığı için ekonomik sıkıntı içinde olduğumuzu, diplomatik yoklukta olduğumuzu hatırlatan yüzkarası organizasyondur.

  Sadece devlet değil, muhtemelen birkaç ay içinde çeşitli tedbir bahaneleri ile insanları kapı dışarı edecek şirketler bugün zorda oldukları dışa yansımasın diye binlerce tl iftar yemeğine harcıyor kesin. Sizin tuttuğunuz orucu sayıp aldıkları cennette ben olmayayım inşallah.
  ... kelkeshoze
 • hande fırat

  72.
  irem Derici ye benzeyen yandaş sunucu.
  1 -1 ... kelkeshoze
 • seçim öncesi doların artması kimin işine yarar

  8.
  Paralarını dövize çevirip yurtdışına tüyen iş adamlarına yarar. Murat Ülker, Ferit Şahenk, Aydın Doğan benim bildiklerim. Bunlar kimden taraf, kime yandaş?
  1 ... kelkeshoze
 • merkez bankası dolara neden müdahale etmiyor

  21.
  Dolar kuru 4.50 TL dendiğinde her bir dolara karşı merkez Bankası rezervlerinde 4.70 TL olduğunu düşünen kişinin sorduğu sorudur. Halbuki dolar kuru 4.92 TL dendiğinde 1 doları kaç TL ile aldığımızı anlatmaktadır. Merkez bankası kalan rezervi 5.2 TL den piyasaya sürüp borç ödeme zamanı 6 TL den dolar borcunu ödemeye TL si yetmez. Ha, para bassın derseniz dolar kuru kaç TL olur, düşünmeye bile korkuyorum. Yazana kadar kaç defa arttı mübarek!
  ... kelkeshoze
 • dolar 4 80

  15.
  Gezi direnişi zamanı hadi abarttim 20 kuruşluk artış olunca direnişe bağlayıp vatan haini ilan ettiniz ya insanları. Hani ezip geçtiniz ya, orada sonra Soma da sonra her alanda. Ben de diyorum ki, o günlerde insanlar, o paylaşımcı yeni bir kültür oluşturma çabasındaki dünya güzeli gencecik, ayrıştırılan insanlar tamam hadi bildiğiniz gibi yapın diye çabalamayı bıraktı ya.

  Işte eseriniz bu. Bütün yetkiler elinizde iken, gölgenizden korkup her işe el atıp vasıflı aklı çalışan insanlar yerine vasat biatçılarınızı yerleştirip çıktığınız yolda geldiğiniz yer burası. Sakin olup bir arada çözüm aramak yerine kendi kitlenizi konsolide edip toplumun diğer yarısını dışladınız, geleceğiniz yer bu.

  Söyledik anlattık deyince vatan haini ilan edersiniz, ayyuka çıkınca kandırıldık deyip af dilersiniz. Geleceğiniz yer başlıktaki takiyedir işte. Kriz yok evet buhran var. Hadi bir zahmet,her konuda olduğu gibi gelin bunu da toplarlayın.

  Edit: Başlık değişmiş, dolar 4 80 ama kriz yok ifadesine yapılan atıflar var yukarıdaki giride, not etmekte fayda var.
  8 -1 ... kelkeshoze
 • yeni zelanda dan tereyağı ithalatı

  18.
  Tarım Bakanı ucuza bulamadığı için ithal edilmiş olabilir. Yukarıda yeni yeni tüketilmeye başlandığını söyleyen akıllılar var, yapmayın ne olur.

  Çok Özet anlatacağım ama değinmek istediğim noktayı ifade eder. Tarımla geçinen köylülere süttozu yedirip sütten margarin yedirip tereyağından uzaklaştırmışlar zamanında. Köydekilerin çocukları, çiftçiliği ihya edecekleri yerde şehirlere yerleşmiş. Çiftçilik modernleşemediği için de gelişmemiş. Dönüp dolaşıp geleceği yer de bu olur işte, bir sonraki adımda yoğurtda ithal ederiz.
  2 ... kelkeshoze
 • fetö nün siyasi ayağı

  58.
  Bu değilse nedir?

  https://youtu.be/M56txq4lO8E

  Not: Bununla kalmayacak elbet.
  ... kelkeshoze
 • 19 mayıs konuşmasında atatürk demeyen tbmm başkanı

  27.
  Kıble olarak ABD filosuna dönüp namaz kılan, CIA beslemeleri meclisi bombaladığında ödü bokuna karışan, ondan bir hafta sonra delikanlı kesilen zavallıdır aynı zamanda.

