• mhp yüzde 5 oy alsın bikini giyerim

  12.
  Ahmet Çakar sen misin?
  ... kelkeshoze
 • ak parti vizyonunun kadın günü derinliğinde olması

  1.
  Son günlerde söylenenler ile somut ilişki kurduğum, bazı bileşenleri eşleştirdiğim zaman tamamen emin olduğum tespittir.

  Zaten ülke genelinde yaygın olan ve işsiz güçsüz erkeklerin gün boyu, çalışanların çalışma saati dışında takıldığı, ama genelde işsiz kesim ile özdeşleşmiş kıraathaneleri ücretsiz kek servisi ile çeşitlendirmek bir örnek.

  Bu internetten alıntı; bor dan ısıya dayanıklı cam imal etmek deyince aklına kek pişirilen borcam kaplardan fazlasının gelmediği enerji bakanı da buna eklendi tam oldu.

  E siyasi konuşma üslubu kadın dedikodularından hallice, siyasi kavgaları desen aynı, içerik de, genellikle ev hanımlarının kendi aralarındaki mücadelelerini hatırlatan cinsten olunca insan benzetiyor. Etimolojik sosyolojik ve psikolojik köken konusu beni aşar, bu anlamda tespiti olan varsa beklerim. Acaba halkın eğilmedikleri kesimlerine eğilmeye karar verip, kadın kollarına sorduklarında aldıkları yanıtlar üzerinden mi politika belirlemeye başladılar bilemiyorum.
  1 ... kelkeshoze
 • kek

  114.
  Şununla doğrudan ilgilidir: (bkz: gelenin geçenin keklediği adama ülke teslim etmek)
  1 ... kelkeshoze
 • gelenin geçenin keklediği adama ülke teslim etmek

  7.
  Ülke yönetimi teslim edilen kişinin de halkı keklemesi ile sonuçlanacak olaydır (bkz: millet kıraathaneleri) (bkz: bedava kek)
  Yanlış anlama olmasın desem de ifadenin çift yönlü anlamı olduğu doğrudur.
  3 -2 ... kelkeshoze
 • promter durunca far tutulmuş tavşan gibi kalmak

  19.
  Aktığı zamanlarda da Muharrem ince ve Kemal Kılıçdaroğlu nu ekonomiden anlamamakla suçlayıp kendilerinin bu işten anladığını belirterek kahkaha attırmıştır. Kanıt olarak da kişi başına geliri kıyaslayıp daha da yüksek kopmama yol açmıştır çünkü meydandakiler elle gulle belle diye alkışlayıp biri de sormuyor aga Ben bu kadar kazanmıyorum benim payımı kim alıyor diye. Hele bir de Sakarya ne kadar yatırım aldı diye sorup rakam telafuz etmesi öldürdü, sanki devlet yönetiminde olunca kimse yapmamış da onun aklına gelmiş gibi. Ilahi prompter!
  -1 ... kelkeshoze
 • erdoğan ın diplomasını fetöcüler yok etti

  14.
  Absürd ama güldürmeyen beyan. Bütün ülkeyi tek hamlede yönetecek KHK çıkartacak meclisten istediğini geçirecek gücün var, bir diplomaya sahip çıkamıyorsun. Kötüsünüz ve art niyetlisiniz. Artık olayları açıklama zahmetine girmeyip dalga geçiyorsunuz.
  ... kelkeshoze
 • 24 haziran 2018 genel seçimleri

  210.
  Herkesin algı kastığı seçimdir. En ucuz politik numaralar üzerinden ilerleyen, ülkenin geleceğine dair somut eylem planlarından çok dikkat çekmek vaad etmek üzerine kurulu bir süreç. Ha, telekinezi ile Erdoğan'a suikast yapılacağını iddia ettikten sonra baş danışmanlığa atananlara* ekonomi yönetimi teslim edilen ülke için fazla idealize kalıyor belki. Ama sanki tüm işler olağan gidermiş gibi ekonominin ağzına sıçan, dış politikayı sıfırlayan, faiz lobisi dedikleri yerlerden para dilenen, toprak kaybeden** toplumu ayrıştıran ve sosyal hayatı karşılıklı kışkırtma, yasak ve ağır vergilerle bitiren, torpil rüşvet ve kayırmanın had safhada yaşandığı iktidarın hala önceki yıllar düzeyinde oy alacağı gibi bir durum var. Bence en büyük abukluk burada. 5 yıl önce isyan ettiklerimiz tek tek başımıza geliyorken bugün direnişin adını anmak suç.

