• abiye

  4.
  Bayanların şu günlerde sıkça aradıkları ama mağazamızda* bulunmayan kıyafet. Düğün derneğin bol olduğu yaz günlerinde katılımcı da fazla olduğundan dolayı bu talep artmıştır, ama kadınları bu konuda ikna etmek; özellikle bir erkek için çok zordur. (bkz: Bayan Reyonu)
  -1 ... kelkeshoze
 • nilüfer abla

  ?.
  Nilüfer'e arabesk şarkılar söylediği dönemde takıldığına inandığım lakaptır. flamenko gitar önünde inanılmaz güzel bir ses tonu ve muhteşem gırtlak ile yapılmış bir albümde, duygulu bir biçimde Tanrım, intizar, Elveda, Aşk Kitabı gibi şarkılar söylenmiş, ilginç bir sentez yakalamıştır. tek kelimeyle muhteşemdir.
  ... kelkeshoze
 • sensiz olmaz

  16.
  nilüfer'in arabesk söylediği dönemdeki kasetlerinden birindeki damar şarkılardandır. "Sensiz olmaz, nefes almadan yaşanmaz" söz öbeği insanı kendinden alır, bitimindeki "Yok sensiz olmaz" nidaları Nilüfer'e hayran bırakır. Ayrıca (bkz: Nilüfer abla)
  3 ... kelkeshoze
 • kendimi intihar ederim

  8.
  ayşen gruda'nın filmlerinde sıkça kullandığı söz öbeği. intihar etmek bir dönüşlü fiil olduğu için kendi zamirinin kullanılması sonucu hatalı kullanım olmaktadır.
  1 ... kelkeshoze
 • 2007 uefa kupası şampiyonu fenerbahçe

  3.
  fenerbahçe nin şimdiye kadar Avrupa'da kazanması gereken hiçbir maçı kazanamadığını, yönetiminin Türkiye Ligi Şampiyonluğu ve piyasa yapma dışında vizyonunun olmadığını, seyircisinin takımına inanmayıp sadece gaza geldiğini, medyasının iyi günde göklere çıkartıp, kötü günde yerin dibine sokmasıyla objektif yorum yapamadığını düşünürsek; hayalden öteye gitmeyecek durum.
  5 -2 ... kelkeshoze
 • biten aşkın ardından dinlenecek şarkılar

  73.
  cem karaca - sakın dönme
  funda arar - sevda yanığı
  melih görgün - yoksun
  fatih erkoç - ellerim bomboş
  ... kelkeshoze
 • anthrax

  15.
  dün yabancı bir kanalda* izlediğim bir belgeselde * öğrendiğimce; hipop-metal karıştırmak gibi muhteşem* bir fikri ilk icad eden gruptur.(public enemy ile birlikte)
  Türevleri için (bkz: korn) (bkz: limp bizkit) (bkz: linkin park)
  3 -1 ... kelkeshoze
 • daha önce kaç kişiyle çıktın

  14.
  Erkekler için söylenen sayının üçe bölünmesi, kızlar için ise söylenen sayının üç ile çarpılması gereken yanıtın sorusudur. (bkz: Amerikan Pastası 2) Gereksiz bir sorudur, boşu boşuna ortamı gerer kanımca.
  2 -1 ... kelkeshoze
 • seni seviyorum deyince tesekkur eden sevgili

  34.
  söylenenin manasını algılayamamış kişi örneğidir, fedakarlık teşekkürü gerektirir, sevgi her eylem ve duygudan bağımsız olmalıdır; o yüzden pozitif bir eyleme verilen yanlış cevaptır.*
  1 ... kelkeshoze
 • uzun saç

  13.
  patron zoruyla kestirdiğim*, kestirdikten sonra 2 yıl boyunca uzatmadığım saçlarımın, şu anda özlem duyduğum; ama yakın askerlik nedeniyle uzun bir süre daha yapamayacağım; zamanında hakkını veremediğimi gördüğüm biçimidir.
  Kısa saçın bana daha çok yakıştığı söylense de, uzun saçlarımı savurduğum dönemlerin, bere kullanmadan dolaştığım kar ve yağmurların da tadını hiçbir şey vermez. O yüzden, o saçlar muhtemelen resimlerde hatıra kalmayacaktır. (bkz: uzun saç moda olsun kampanyası)
  2 ... kelkeshoze
 • riggo

  17.
  akrep burcudur, tanıdığım en bezgin adamlardan biridir. bilgisayar başında boş takılma partnerim iken geçirdiğimiz zamanları*** çok arayacağız galiba; ikimiz de şimdi işkolik oluverdik. yarın bir gün ortak bir iş yaparsak şirket adı için (bkz: dodo ltd)
  ... kelkeshoze
 • tüm zamanların en başarılı 100 gitar solosu

  1.
  nerede duygular, nerede teknik, nerede coşku dedirten liste. "içinde gitar solosu olan en popüler 100 şarkı" dense daha uygun olurdu. Ben Sometimes I Feel Like Screaming' in, Still Got the Blues' un sololarının olmadığı listeye liste demem bu bir; listede bulunan bazı büyük gitaristlerin** daha iyi en az 5 solosunu sayarım bu iki, ismi çok bilinmedik ama buradaki 90 şarkıdan ve 20 gitaristten iyi solo atan adı bilinmedik bir sürü gitarist veya iyi solosu olan şarkı sayarım bu da üç.
  4 ... kelkeshoze
 • wizards of the coast