  Paralarımızla peşin alıp emekliliğin için garajda yatırdığınız lüks otomobil... Seviyenize inmiyorum arkasını da getirmeyeceğim.
  ... kelkeshoze
 • mustafa kemal seyahat etti diye bayram ilan etmek

  17.
  Ağlaya ağlaya her bir tarafına hükmedecek güce geldikleri ülkeyi yönetemeyince başa saran yobaz düşüncesi. Seyahat değil koçum devrim diyeceksin ona. Bayram hem de gençlik Bayramı, orada kurucu irade vardı, nenesinin çarşafına kendini kundaklayıp bedelliye çürüğe ayrılan, askerden kaçmak için kümeste ahırda saklanan değil, çatır çatır savaşarak özgürlüğünü kocaman devletlerden söküp alan bir neslin hatırasıdır. Akıllı olun ve en azından saygı duyun.
  ... kelkeshoze
 • babam yorgo olsaydı da abli olurdum diyen kemalist

  11.
  Yorgolar babası olsun isteyen anasını yorgo ya zamanında peşkeş çekerdi. Kemalist dediğin padişah çevresindeki gavur artıklarının kurtuluş mücadelesi veren ve asi olarak değerlendirilen gruplara taktığı lakap değil mi? Vahdettin Kemalistlerden önce AB ye girdi, siz onu kaçırıyorsunuz.
  ... kelkeshoze
 • bozacının şahidi şıracı

  7.
  Eski zamanlarda, gündüz şıracılık yapanlar, akşamüstü de boza satarlarmış. Dolayısıyla aynı kişinin hem sanık hem tanık olduğu durumlar için kullanılmış, bir kişi için aynı fikirde veya çıkar ortaklığı olan başka bir kişinin, nesnel konuşması gereken bir durumda konuştuğu zamanlar için kullanımı daha yaygındır.

  Nereden aklıma geldi peki?

  https://www.ntv.com.tr/am...ti,_JF_3KV0uUK7AjAy8T1YNw

  Bu açıklamayı yapıyor, peki kim?

  https://youtu.be/OQEd67vsE0M
  1 ... kelkeshoze
 • ak partiye oy vermeyenler ülkeden defolup gitsin

  19.
  Hadi seçimleri yapmıyoruz ve bir yere gitmiyoruz hep AKP hüküm sürecek deyin, açıktan deyin bunu ve görelim kim kimi nereden defediyor? Şeklinde merak ettiğim beyan ve durumdur.
  1 ... kelkeshoze
 • ekşi sözlük ün takvim gazetesine dönmesi

  1.
  https://eksisozluk.com/ki...anketi--5656108?a=popular

  Artık iftiralar bitti kolpa gündemlere sahte belgeler de eklendi. Işin dramatik yanı, zeka seviyesi Ergenekon kumpasçısı fetöcü polis memuru seviyesinde. Adam faaliyet raporu yazıp seçim sonucu koymuş. Faaliyet raporları mali raporlar kardeşler, yavaş saçmalayın lütfen.
  1 ... kelkeshoze
 • amerikalilar beni aradı

  10.
  Amerika'nın Suriye'yi bombalamasına destek çıkan, israil ile ticari ilişkilerin kesilmesinin sorgulanmasına bile tahammülü olmayan paralı köpeklerin hedef saptırıp dış mihrak araması ile ilgili konudur.
  Ne utanmaz, ne ahlaksız tiplersiniz siz?! Gidip Vahdettin gibi ingilizlere sığınan, faiz lobisi diye burada baş bas bağırıp gidip o lobinin ayağının önünde yatırım yapın diye çöken zavallılarsınız.

  Hedef saptırmayın, ABD den Fetullah Gülen i resmen istediniz mi istemediniz mi?
  1 ... kelkeshoze
 • muharrem ince

  1867.
  iYi konuşmuş, fox TV deki programda yüreklere dokunmuş cumhurbaşkanı adayıdır.

  Umuyorum normalleşmek herkesin ortak paydasıdır. Örneğin az önce 1 paragraf yazı yazdım birden silindi acaba ulusözlük admin otosansür tool u mu geliştirdi diye şüphe ediyorum. Ne hale soktunuz bizi?
  3 ... kelkeshoze
 • yeni şeyler getiriyorum