  Bence bu seçimdeki en önemli sonuç muhalefetin yan yana gelebilmesi. Oy oranları ne olursa olsun bizim kazancımız bu olacak. Bu kadar kesin konuşma sebebim de ekonomik durum, uzun sürecek bir buhran dönemi bizi bekliyor. Bu mevcut söylem ve eylemlerini değiştirmesi mümkün olmayan AKP Seçilse de seçilmese de gidicidir.
  Diğer partiler için de risk burada, çünkü ekonomik söylem olarak üretim ekonomisine geçişi, seçilmesi halinde alınacak sert tedbirleri halka bugünden anlatmayan lider ve partiler de bu kaderi paylaşacaklar. Bu noktada iktidarın değişip bozuk düzenin değişmemesi imajı oluşturacak ya da bunu eyleme dökeceklerin bir geleceği olmamalı. Olumlu bakmaya çalışıyorum ama düzene ayak uydurup insanlıktan çıkan maslahatgüzarlardan sıkıldım artık.
  ... kelkeshoze
 • rock dinleyenlerin ergen olması

  5.
  Saçma önerme. Bu gibi yargıları taşıyanların müzik zevkini merak edip deşmeniz yeterlidir. Ki ergen diye yaftalayan birisinin kesin ergenlik zamanıyla ilgili ciddi açmazları vardır o da ayrı mesele.
  1 -1 ... kelkeshoze
 • ilk buluşmayı 4 kelime ile mahvet

  29.
  oyun oynamayı seviyorsun galiba
  (bkz: gerçek hikaye)
  ... kelkeshoze
 • tayyip in reytinglerde çakılması

  6.
  Tek başına bir veri değildir, kendisi hayatının belgeseli 20 lerde gezindikten sonra seçim kazanmıştır hem de kaç kere.
  -7 ... kelkeshoze
 • kadınların neden bu kadar güzel olması

  5.
  Kadınların güzel olması sorunsalı, kadınlar neden bu kadar güzel, kadınların çok güzel olduğunu düşünmek...

  ifadeyi cümle yapısı olarak yanlış bulduğumdur. Seçicilik ortadan kalkıyor ise hormonlara verir, mutluluk düzeyi yüksek olmasından kaynaklı olmasını dilerim.
  4 ... kelkeshoze
 • rte seçimi kaybederse yapacağı ilk şey

  12.
  Yapacağını bilmiyorum ama yapmayacağı şey koltuktan kalkmak olacaktır. *
  2 -1 ... kelkeshoze
 • muharrem ince

  1997.
  Bu yıl haziran rüzgarlarını estiren şahıstır. Bakıyorum sosyal medyada zafer edaları, keyfe gelenler falan. Aman diyeyim bununla yetinmeyin. Diktatorya düzeninde yaşaya yaşaya karşıt laf edeni bile kahramanlaştıracak kadar pısmışız. Yine de, bu atağı herhangi bir soruda yiyebileceğini düşünmemiş olmasına hayret ettiğimin ekran yüzü için (bkz: bu soruyu Erdoğan a sorabilir misin)
  4 ... kelkeshoze
 • tayyip erdoğan ın mitinginde muharrem ince izlemek

