• yatmadan once sigara icmek

  3.
  gecenin sessizliğinde, oda içi gayet dinginken, içine çektiğin dumanı ağır ağır dışarı vererek, fona da o dönem en hoşuna giden slow şarkıyı yerleştirerek yapıldığında, tadından yenmeyen eylemdir. Sonrasında dişler fırçalansındır tabi.*
  şarkı için de (bkz: catch the rainbow)
  1 ... kelkeshoze
 • ihtiyac duyuldugunda bulunamayan sevgili

  3.
  sevgilisinin etrafında değil, kendi ekseninde dönen sevgilidir. kişisel egolarını, sevgilisinin ihtiyaçlarının önünde tutandır. bence, sevgilisini gerektiği gibi ve/veya yeterince sevmeyen kişidir.*
  ... kelkeshoze
 • al pacino bal pacino yanakları gül pacino

  6.
  cennet mahallesi adlı diziden alıntıdır. kuzenimin anlatmasıyla haberim olmuştur. (bkz: duymadım görmedim)
  1 -1 ... kelkeshoze
 • ozzy osbourne

  18.
  ozzy osbourne, birkaç yıl öncesine kadar bir konsere çıkacaktır. konser öncesinde sahneye bakmaktadırlar,son provalar. sahnede sabun köpükleri uçuşmaktadır. O ağzını oynatmakta zorlanan, zor yürüyen, ağzını açmaya bile kasan ozzy'nin ağzından, hışımlı bir şekilde, şu sözler dökülür:
  -I am the fucking prince of the fucking darkness! What are those fucking bubbles??
  (bkz: kendi dilinde daha manidar olan cümleler)
  2 ... kelkeshoze
 • bayana bey demek

  ?.
  x bey, y hanım literatürüne kendini fazla kaptırma ve ani bir zihinsel boşluğa düşülmesi sonucunda, bir bayanla konuşurken, kendisine "zeynep bey" benzeri hitap etmek durumudur. karşınızdaki bayanın ismi erkeklere de ait olabilecek bir isim ise, aynı gafı peşpeşe 3 kere yaptığınızda bile kıvırabilmek mümkündür.
  Ayrıca (bkz: mala bağlamak) (bkz: erkeğe hanım diye hitap etmek)
  -1 ... kelkeshoze
 • fender stratocaster

  14.
  5 yıl önce edinip de hakkını veremediğim harikulade gitardır.* Her tarza giden, hemen her grubun lead veya ritminde görülen gitardır. kutusundan 1 yıldır çıkartmadığımı, bu süre içinde tamirini yaptırmadığımı söylesem, bolca küfür yiyeceğimi tahmin ettiğim estetik harikadır.
  3 -3 ... kelkeshoze
 • gaza getiren şarkılar

  268.
  hammerfall - heeding the call
  axel rudi pell - nightmare
  dio - rainbow in the dark
  iron maiden - the fallen angel
  scorpions - hurricane 2000*
  wasp - helldorado
  1 ... kelkeshoze
 • koluna saat takmayan insanlar

  ?.
  -saat amaçlı olarak cep telefonunu kullanan insandır.
  -saatinden kalan yanık izini yok etmeye çalışan insandır.
  -yeni saat almaya karar verip, nasıl bir saat alacağına karar verememiş insandır.
  4 ... kelkeshoze
 • kpss

  48.
  emekli öğretmen anne ve babanın oğullarına girmesi için ısrar ettikleri, oğullarının ise girmemek konusunda ısrar ettiği, memur istihdam sınavıdır. (bkz: özel sektör için yetiştirilmek)**
  Tabii kamu sektöründeki renkli, güçlü ve ilerisi parlak pozisyonlara gelebilmek güzel olmalı. iyi para kazanmayı, parlak bir özel sektör kariyerini, sırf kendi işini yapmak için bir kenara bırakanlara ayrıca saygı duyulmalıdır.* Ama bu kadar insanın umut bağlaması, sadece garanti iş ve uzun tatilleri olduğu için devlete yamanmaya çalışması hoş değil bence. Ülkemizde işsizlik fazla ama, kalifiye eleman arayan işletme de çok fazla. O sebeple, yatış iş-güç için bu sınava girenleri, kişisel gelişime, zordan sakınmamaya, hedeflerini yüksek tutmaya, aramaktan yılmamaya davet etmek gerekir.
  1 -1 ... kelkeshoze
 • baymayan sarkilar

  ?.
  ne kadar dinlerseniz dinleyin, asla sıkmayacakmış izlenimi veren şarkılardır. bana kalırsa, ard arda dinleyerek değerini yitirmek istemeyeceğiniz, "bugünlük yeter, sonraya da saklayayım bari." diyerek kulağınızdan dahi sakınacağınız türde şarkılardır.
  özellikle örnek vermekten kaçındığım, başlıklarının altı şarkı isminden ziyade, tanımlayıcı ifadelerle dolsun istediğim şarkılardır. (bkz: ankete dönmesi muhtemel başlıklar)
  ... kelkeshoze
 • sometimes i feel like screaming

  9.
  bu şarkı için tek entry hakaret olur dediğim şarkıdır. kulağıma geldiğim anda ne durumda olursam olayım, bir 7'27''** dünyadan kopuvereyim, kimse de rahatsız etmesin diye düşündüren şarkıdır.
  Deep purple'a antipatiyle bakanların dahi gıkını çıkartamadıkları şarkıdır. Çünkü bağırmak isteyip bağıramadığın, coşmak isteyip kendini tuttuğun anlarını bu şarkı başladıktan bir süre sonra canlandırır. Tam bağırmak isterken biter, yine dinlersin, yine bağırasın gelir... Böyle devam eder işte... (bkz: baymayan şarkılar)
  2 ... kelkeshoze
 • is this love

