• özelleştirmeye devleti satmak diyen geri zekalı

  11.
  Başlık açıp başlıkla ilgili kelime yazmayan, başlıkta yorumu da yapan, tanım özürlü tip. Devleti satamıyorsan sattığın ne o zaman?

  Özelleştirilmiş işletmelerin peşkeş çekilen yabancılardan başka kime hayrını gördüğünü de ifade etmesi gerekir. Örneğin piyasada monopol olan, devletin görmezden geldiği, denetlemediği bankalar tefeci, telekomünikasyon firmaları da işportacı gibi çalışıyor. Tamam hakikaten mali yük getiriyorsa özelleşir ama ne bulursan özelleştirmenin zararını anlamanız için illa ekonomik darboğaza mı gireceğiz arkadaş?

  Ha, ilgili fabrikaları yatırandan, zarar ettirenden hesap soramadığımız sürece belki satılması daha iyi, ama niye her seferinde iyiler arasından en iyiyi değil, kötüler arasından en az kötü alternatifi seçmek durumunda kalıyoruz ki? Lider dediğin adam ülkeyi şirket patronu gibi yönetmek isteyince destek verip, ticareti tutar olarak garanti eden ihaleleri verecek kadar beceriksizce bu işi yürütecekse, insanlar da daha iyisini talep Edip bekler.
  2 ... kelkeshoze
 • beşiktaşlı kişilik bozukluğu

  12.
  (bkz: tekil örneği bir topluluğa mal etme hastalığı) olan yazarın teşhisidir. Sevmiyorum kardeşim GS yi deyip Avrupa maçlarında rakip takımı tutan, 20 yıl önceki başarıları ile övünüp en ağır hakareti edenden yola çıkıp tüm FB li ve GS lileri birşeyler ilan etmek ne kadar sağlıklı ise aptal beyanlarını tuttuğu takım sebebiyle tüm taraftarlara mal etmek o kadar sağlıklıdır.
  2 ... kelkeshoze
 • 20 şubat 2018 bayern münih beşiktaş maçı

  352.
  Çocukken kafa kafaya giden mahalle maçları yaparken abilerden biri denk gelir, karşı takıma girip o keyifli maçın canına okur, gol üstüne gol atardı. Bayern Münih yedek kulübesine kamera döndüğünde o günleri hatırladım. isminden ayrı ayrı irkildiğim robben ribery yan yana, aman dediğim maçtır.
  ... kelkeshoze
 • 20 şubat 2018 bayern münih beşiktaş maçı

  342.
  En çok beklediğim maçtır, uzun yıllardır. Game of thrones 7. Sezonu ve Dexter final sezonunu bu kadar beklemiştim. Aradaki fark, o geçen süre hızlı geçsin diye değil, tadını çıkartarak geçirdiğimi düşünüyorum.

  Rakip taraftara sitem, hatta hakaret ettiğim entry ler var. Benden yana kalbi kırılan varsa hakkını helal etsin. 10 kişi o kadar güzel oynadık ki, gole üzülmedim bile. Azıcık silkinsek tek kale oynayacaz diye gaza gelecek olup sonra rüyadan uyanıyorum.

  Tanım: Zafere doğru filminde Peleli Sylvester Stallone lu Michael Caine li takım biziz, karşımızdaki naziler gibi hissettiğim, film olsa kazanacağımız kesin ama senaryoyu değil yazılan kaderimizi izleyeceğimiz maçtır. Hadi bakalım.
  2 ... kelkeshoze
 • 20 şubat 2018 türkiyenin suriye ordusunu vurması

  13.
  Şu an sıcak çatışma * yok gözüküyor. Suriye devleti destekçileri afrin e giriyorlar gözüküyor.

  Ama YPG ile Esad anlaşması olduğu haberi enteresan. Afrin i kuşatacağız, YPG ile anlaşırlarsa sonuçları olur beyanı enteresan Tayyip Erdoğan'ın. Suriye ordusu ile ordumuz karşı karşıya gelmemeli. YPG PKK dediğiniz tipler kıçını kurtarmak için etek giyecek tıyniyette adamlar. ABD ile de bizden fazla müttefikler.

  işte siyasi hedefi olmayan operasyon gelir böyle olmadık yere dayanır. Ordumuz önüne geleni ezer ona şüphemiz yok da, önemli sayıda güç oraya yığılmışken bir komploya kurban gitmeyeceğimizi kim garanti ediyor? Esad ile temas kurmaya kurmaya geldiğimiz yer tehlikeli, endişe ediyoruz.

  Fetih yapma gazıyla yıla çıkıp, toprak alamayıp toprakta yaşayan nüfusu içine alan yetenekler ülkeyi yönetiyor. Ondan endişeliyim.
  Ve bir de şundan (bkz: gelenin geçenin keklediği adama ülke teslim etmek)
  ... kelkeshoze
 • şener şen in en akılda kalan film sahnesi

  88.
  Kırmızılı kadın filminde kadın ile başbaşa kaldığı, kadının çok mu istiyordun beni diye kur yaptığı sahnedir. Gerçi şehnaz Dilan a yazmak gerekiyor galiba bunu.

  Hmmm. O zaman çok net av mevsiminde çetin tekindor ile başbaşa konuştukları sahnedir. Ef-sa-ne.

  Bir de belirtmeliyim. Şener şen in oynadığı filmlerden aklınızda sahneler tek tek kalmaz. Filme dair bir şeyler hatırlamak istediğinizde aklınıza şener şen gelir. Kendisinin öyle bir karizması vardır.
  2 ... kelkeshoze
 • atatürk ün sürekli bira sigara ve rakı içmesi

  80.
  Elbette öncelikle (bkz: gelenin geçenin keklediği adama ülke teslim etmek)

  Gözün sürekli mahrem, sürekli günah görüyorsa günahkar o mu sen mi kardeş?

  Atatürk hardaliye de içmiştir bildin mi nedir? Sigara içmesine laf etmişsin, onun kurduğu fabrikaları gavura peşkeş çekip yerli tütünü kaçak, yabancı sigarayı yasal yapan aklı övüyorsun. Örtülü ödenekten trilyonlar harcayıp hesap vermeyeni, son kuruşuna kadar tüm mal varlığını devlete bağışlayana üstün tutuyorsun.
  -1 ... kelkeshoze
 • beraat et de görelim

  1.
  https://youtu.be/dDpFqTDDvqA

  Nazlı ılıcak beyanıdır. O dönemde Ergenekon sıçmığına kurban edilen merdan yanardağ televizyonunda, aradan geçen onca yıldan sonra, müebbete mahkumiyetin ağır olduğunu söylerken, zamane kankaları dut yemiş bülbül kesilmiştir.

  Sadece olanı biteni aktarıyorum, asla ve asla yorum yapmam. Yorumlanacak sifatlandırılacak birşey yok Zaten herşey ortada.
  1 ... kelkeshoze
 • gelenin geçenin keklediği adama ülke teslim etmek

  6.
  https://odatv.com/bir-deg...ldatildik-18021821_m.html

  1 değil 2 değil defalarca aldatıldığını parti konuşmasında söyleyen, muhtemelen sonrasında alkış alan parti başkanı ve ülkeye hükümet eden kişiye yapılabilecek tanımdır. Bu kadar rahat ve aleni dile getirebildiğine göre aldatıldığını söylemenin oyunu arttırdığını düşündüğüm kişidir. Kendine yakıştıranları tebrik ederim, ben işyerinde söylesem tazminatsız siktir ederler, ki kendime yediremem.
  ... kelkeshoze
 • yeni şeyler getiriyorum