  1.
  Akp genel başkanının dün yaptığı bir mitinge katılanların yaptığı eylemdir. Kocaman ekranlardan yayın verilmiştir.

  Tüm masrafları kendi ceplerinden karşılamış olmaları bir yana, Tayyip Erdoğan'ın kontrolü kaybettiğinin birinci elden şahidi olan kişilerin yaptığı eylemdir. Gezi de o kadar kişi direnmisti ama o günlerde destekçisi muhalifi herkes ne diyecek diye ağzına bakarken, bugün mitinginde başından sonuna bir konuşma bile yapamayan, kendi mitinginde en büyük rakiplerinden birisinin videosunu izleten bir noktada olması, Şayet çok derin bir stratejinin parçası değil ise dümeni rakibe teslim etmiş bir tayyip Erdoğan a şahit olmuş kişilerin yaptığı eylemlerdir.
  1 ... kelkeshoze
 • iyi parti nin gizemli bizans tweeti

  4.
  Ne demek istediğine kafa yorulmamış, tek sözcüğün yazılmasından bir sürü insanın niyet okuduğu oy hesabı yaptığı twittir.

  Bakın, bilale anlatır gibi anlatayım. Sözcüğü görür görmez yorum yapılmasına takıldım. Bizans ülkemiz topraklarında 1000 yıl hüküm sürmüş devletin adı. Osmanlı yıkmış doğru, ama anadolu tarihinin önemli parçası olan bir devlettir. Mesela üzerinde yazısı var diye bizans altınını çöpe atmazsınız. Ama bizans sözcüğünü tek başına yazınca ouuuuu?!?! Sözcükleri, kavramları ve kişileri şeytanlaştırmak, sorgulama ve diyaloğu, iletişimi ortadan kaldırmak demektir. Birbiri ile iletişim kuramayan insanlar ayrıŞır ve düşman haline gelir. Farkında olmayabilirsiniz; ama bu tavırlar ile neye daha yakın olduğunuzu düşünün derim.
  2 -3 ... kelkeshoze
 • polise tokat atan akp gençlik kolları başkanı

  18.
  (bkz: yargılanacaksınız) çukur dizisini izlemiyorum, buna rağmen biliyorum ki dizide bir sahnede kurgu karakter komiser polisi nasıl tokatlar diye ülke ayağa kalktı. Olay gerçek, üstelik daha da aşağılayıcı; siyasi parti üyesi densiz gelmiş polisime darbe indirmiş tısss.. ne biçim bir yer olduk anlamakta günden güne daha da zorlanıyorum.
  -1 ... kelkeshoze
 • muharrem ince nin camide bisiklete binmesi

  15.
  Bu ülkede Berkin Elvan ın fotoşoplu resmi ile adliye basılıp savcı öldürüldü. O nedenle korkmak gerekir, bir yalanı bıkmadan usanmadan defalarca söylediğinizde insanlar inanıyor.

  Evet o kızıl maskeli resim fotoşoplu yavruz..
  1 ... kelkeshoze
 • 135 bin tl lik iftar organizasyonu

  28.
  Gezi direnişi sırasında lüks oteller karşısında yeryüzü sofraları kuran güzel insanlar değil vasıfsız yalakalar devlet yönetiminde görev aldığı için ekonomik sıkıntı içinde olduğumuzu, diplomatik yoklukta olduğumuzu hatırlatan yüzkarası organizasyondur.

  Sadece devlet değil, muhtemelen birkaç ay içinde çeşitli tedbir bahaneleri ile insanları kapı dışarı edecek şirketler bugün zorda oldukları dışa yansımasın diye binlerce tl iftar yemeğine harcıyor kesin. Sizin tuttuğunuz orucu sayıp aldıkları cennette ben olmayayım inşallah.
  ... kelkeshoze
 • hande fırat

  69.
  irem Derici ye benzeyen yandaş sunucu.
  1 -1 ... kelkeshoze
 • seçim öncesi doların artması kimin işine yarar

  7.
  Paralarını dövize çevirip yurtdışına tüyen iş adamlarına yarar. Murat Ülker, Ferit Şahenk, Aydın Doğan benim bildiklerim. Bunlar kimden taraf, kime yandaş?
  1 ... kelkeshoze
 • yeni şeyler getiriyorum