• gaza getiren şarkılar

  268.
  hammerfall - heeding the call
  axel rudi pell - nightmare
  dio - rainbow in the dark
  iron maiden - the fallen angel
  scorpions - hurricane 2000*
  wasp - helldorado
  1 ... kelkeshoze
 • koluna saat takmayan insanlar

  ?.
  -saat amaçlı olarak cep telefonunu kullanan insandır.
  -saatinden kalan yanık izini yok etmeye çalışan insandır.
  -yeni saat almaya karar verip, nasıl bir saat alacağına karar verememiş insandır.
  4 ... kelkeshoze
 • kpss

  48.
  emekli öğretmen anne ve babanın oğullarına girmesi için ısrar ettikleri, oğullarının ise girmemek konusunda ısrar ettiği, memur istihdam sınavıdır. (bkz: özel sektör için yetiştirilmek)**
  Tabii kamu sektöründeki renkli, güçlü ve ilerisi parlak pozisyonlara gelebilmek güzel olmalı. iyi para kazanmayı, parlak bir özel sektör kariyerini, sırf kendi işini yapmak için bir kenara bırakanlara ayrıca saygı duyulmalıdır.* Ama bu kadar insanın umut bağlaması, sadece garanti iş ve uzun tatilleri olduğu için devlete yamanmaya çalışması hoş değil bence. Ülkemizde işsizlik fazla ama, kalifiye eleman arayan işletme de çok fazla. O sebeple, yatış iş-güç için bu sınava girenleri, kişisel gelişime, zordan sakınmamaya, hedeflerini yüksek tutmaya, aramaktan yılmamaya davet etmek gerekir.
  1 -1 ... kelkeshoze
 • baymayan sarkilar

  ?.
  ne kadar dinlerseniz dinleyin, asla sıkmayacakmış izlenimi veren şarkılardır. bana kalırsa, ard arda dinleyerek değerini yitirmek istemeyeceğiniz, "bugünlük yeter, sonraya da saklayayım bari." diyerek kulağınızdan dahi sakınacağınız türde şarkılardır.
  özellikle örnek vermekten kaçındığım, başlıklarının altı şarkı isminden ziyade, tanımlayıcı ifadelerle dolsun istediğim şarkılardır. (bkz: ankete dönmesi muhtemel başlıklar)
  ... kelkeshoze
 • sometimes i feel like screaming

  9.
  bu şarkı için tek entry hakaret olur dediğim şarkıdır. kulağıma geldiğim anda ne durumda olursam olayım, bir 7'27''** dünyadan kopuvereyim, kimse de rahatsız etmesin diye düşündüren şarkıdır.
  Deep purple'a antipatiyle bakanların dahi gıkını çıkartamadıkları şarkıdır. Çünkü bağırmak isteyip bağıramadığın, coşmak isteyip kendini tuttuğun anlarını bu şarkı başladıktan bir süre sonra canlandırır. Tam bağırmak isterken biter, yine dinlersin, yine bağırasın gelir... Böyle devam eder işte... (bkz: baymayan şarkılar)
  2 ... kelkeshoze
 • is this love

  22.
  (bkz: kaliteli şarkı)
  halihazırda dinlemek keyif verirken, hiç dikkat etmediğiniz bir cümlesi veya sözü vurucu gelince başa sarılıp defalarca dinlenen; dinlerken özlenen şarkılardandır, tadı damağınızda kalır.
  dokunaklı whitesnake şarkısıdır, * coverdale'dan nefret eden bünyenin muğlakta kalmasına neden olan dört gerekçeden biridir.
  Diğerleri için
  (bkz: Soldier of fortune)
  (bkz: fool for your loving)
  (bkz: here i go again)
  1 ... kelkeshoze
 • basliklar bolumunun bos olmasi