  ?.
  Önüne gelen her temayı kart oyunu* haline getiren, bu oyunların tutanlarını da (bkz: magic the gathering) türlü manipülasyonlar ve ticari numaralar ile devamlılığını riske eden firmadır. Bunun yanında masaüstü farklı oyunları ve bilgisayar oyunları da mevcuttur. ilk başladığında bu firmanın kurucularından biri (richard Garfield
  olabilir), AD&D firmasına projelerinden bahsetmiş; "iskambil mi oynatacaz la insanlara?"
  benzeri bir tepki ile kapıdışarı edilmiştir. AD&D, şu anda Wizards'ın alt ürünlerinden birisidir. 2-3 yıl önce Hasbro'ya katılmaları ise saçma ticari numaraların katlanarak artmasına neden olmuştur kanımca.
  ... kelkeshoze
 • terelelli pictures

  1.
  Leman dergisinde yıllar yılı çizilmeye devam edilen 5. sayfadır. Barul Market, Ulu Bilge gibi sürekli temaları, fotoroman gibi bir sonraki haftaya atabilen hikayeleri, tek karikatürlük haftalık koleksiyonları olabilen köşedir. Bu karikatürlerde genellikle kötü espriler resmedilir. Hazımsızlığa, mide gazına, geyik bunalımına ve ilham eksikliğine birebirdir. Karikatürist için (bkz: Can Barslan)
  ... kelkeshoze
 • samsun varken marlboro icmek

  2.
  Tekel kaliteli tütünlerini yurt dışına ihraç edip, onların işlenerek ve cicili markalar altında satışa sunulmasına müsaade edip, sadece ihraç ettiği sigaralarını kaliteli tütünden yaparak, Türk insanına sap ve saman içirmeye çalıştığı müddetçe; parası yeten her tiryakinin yapmaya devam edeceği eylemdir.
  ... kelkeshoze
 • rap dinlemeyenlerin rap ten nefret etmesi

  13.
  rap dinleyenlerin kendini marjinal görme sebepleri. Rap dinlemeyenler nefretlerini o kadar fazla dillendirirler ki, reklamın kötüsü olmaz kuralı devreye girip popüler kültür etkisiyle akım yayılır. Oysa ki sevmenin tersi nefret değildir. (bkz: ciddiye almamak) bu nedenle de işte bu müzik de gelir hem de kafa olarak tam zıttı görünen insanların üzerinden yayılıverir.
  -1 ... kelkeshoze
 • domain uzantisi

  1.
  http://www.domain_adı.dom...ntısı.ülke_plakası(varsa) olarak formülize edilebilen kısaltma. Amacı, adresi verilen sitenin ne amaçlı kurulduğunu göstermektir ve ingilizce* sözcüklerin kısaltmalarından oluşur. Bir kaç örnek vermek gerekirse:
  com-->Company*
  org-->Organization*
  biz-->Bizarre*
  ws-->Web Site*
  gov-->Government*
  mil-->Military*

  Ama Türkiye'de hala birçok kişi, birçok sitenin domain uzantısını .com* olarak algılamaktadır.*
  ... kelkeshoze
 • osmanlicasi varken ingilizcesine kasmak

  1.
  Osmanlıca'dan bihaber, divan edebiyatından tiskinmiş*, 2 yıl ingilizce hazırlık okumuş öğrenci-ül garibanın, günde kullandığı 50 sözcük dışına çıktığında, beyninin alternatif Türkçe veya Osmanlıca sözcükler yerine ingilizce sözcüklerde arama yapması, telaffuz yerine pronounciation, tavır yerine intention çıktısının alınması*.
  (bkz: insanı PC fonksiyonlarıyla sembolize etmek)
  ... kelkeshoze
 • tabu diyalogları

  50.
  karşı grup elektrik prizini anlatmaya çalışıyor:
  kg-->karşı grubun anlatıcısı
  kc-->karşı grubun cevaplayıcılarından biri
  ks-->bendeniz
  kg: duvarda olur, duvara yapışıktır, gizlidir, ble ble ble...
  kc: duvar kağıdı, dolap, düğme, beh beh deh...
  ks: (dayanamaz ve atlar) parmağını sokarsan ölürsün!
  kc: elektrik prizi! (grup kopar)
  10 -3 ... kelkeshoze
 • davranis bilimleri

  1.
  Bir çok farklı bilimden veri alarak insan davranışına açıklama getiren disiplinler topluluğu. Temel olarak sosyoloji, sosyal psikoloji, antropoloji ve psikolojinin verilerini kullandığı için bu bilimler davranış bilimlerinin ana bilimleridir. Alt bilimler ise coğrafyadan ilahiyata, istatistikten anatomiye kadar çok çeşitlidir. Dolayısı ile bir davranış bilimci (bkz: davranışçı), mümkün olan her konuda bilgi sahibi olmalıdır.
  1 ... kelkeshoze
 • yeni şeyler getiriyorum