• devre kaybı

  4.
  askerde kendi tertipleri içinde ayrıca bölünmeye uğrayan gruptur. şafakları 60 güne kadar fazla olabildiği için az da olsa dışlanırlar. eş anlamlısı için (bkz: fosil)
  ... kelkeshoze
 • en iğrenç saat

  4.
  insanın kafasını yataktan kaldıramadığı, ancak kalmak zorunda olduğu, yüzünü yıkasa da uykusunu açamadığı, hafiften de hasta olduğu için iyice halsiz işe-okula vb. hazırlandığı saattir.
  Konu aksesuar olarak kullanılan saatse, kayışı japon yapıştırıcısı tutmayan, yedek kayışı ise hiçbir yerde bulunamadığı için kola takılamayan saattir.
  1 ... kelkeshoze
 • kumpas

  10.
  keenen ivory wayans'ın oynadığı aksiyon filmidir. Anlamadığım, ne filmi izlemişliğim var, ne fragmanını; ama bir yerlerden afişi kafamda nasıl sabitlendiyse, sürekli aynı çağrışımı yapaar durur.
  ... kelkeshoze
 • grup mülakatı

  8.
  adayları yapılan görüşmenin kendilerini değerlendirme konusunda somut bir ölçü olmadığına ikna edebilirseniz veya esas görüşme sırasında alt akivite olarak uygularsanız faydalı olabilecek mülakat türüdür. özellikle grupça düşünme (bkz: groupthinking) tarzında kişileri belirli konularda konuşmaya sevk ederseniz, o konulardaki tutumlarını da görmüş olursunuz.
  Katılımcılar için de, rahat olun, kendiniz olun derim; sonuçta hanyayı konyayı anlıyor masanın arkasında oturan adam.
  -1 ... kelkeshoze
 • kusursuz kadını arayan erkek

  30.
  hoşlandığı kadınlarla aradığı özellikleri kıyaslayarak, bu ikisi arasında paralellik bulmaya çalışan erkektir.
  başarılı olur mu? olamaz, çünkü mükemmellik ve kusursuzluk sadece kıyas için var olan, gerçek yaşamda bulması imkansız niteliklerdir.
  kusursuz kadını bulduğu hissini yaşayabilir mi? kesinlikle, toleranslarını karşısındaki kadının özellikleri çerçevesinde esnettiği takdirde, ona verdiği pozitif elektriği fazlasıyla geri alabildiğinde zaten beyni karşısındaki kadını kusursuz olarak algılayacaktır.
  katlanmaya devam ettikçe de, kadının kusurlarına göz yumabilecektir. Onun için kadın tamamiyle kusursuzdur artık.
  2 ... kelkeshoze
 • iskolik

  2.
  yaptığı işte başarılı olduğunu düşünerek motive olan, bu motivasyonu her hareketine yansıyan, 7/24 işiyle haşır neşir olan insan tipidir. böyle insanlardan kapılabilecek birçok iyi yön olmasıyla birlikte, bunlar iş dışına çıktıklarında sudan çıkmış balığa dönme eğilimine girerler. o yüzdendir ki, işkolik olmanın da belli bir yerde sınırlanıp, dikkatin sosyal aktivitelere çevrilmesi, hem kişinin gelişimi, hem de çevresinin ruh sağlığı açısından gayet faydalı olacaktır.
  Bir de işiyle ilgili muhabbet açarsanız susmaz bunlar. konuyu değiştirmeye çalıştığınızda bile, açtığınız konudan örnekleri kendi işi üzerinden verecektir.
  Duygusal zekaları kuvvetliyse idare edilebilirler, ama böyle bir durum yoksa; "Abi ben şimdi gidip kızlara lojistik neyin anlatamam ki, nasıl ortak muhabbet alanı bulayım?" tarzı mal yaklaşımlarla karşılaşmak da olasıdır.
  ... kelkeshoze
 • fatih erkoç

  21.
  uzun yıllardır türk pop müziği şarkıcısı kimliğiyle tanıdığımız, ama zamanla maskesinin altından sağlam bir cazcı çıkan müzisyendir. yaşının ilerlemesine rağmen sesi hala muhteşemdir, enstrümanlardan tuttuğunu çalar.
  fatih erkoç'un yıllar yılı başarısız olduğu nokta ise, ısrarla piyasa ve con con işler yapmaya çalışıp, ortaya çıkan kargacık burgacık işlerinden ders almayarak, bu tarzda ısrar etmesidir. Sevilen şarkılarını da con con hale getirmiş ve sevenlerini üzmüştür.
  emmoğlu şarkısını farklı biçimlerde yorumlarkenki hareketlerine bakarak çatlak hükmü konulabilirse de, gayet beyefendi bir insandır aslında.
  son olarak (bkz: insan değil)
  ... kelkeshoze
 • kurtlar vadisi izlemeyen erkek

  74.
  bu kadar sansasyonlu ne varmış bu dizide diye diziye beş dakikalığına bakıp, godfather filminin en çarpıcı sahnesinin*** çok kötü bir taklidine denk gelince küfürü basıp kanalı değiştiren; bir daha da diziyle ilgili herhangi bir hadisenin yakınlarından dahi geçmeyen erkektir.*
  ... kelkeshoze
 • yüksek lisans mülakat sınavı