  ?.
  sözlüğün solundaki bölümde başlık yok! yazısının belirmesidir. iki açıdan faydalıdır:
  1) yazar tamamen kendi aklındakilere kanalize olarak, aslında öylesine takıldığı bir başlıktan daha iyi iş çıkartacaktır.
  2) ilk yazıyı yazma hırsıyla yanıp tutuşacaktır.
  3) boş sol frame'in bu başlıkla dolacak olması, kendi içinde çelişkili bir durum yaratacaktır; ki iki açıdan ele alınacak duruma üçüncü bir madde eklemek de kendi içinde ayrı bir çelişkidir. *
  1 -1 ... kelkeshoze
 • sevgiliye son söz

  58.
  sen kendine hep papatya derdin. papatyalar her yerde açar, iyi kötü her yerde bitiveren alelade çiçeklerdir.
  oysa ben seni bir sarı gül olarak gördüm hep; bırak uzanıp koparmayı, dokunmaya bile kıyamayacağım sarı bir gül. hoşçakal.
  -2 ... kelkeshoze
 • 90 larda çocuk olmak

  137.
  O yıllardaki herşeyin, bir ömür boyunca hasretini çekmektir. Çünkü içten içe neye yakınsanız, ne olması gerekenden fazla hoşunuza gidiyorsa, bazı konulardaki çağrışımlar hangi film karesinden kaldıysa, bunların hepsi çocuklukta zihne kaydedilmiş karelerdir.
  (bkz: gördüğü her türk filmini izlemek)
  (bkz: modern talking dinlemek)*
  (bkz: susam sokağı)
  (bkz: hayat ağacı)
  ve liste böyle uzar gider.*
  5 ... kelkeshoze
 • efe tur

  16.
  izmit kökenli*, efe ile ilgisi sadece olası bir isim benzerliği kadar olan firma. bindiğim her arabası yolda kalan bir firmayla birleşince,* daha ilerleyeceğine kötüye gitmiş olan firma. monopol olma şansını, her izmit firması gibi* şehirlerarası otobüs seferlerini izmit içi dolmuşçuluğa çevirerek elinin tersiyle iteleyen firma.
  ... kelkeshoze
 • kadınların cinsel obje olmayı kabul etmesi

  4.
  kadınların kabullenmesinden ziyade, erkeklerin statükoyu değiştirmeye ne kadar niyetli olduklarını tartışmayı gerektirebilecek durumdur.
  inançlardan toplum yapısına kadar her alanında erkek-egemen olan insanlık, hakikaten kadın-erkek eşitliğini ne zaman görecektir, şüphelidir. Bununla birlikte, hayatının her hangi bir parçasına anlam katmayı inatla reddeden erkekler olduğu gibi, kadınlar da vardır. Toplumun büyük çoğunluğu tüketim mantığı ve anlamsızlık bütünü içinde yaşadıkça, hayatı anlamlandırma kavramı 2-3 başlık altında daraltıldıkça, kadınlar da bir yerde cinsel obje olarak kalakalacaklardır.
  Maalesef ki, kadınların bazılarının bu durumu kabullenmesi, bazı konularda mücadele verme niyeti olan erkekleri de bu akışa uymaya zorlamaktadır.
  2 -1 ... kelkeshoze
 • askerde mantik aranmaz

  11.
  askeriyede sırf bittiği yer yüzünden ayrıma tutulan otlar üzerinden anlatabilirim bu önermenin doğruluğunu:
  -Ot eğer taşların arasında bitiyorsa kökünden kazınmalıdır.
  -Ot eğer ağaçlık yerlerde bitiyorsa, 20 cm'den yüksek olmamalıdır.
  -Ot eğer çimenlik alandaysa, ne uzamalıdır, ne de kısalmalıdır. Aynı gün içinde çimenlik bir alanı niye biçtiğiniz ve niye biçmediğiniz konusunda fırça yiyebilirsiniz.
  1 ... kelkeshoze
 • taslarin arasindan ot fiskirmasi