  22.
  (bkz: kaliteli şarkı)
  halihazırda dinlemek keyif verirken, hiç dikkat etmediğiniz bir cümlesi veya sözü vurucu gelince başa sarılıp defalarca dinlenen; dinlerken özlenen şarkılardandır, tadı damağınızda kalır.
  dokunaklı whitesnake şarkısıdır, * coverdale'dan nefret eden bünyenin muğlakta kalmasına neden olan dört gerekçeden biridir.
  Diğerleri için
  (bkz: Soldier of fortune)
  (bkz: fool for your loving)
  (bkz: here i go again)
  1 ... kelkeshoze
 • basliklar bolumunun bos olmasi

  ?.
  sözlüğün solundaki bölümde başlık yok! yazısının belirmesidir. iki açıdan faydalıdır:
  1) yazar tamamen kendi aklındakilere kanalize olarak, aslında öylesine takıldığı bir başlıktan daha iyi iş çıkartacaktır.
  2) ilk yazıyı yazma hırsıyla yanıp tutuşacaktır.
  3) boş sol frame'in bu başlıkla dolacak olması, kendi içinde çelişkili bir durum yaratacaktır; ki iki açıdan ele alınacak duruma üçüncü bir madde eklemek de kendi içinde ayrı bir çelişkidir. *
  1 -1 ... kelkeshoze
 • sevgiliye son söz

  58.
  sen kendine hep papatya derdin. papatyalar her yerde açar, iyi kötü her yerde bitiveren alelade çiçeklerdir.
  oysa ben seni bir sarı gül olarak gördüm hep; bırak uzanıp koparmayı, dokunmaya bile kıyamayacağım sarı bir gül. hoşçakal.
  -2 ... kelkeshoze
 • 90 larda çocuk olmak

  137.
  O yıllardaki herşeyin, bir ömür boyunca hasretini çekmektir. Çünkü içten içe neye yakınsanız, ne olması gerekenden fazla hoşunuza gidiyorsa, bazı konulardaki çağrışımlar hangi film karesinden kaldıysa, bunların hepsi çocuklukta zihne kaydedilmiş karelerdir.
  (bkz: gördüğü her türk filmini izlemek)
  (bkz: modern talking dinlemek)*
  (bkz: susam sokağı)
  (bkz: hayat ağacı)
  ve liste böyle uzar gider.*
  5 ... kelkeshoze
 • efe tur

  16.
  izmit kökenli*, efe ile ilgisi sadece olası bir isim benzerliği kadar olan firma. bindiğim her arabası yolda kalan bir firmayla birleşince,* daha ilerleyeceğine kötüye gitmiş olan firma. monopol olma şansını, her izmit firması gibi* şehirlerarası otobüs seferlerini izmit içi dolmuşçuluğa çevirerek elinin tersiyle iteleyen firma.
  ... kelkeshoze
 • kadınların cinsel obje olmayı kabul etmesi

  4.
  kadınların kabullenmesinden ziyade, erkeklerin statükoyu değiştirmeye ne kadar niyetli olduklarını tartışmayı gerektirebilecek durumdur.
  inançlardan toplum yapısına kadar her alanında erkek-egemen olan insanlık, hakikaten kadın-erkek eşitliğini ne zaman görecektir, şüphelidir. Bununla birlikte, hayatının her hangi bir parçasına anlam katmayı inatla reddeden erkekler olduğu gibi, kadınlar da vardır. Toplumun büyük çoğunluğu tüketim mantığı ve anlamsızlık bütünü içinde yaşadıkça, hayatı anlamlandırma kavramı 2-3 başlık altında daraltıldıkça, kadınlar da bir yerde cinsel obje olarak kalakalacaklardır.
  Maalesef ki, kadınların bazılarının bu durumu kabullenmesi, bazı konularda mücadele verme niyeti olan erkekleri de bu akışa uymaya zorlamaktadır.
  2 -1 ... kelkeshoze
 • askerde mantik aranmaz

  11.
  askeriyede sırf bittiği yer yüzünden ayrıma tutulan otlar üzerinden anlatabilirim bu önermenin doğruluğunu:
  -Ot eğer taşların arasında bitiyorsa kökünden kazınmalıdır.
  -Ot eğer ağaçlık yerlerde bitiyorsa, 20 cm'den yüksek olmamalıdır.
  -Ot eğer çimenlik alandaysa, ne uzamalıdır, ne de kısalmalıdır. Aynı gün içinde çimenlik bir alanı niye biçtiğiniz ve niye biçmediğiniz konusunda fırça yiyebilirsiniz.
  1 ... kelkeshoze
 • taslarin arasindan ot fiskirmasi

  ?.
  halı tarzı, hatta marjinal ve hoş bir manzara verdiğinden ötürü bir zamanlar sevdiğim görüntüdür. Ancak askerliğim süresi boyunca fırça yememe sebep olan bir hadise olduğu için, artık gördüğümde hala bir elimde bıçkı diğer elimde makas gezdiğim günlerimin aklıma geldiği görüntüdür. uludagsozluk login sayfasında çıkan papatyayı bile yolmayı isteyebilmekteyimdir.**
  1 ... kelkeshoze
 • çıplak gezen afrika kabileleri

  1.
  "birbirinizden utanmıyor musunuz?" diye sorulmak istenen, ama bu çöl sıcaklarını gördükten sonra "bilmediğin konu hakkında yorum yapma!" şeklinde laf sokabileceğine inandığım kabilelerdir.
  8 ... kelkeshoze
 • yeni şeyler getiriyorum