  5.
  Normal koşullar altında, yüksek lisans bölümüne girme isteğinin nedeninin belirlenmeye çalışıldığı sınavdır. sebebi de, bölümün gerçekleştirdiği bilimsel çalışmaları yapmaya aday kişinin, o bilime gerçekten katkı yapabilecek birisi olup olamayacağının tespit edilmesi amaçlı yapılan mülakattir. Birçok okulda torpil döndüğünün ve makulun altında bir les puanıyla bile bu bölümlere girilebildiğinin bilinmesiyle birlikte, mülakatin toplam puandaki ağırlığının az olduğu okullarda, torpil konusunda daha az sıkıntı yaşanacaktır.
  3 ... kelkeshoze
 • evi icindeki kiraci ile birlikte satan ev sahibi

  ?.
  potansiyel probleme davetiye çıkartan ev sahibidir. kiracıyla arasında hak hukuk hiçbirşeyin kalmadığına emin olunması gereken ev sahibidir, yoksa alıcı da içerideki kiracı da dünyanın en makul ve iyi insanları olsa, birbirlerine düşecek olmaları kaçınılmazdır.
  ... kelkeshoze
 • yaran gazete manşetleri

  61.
  kızılderililer de türkmüş!
  ... kelkeshoze
 • büyümüş de küçülmüş çocuk diyalogları

  4.
  baba, çocuğa karnesi kötü diye ayar vermektedir.
  baba: -tüh, yazıklar olsun. Atatürk'ün karnesi senin yaşındayken böyle miydi?
  çocuk: -atatürk senin yaşındayken de cumhurbaşkanıydı ama.
  73 -8 ... kelkeshoze
 • eşekle cinsel ilişkiye girmek

  9.
  askerde kızılay'a gönüllü kan vermeye gidildiğinde, gönüllülerin yapıp yapmadığının ulu orta bağıra çağıra sorulduğu eylemdir.
  ... kelkeshoze
 • kızları güzel gösteren detaylar

  32.
  manalı bakması, güzel gülümsemesi ve gülümsemeyi bilmesi, alımlı olması, kendisine ne yakıştığını** bilmesi ve bunları ölçülü olarak kullanması.
  10 ... kelkeshoze
 • yatmadan once sigara icmek

  3.
  gecenin sessizliğinde, oda içi gayet dinginken, içine çektiğin dumanı ağır ağır dışarı vererek, fona da o dönem en hoşuna giden slow şarkıyı yerleştirerek yapıldığında, tadından yenmeyen eylemdir. Sonrasında dişler fırçalansındır tabi.*
  şarkı için de (bkz: catch the rainbow)
  1 ... kelkeshoze
 • ihtiyac duyuldugunda bulunamayan sevgili

  3.
  sevgilisinin etrafında değil, kendi ekseninde dönen sevgilidir. kişisel egolarını, sevgilisinin ihtiyaçlarının önünde tutandır. bence, sevgilisini gerektiği gibi ve/veya yeterince sevmeyen kişidir.*
  ... kelkeshoze
 • al pacino bal pacino yanakları gül pacino

  6.
  cennet mahallesi adlı diziden alıntıdır. kuzenimin anlatmasıyla haberim olmuştur. (bkz: duymadım görmedim)
  1 -1 ... kelkeshoze
 • ozzy osbourne

  18.
  ozzy osbourne, birkaç yıl öncesine kadar bir konsere çıkacaktır. konser öncesinde sahneye bakmaktadırlar,son provalar. sahnede sabun köpükleri uçuşmaktadır. O ağzını oynatmakta zorlanan, zor yürüyen, ağzını açmaya bile kasan ozzy'nin ağzından, hışımlı bir şekilde, şu sözler dökülür:
  -I am the fucking prince of the fucking darkness! What are those fucking bubbles??
  (bkz: kendi dilinde daha manidar olan cümleler)
  2 ... kelkeshoze
 • bayana bey demek

  ?.
  x bey, y hanım literatürüne kendini fazla kaptırma ve ani bir zihinsel boşluğa düşülmesi sonucunda, bir bayanla konuşurken, kendisine "zeynep bey" benzeri hitap etmek durumudur. karşınızdaki bayanın ismi erkeklere de ait olabilecek bir isim ise, aynı gafı peşpeşe 3 kere yaptığınızda bile kıvırabilmek mümkündür.
  Ayrıca (bkz: mala bağlamak) (bkz: erkeğe hanım diye hitap etmek)
  -1 ... kelkeshoze
 • fender stratocaster

  14.
  5 yıl önce edinip de hakkını veremediğim harikulade gitardır.* Her tarza giden, hemen her grubun lead veya ritminde görülen gitardır. kutusundan 1 yıldır çıkartmadığımı, bu süre içinde tamirini yaptırmadığımı söylesem, bolca küfür yiyeceğimi tahmin ettiğim estetik harikadır.
  3 -3 ... kelkeshoze
 • yeni şeyler getiriyorum