• seçim öncesi doların artması kimin işine yarar

  8.
  Paralarını dövize çevirip yurtdışına tüyen iş adamlarına yarar. Murat Ülker, Ferit Şahenk, Aydın Doğan benim bildiklerim. Bunlar kimden taraf, kime yandaş?
  1 ... kelkeshoze
 • merkez bankası dolara neden müdahale etmiyor

  24.
  Dolar kuru 4.50 TL dendiğinde her bir dolara karşı merkez Bankası rezervlerinde 4.70 TL olduğunu düşünen kişinin sorduğu sorudur. Halbuki dolar kuru 4.92 TL dendiğinde 1 doları kaç TL ile aldığımızı anlatmaktadır. Merkez bankası kalan rezervi 5.2 TL den piyasaya sürüp borç ödeme zamanı 6 TL den dolar borcunu ödemeye TL si yetmez. Ha, para bassın derseniz dolar kuru kaç TL olur, düşünmeye bile korkuyorum. Yazana kadar kaç defa arttı mübarek!
  ... kelkeshoze
 • dolar 4 80

  16.
  Gezi direnişi zamanı hadi abarttim 20 kuruşluk artış olunca direnişe bağlayıp vatan haini ilan ettiniz ya insanları. Hani ezip geçtiniz ya, orada sonra Soma da sonra her alanda. Ben de diyorum ki, o günlerde insanlar, o paylaşımcı yeni bir kültür oluşturma çabasındaki dünya güzeli gencecik, ayrıştırılan insanlar tamam hadi bildiğiniz gibi yapın diye çabalamayı bıraktı ya.

  Işte eseriniz bu. Bütün yetkiler elinizde iken, gölgenizden korkup her işe el atıp vasıflı aklı çalışan insanlar yerine vasat biatçılarınızı yerleştirip çıktığınız yolda geldiğiniz yer burası. Sakin olup bir arada çözüm aramak yerine kendi kitlenizi konsolide edip toplumun diğer yarısını dışladınız, geleceğiniz yer bu.

  Söyledik anlattık deyince vatan haini ilan edersiniz, ayyuka çıkınca kandırıldık deyip af dilersiniz. Geleceğiniz yer başlıktaki takiyedir işte. Kriz yok evet buhran var. Hadi bir zahmet,her konuda olduğu gibi gelin bunu da toplarlayın.
  8 -1 ... kelkeshoze
 • yeni zelanda dan tereyağı ithalatı

  20.
  Tarım Bakanı ucuza bulamadığı için ithal edilmiş olabilir. Yukarıda yeni yeni tüketilmeye başlandığını söyleyen akıllılar var, yapmayın ne olur.

  Çok Özet anlatacağım ama değinmek istediğim noktayı ifade eder. Tarımla geçinen köylülere süttozu yedirip sütten margarin yedirip tereyağından uzaklaştırmışlar zamanında. Köydekilerin çocukları, çiftçiliği ihya edecekleri yerde şehirlere yerleşmiş. Çiftçilik modernleşemediği için de gelişmemiş. Dönüp dolaşıp geleceği yer de bu olur işte, bir sonraki adımda yoğurtda ithal ederiz.
  2 ... kelkeshoze
 • fetö nün siyasi ayağı

  60.
  Bu değilse nedir?

  https://youtu.be/M56txq4lO8E

  Not: Bununla kalmayacak elbet.
  ... kelkeshoze
 • 19 mayıs konuşmasında atatürk demeyen tbmm başkanı

  31.
  Kıble olarak ABD filosuna dönüp namaz kılan, CIA beslemeleri meclisi bombaladığında ödü bokuna karışan, ondan bir hafta sonra delikanlı kesilen zavallıdır aynı zamanda.

  Paralarımızla peşin alıp emekliliğin için garajda yatırdığınız lüks otomobil... Seviyenize inmiyorum arkasını da getirmeyeceğim.
  ... kelkeshoze
 • mustafa kemal seyahat etti diye bayram ilan etmek

  21.
  Ağlaya ağlaya her bir tarafına hükmedecek güce geldikleri ülkeyi yönetemeyince başa saran yobaz düşüncesi. Seyahat değil koçum devrim diyeceksin ona. Bayram hem de gençlik Bayramı, orada kurucu irade vardı, nenesinin çarşafına kendini kundaklayıp bedelliye çürüğe ayrılan, askerden kaçmak için kümeste ahırda saklanan değil, çatır çatır savaşarak özgürlüğünü kocaman devletlerden söküp alan bir neslin hatırasıdır. Akıllı olun ve en azından saygı duyun.
  ... kelkeshoze
 • babam yorgo olsaydı da abli olurdum diyen kemalist

  12.
  Yorgolar babası olsun isteyen anasını yorgo ya zamanında peşkeş çekerdi. Kemalist dediğin padişah çevresindeki gavur artıklarının kurtuluş mücadelesi veren ve asi olarak değerlendirilen gruplara taktığı lakap değil mi? Vahdettin Kemalistlerden önce AB ye girdi, siz onu kaçırıyorsunuz.
  ... kelkeshoze
 • bozacının şahidi şıracı

  7.
  Eski zamanlarda, gündüz şıracılık yapanlar, akşamüstü de boza satarlarmış. Dolayısıyla aynı kişinin hem sanık hem tanık olduğu durumlar için kullanılmış, bir kişi için aynı fikirde veya çıkar ortaklığı olan başka bir kişinin, nesnel konuşması gereken bir durumda konuştuğu zamanlar için kullanımı daha yaygındır.

  Nereden aklıma geldi peki?

  https://www.ntv.com.tr/am...ti,_JF_3KV0uUK7AjAy8T1YNw

  Bu açıklamayı yapıyor, peki kim?

  https://youtu.be/OQEd67vsE0M
  1 ... kelkeshoze
 • ak partiye oy vermeyenler ülkeden defolup gitsin

  23.
  Hadi seçimleri yapmıyoruz ve bir yere gitmiyoruz hep AKP hüküm sürecek deyin, açıktan deyin bunu ve görelim kim kimi nereden defediyor? Şeklinde merak ettiğim beyan ve durumdur.
  1 ... kelkeshoze
 • ekşi sözlük ün takvim gazetesine dönmesi

  1.
  https://eksisozluk.com/ki...anketi--5656108?a=popular

  Artık iftiralar bitti kolpa gündemlere sahte belgeler de eklendi. Işin dramatik yanı, zeka seviyesi Ergenekon kumpasçısı fetöcü polis memuru seviyesinde. Adam faaliyet raporu yazıp seçim sonucu koymuş. Faaliyet raporları mali raporlar kardeşler, yavaş saçmalayın lütfen.
  1 ... kelkeshoze
 • yeni şeyler getiriyorum