• kurtlar vadisi izlemeyen erkek

  74.
  bu kadar sansasyonlu ne varmış bu dizide diye diziye beş dakikalığına bakıp, godfather filminin en çarpıcı sahnesinin*** çok kötü bir taklidine denk gelince küfürü basıp kanalı değiştiren; bir daha da diziyle ilgili herhangi bir hadisenin yakınlarından dahi geçmeyen erkektir.*
  ... kelkeshoze
 • yüksek lisans mülakat sınavı

  5.
  Normal koşullar altında, yüksek lisans bölümüne girme isteğinin nedeninin belirlenmeye çalışıldığı sınavdır. sebebi de, bölümün gerçekleştirdiği bilimsel çalışmaları yapmaya aday kişinin, o bilime gerçekten katkı yapabilecek birisi olup olamayacağının tespit edilmesi amaçlı yapılan mülakattir. Birçok okulda torpil döndüğünün ve makulun altında bir les puanıyla bile bu bölümlere girilebildiğinin bilinmesiyle birlikte, mülakatin toplam puandaki ağırlığının az olduğu okullarda, torpil konusunda daha az sıkıntı yaşanacaktır.
  3 ... kelkeshoze
 • evi icindeki kiraci ile birlikte satan ev sahibi

  ?.
  potansiyel probleme davetiye çıkartan ev sahibidir. kiracıyla arasında hak hukuk hiçbirşeyin kalmadığına emin olunması gereken ev sahibidir, yoksa alıcı da içerideki kiracı da dünyanın en makul ve iyi insanları olsa, birbirlerine düşecek olmaları kaçınılmazdır.
  ... kelkeshoze
 • yaran gazete manşetleri

  61.
  kızılderililer de türkmüş!
  ... kelkeshoze
 • büyümüş de küçülmüş çocuk diyalogları

  4.
  baba, çocuğa karnesi kötü diye ayar vermektedir.
  baba: -tüh, yazıklar olsun. Atatürk'ün karnesi senin yaşındayken böyle miydi?
  çocuk: -atatürk senin yaşındayken de cumhurbaşkanıydı ama.
  73 -8 ... kelkeshoze
 • eşekle cinsel ilişkiye girmek

  9.
  askerde kızılay'a gönüllü kan vermeye gidildiğinde, gönüllülerin yapıp yapmadığının ulu orta bağıra çağıra sorulduğu eylemdir.
  ... kelkeshoze
 • kızları güzel gösteren detaylar

  32.
  manalı bakması, güzel gülümsemesi ve gülümsemeyi bilmesi, alımlı olması, kendisine ne yakıştığını** bilmesi ve bunları ölçülü olarak kullanması.
  10 ... kelkeshoze
 • yatmadan once sigara icmek

  3.
  gecenin sessizliğinde, oda içi gayet dinginken, içine çektiğin dumanı ağır ağır dışarı vererek, fona da o dönem en hoşuna giden slow şarkıyı yerleştirerek yapıldığında, tadından yenmeyen eylemdir. Sonrasında dişler fırçalansındır tabi.*
  şarkı için de (bkz: catch the rainbow)
  1 ... kelkeshoze
 • ihtiyac duyuldugunda bulunamayan sevgili

  3.
  sevgilisinin etrafında değil, kendi ekseninde dönen sevgilidir. kişisel egolarını, sevgilisinin ihtiyaçlarının önünde tutandır. bence, sevgilisini gerektiği gibi ve/veya yeterince sevmeyen kişidir.*
  ... kelkeshoze
 • al pacino bal pacino yanakları gül pacino

  6.
  cennet mahallesi adlı diziden alıntıdır. kuzenimin anlatmasıyla haberim olmuştur. (bkz: duymadım görmedim)
  1 -1 ... kelkeshoze
 • ozzy osbourne

  18.
  ozzy osbourne, birkaç yıl öncesine kadar bir konsere çıkacaktır. konser öncesinde sahneye bakmaktadırlar,son provalar. sahnede sabun köpükleri uçuşmaktadır. O ağzını oynatmakta zorlanan, zor yürüyen, ağzını açmaya bile kasan ozzy'nin ağzından, hışımlı bir şekilde, şu sözler dökülür:
  -I am the fucking prince of the fucking darkness! What are those fucking bubbles??
  (bkz: kendi dilinde daha manidar olan cümleler)
  2 ... kelkeshoze
 • bayana bey demek

  ?.
  x bey, y hanım literatürüne kendini fazla kaptırma ve ani bir zihinsel boşluğa düşülmesi sonucunda, bir bayanla konuşurken, kendisine "zeynep bey" benzeri hitap etmek durumudur. karşınızdaki bayanın ismi erkeklere de ait olabilecek bir isim ise, aynı gafı peşpeşe 3 kere yaptığınızda bile kıvırabilmek mümkündür.
  Ayrıca (bkz: mala bağlamak) (bkz: erkeğe hanım diye hitap etmek)
  -1 ... kelkeshoze
 • fender stratocaster