  ?.
  halı tarzı, hatta marjinal ve hoş bir manzara verdiğinden ötürü bir zamanlar sevdiğim görüntüdür. Ancak askerliğim süresi boyunca fırça yememe sebep olan bir hadise olduğu için, artık gördüğümde hala bir elimde bıçkı diğer elimde makas gezdiğim günlerimin aklıma geldiği görüntüdür. uludagsozluk login sayfasında çıkan papatyayı bile yolmayı isteyebilmekteyimdir.**
  1 ... kelkeshoze
 • çıplak gezen afrika kabileleri

  1.
  "birbirinizden utanmıyor musunuz?" diye sorulmak istenen, ama bu çöl sıcaklarını gördükten sonra "bilmediğin konu hakkında yorum yapma!" şeklinde laf sokabileceğine inandığım kabilelerdir.
  8 ... kelkeshoze
 • takım elbise

  5.
  giymeyi, giydirmeyi çok sevdiğim giysidir.* Giydiğim zaman tam muntazam olmasını istediğim, gömlek-ceket ve kravat renkleri tutmadığı zaman içim içimi kemiren giysiler bütünüdür.
  Üzerine oturmayan insanlar için kabus niteliği taşır. Bir de belli koşullarda elbiseyle kalmak zorunda olanlar için.****
  Ayrıca (bkz: acı çekmeyi bilmeyenler için Polyanna metotları)
  2 ... kelkeshoze
 • atif yapilan film sahneleri

  1.
  meşhur bir filmin unutulmayan sahnelerinin, başka dizi ve filmlerde yad edilmesi, oldum olası dikkatli sinema izleyicilerine keyif vermiş, yönetmeni bu izleyiciler gözünde yüceltmiştir. o yüzden de, bazı yönetmenler dizi ve filmlerinde; hatta reklam filmlerinde bu tür filmlerin sahnelerine atıf yapmışlardır. Bazı örnekleri:
  the Shining - Jack Torrance'ın kapı kırma sahnesi
  Matrix - Neo'nun ağır çekim eğilerek kurşundan kaçması
  Godfather - Don Corleone'nin koltuğunda oturup kedi severken konuşması
  ... kelkeshoze
 • heeeere is johnny

  ?.
  kayıp balık nemo filminde, köpekbalığı nemo'nun babası ve yanındaki balığı kovalarken bir sahnede "here is sharky" der ve tahtaları kırar.
  Bunun gibi en az bir filmde daha bu sahneye atıf yapılmıştır.
  (bkz: atıf yapılan film sahneleri)
  ... kelkeshoze
 • 313

  4.
  askeriyede etiketim olan, tertibimi belirten numaradır. hayatım boyunca, bağıra çağıra en fazla tekrar ettiğim numaradır aynı zamanda.**
  31 ve 13 sayılarını barındırıyor olması ve asal sayı olması da askerliği sayı karakteri olarak da temsil edebildiğini göstermektedir.
  1 ... kelkeshoze
 • em tv em de radyo

  3.
  trakya aksanlı, sağır, ders anlatma özürlü, sınav kağıdı okumakta üzerine tanınmayan(#1815590) mehmet günel isimli fen bilgisi hocamızın zamanında söylediği, MTV Türkiye reklam sloganı olarak kullanabileceğini düşündürten ifadedir.
  1 -1 ... kelkeshoze
 • cevap anahtarina 80 veren hoca

  14.
  denyonun önde gidenidir, allah korusundur. fen bilgisi hocamızın kendi cevap anahtarına 70 verdiği efsanesi dolaşıp dururdu. sınav kağıtlarını genelde kafasına göre okurdu. şehir efsanesinin üzerinde uyarlaması olabilir tabii, ama bunu yapma ihtimalinin yüksek olduğunu gösteren şöyle bir olay yaşanmıştır: Farkında olmadan A grubu kağıdı olan *kızın cevaplarını B grubu cevap anahtarından bakarak kontrol etmiştir. Sorular birbirinden tamamen farklı olduğu için kızımız alsa alsa sıfır alacaktır. Ancak değerlendirme sonrası notu 54 olarak verilmiştir. ayrıca (bkz: em tivi em de radyo)
  -1 ... kelkeshoze
 • yeni şeyler getiriyorum