  14.
  5 yıl önce edinip de hakkını veremediğim harikulade gitardır.* Her tarza giden, hemen her grubun lead veya ritminde görülen gitardır. kutusundan 1 yıldır çıkartmadığımı, bu süre içinde tamirini yaptırmadığımı söylesem, bolca küfür yiyeceğimi tahmin ettiğim estetik harikadır.
  3 -3 ... kelkeshoze
 • gaza getiren şarkılar

  268.
  hammerfall - heeding the call
  axel rudi pell - nightmare
  dio - rainbow in the dark
  iron maiden - the fallen angel
  scorpions - hurricane 2000*
  wasp - helldorado
  1 ... kelkeshoze
 • koluna saat takmayan insanlar

  ?.
  -saat amaçlı olarak cep telefonunu kullanan insandır.
  -saatinden kalan yanık izini yok etmeye çalışan insandır.
  -yeni saat almaya karar verip, nasıl bir saat alacağına karar verememiş insandır.
  4 ... kelkeshoze
 • kpss

  48.
  emekli öğretmen anne ve babanın oğullarına girmesi için ısrar ettikleri, oğullarının ise girmemek konusunda ısrar ettiği, memur istihdam sınavıdır. (bkz: özel sektör için yetiştirilmek)**
  Tabii kamu sektöründeki renkli, güçlü ve ilerisi parlak pozisyonlara gelebilmek güzel olmalı. iyi para kazanmayı, parlak bir özel sektör kariyerini, sırf kendi işini yapmak için bir kenara bırakanlara ayrıca saygı duyulmalıdır.* Ama bu kadar insanın umut bağlaması, sadece garanti iş ve uzun tatilleri olduğu için devlete yamanmaya çalışması hoş değil bence. Ülkemizde işsizlik fazla ama, kalifiye eleman arayan işletme de çok fazla. O sebeple, yatış iş-güç için bu sınava girenleri, kişisel gelişime, zordan sakınmamaya, hedeflerini yüksek tutmaya, aramaktan yılmamaya davet etmek gerekir.
  1 -1 ... kelkeshoze
 • baymayan sarkilar

  ?.
  ne kadar dinlerseniz dinleyin, asla sıkmayacakmış izlenimi veren şarkılardır. bana kalırsa, ard arda dinleyerek değerini yitirmek istemeyeceğiniz, "bugünlük yeter, sonraya da saklayayım bari." diyerek kulağınızdan dahi sakınacağınız türde şarkılardır.
  özellikle örnek vermekten kaçındığım, başlıklarının altı şarkı isminden ziyade, tanımlayıcı ifadelerle dolsun istediğim şarkılardır. (bkz: ankete dönmesi muhtemel başlıklar)
  ... kelkeshoze
 • sometimes i feel like screaming

  9.
  bu şarkı için tek entry hakaret olur dediğim şarkıdır. kulağıma geldiğim anda ne durumda olursam olayım, bir 7'27''** dünyadan kopuvereyim, kimse de rahatsız etmesin diye düşündüren şarkıdır.
  Deep purple'a antipatiyle bakanların dahi gıkını çıkartamadıkları şarkıdır. Çünkü bağırmak isteyip bağıramadığın, coşmak isteyip kendini tuttuğun anlarını bu şarkı başladıktan bir süre sonra canlandırır. Tam bağırmak isterken biter, yine dinlersin, yine bağırasın gelir... Böyle devam eder işte... (bkz: baymayan şarkılar)
  2 ... kelkeshoze
 • is this love

  22.
  (bkz: kaliteli şarkı)
  halihazırda dinlemek keyif verirken, hiç dikkat etmediğiniz bir cümlesi veya sözü vurucu gelince başa sarılıp defalarca dinlenen; dinlerken özlenen şarkılardandır, tadı damağınızda kalır.
  dokunaklı whitesnake şarkısıdır, * coverdale'dan nefret eden bünyenin muğlakta kalmasına neden olan dört gerekçeden biridir.
  Diğerleri için
  (bkz: Soldier of fortune)
  (bkz: fool for your loving)
  (bkz: here i go again)
  1 ... kelkeshoze
 • basliklar bolumunun bos olmasi

  ?.
  sözlüğün solundaki bölümde başlık yok! yazısının belirmesidir. iki açıdan faydalıdır:
  1) yazar tamamen kendi aklındakilere kanalize olarak, aslında öylesine takıldığı bir başlıktan daha iyi iş çıkartacaktır.
  2) ilk yazıyı yazma hırsıyla yanıp tutuşacaktır.
  3) boş sol frame'in bu başlıkla dolacak olması, kendi içinde çelişkili bir durum yaratacaktır; ki iki açıdan ele alınacak duruma üçüncü bir madde eklemek de kendi içinde ayrı bir çelişkidir. *
  1 -1 ... kelkeshoze
 • yeni şeyler getiriyorum