• beraat et de görelim

  1.
  https://youtu.be/dDpFqTDDvqA

  Nazlı ılıcak beyanıdır. O dönemde Ergenekon sıçmığına kurban edilen merdan yanardağ televizyonunda, aradan geçen onca yıldan sonra, müebbete mahkumiyetin ağır olduğunu söylerken, zamane kankaları dut yemiş bülbül kesilmiştir.

  Sadece olanı biteni aktarıyorum, asla ve asla yorum yapmam. Yorumlanacak sifatlandırılacak birşey yok Zaten herşey ortada.
  1 ... kelkeshoze
 • ttb ve tbb başındaki türk ve türkiye yi kaldırmak

  1.
  Vatikan da papa yı ziyaretinin ardından açıklama yapan .... Ülkesi cumhurbaşkanı ......... , yaptığı açıklamada "Bir defa onun oradan hemen, süratle çıkarılması lazım" diye konuştu.

  Yukarıdaki gibi bir haberi TV de duysam, kim lan o deyip gelişine ağzıma geleni söylerim normalde. Ki sıkıysa başka devlet yetkilisi şunu söylemeyi geçtim, ima eder gibi olsa ülke ayağa kalkardı. Şimdi bunu açıkça dile getirip bir de oy isteyecek olan bir parti başkanı var. Milliyetçiler de destek çıkıyor. HDP değil, bir daha deneyin.

  https://www.google.com.tr...-karari-acikladi-40732853
  2 -2 ... kelkeshoze
 • netflix ve youtube a rtük denetimi getirmek

  1.
  Rahmetli babaannem 90lı yıllarda yalan rüzgarını kaçırmadan izler, öpüşme sahnesi gelirse tuh diye tükürür beni de güldürürdü. 10 yaşında yoktum komik gelirdi.

  Rahmetli oldu, ülkede benim değil onun kafasindakiler yönetime oturdu. Film ve dizilerde küfür duymuyorsun ama tartışma programlarında ülke kurucuları ve muhaliflere linç devam. Dizide öpüşme yok ama karısını yatağa atıp el parmaklarını kıran görüntü prime time da yayında. Aleni sevişme sahnesi yok ama arkadaşının kocasını ayartan, herkese mavi boncuk dağıtan, gözünü diktiğini elde etmek için, kıskandığı insanı düşürmek için her yolu deneyen karakterden geçilmiyor.

  Ülkedr mesleksiz işsiz niteliksiz adamdan geçilmezken bunlar meslek sahibi, hayat standardı özel zevkleri olan insanların yaşam tarzına bulaşıyorlar. Sonuçta varacakları yer konusunda fikirleri olduğunu sanmıyorum ama farklılık gördü mü ezip geçiyorlar. Kitleleri de burada cak cak ötüyor.

  Adam YouTube da denetim mekanizması var. Uygunsuz bulduğun tek videoyu şikayet ettin mi de gelip burada yazıyorsun? At bayrağı üstüne, işareti koy! Elinizde güç var tabii kısa yoldan çıkar KHK yi onlar uğraşsın.

  Ne olmayacağını söyleyerek, yönetim erki elindeyken muhalife yatmak buraya kadar getirir sizi işte. Benim fark ettiğim ise, iyi okulları bitirmiş, büyük şirketleri yöneten CEO falan olmuş adamların politik doğru tanımladığı alanda hareket etme aymazligini göstermesi oluyor. Parası tehlikeye giren sermayedarın çıkarına göre kurulan sistemde de eline geçecek olan bu işte, serbest piyasaya tahvil edildikçe güç sahibinin istediği şekle sokarlar seni. Hesap sorsan ekmeğinle oynarlar işte. Serbest piyasada serbestin anlamını pek düşünmemiş olmalısınız. Olacağı bu, parası olan kendi alanında porno seti kursa kim bilecek kim karışacak. Genele yayılan hizmetlerde parasını da versen eline geçecek olan budur
  5 -2 ... kelkeshoze
 • 3 insan

  1.
  Ulusal kanalda yayınlanan yarışma programı. Diyeceğim, ülkenin aydını muhalifi düzeyi buysa biz bitmişiz arkadaş! Yarışmacılar ne türkü biliyor ve şarkı. Beyaz giyme toz olur türküsünü duyunca Hadi bana gel diyen, öyle sarhoş olsam ki yıl bilmeyen adam, bana ellerini ver i bilmeyen kadın gördüm. Yuh be, ne yer ne içer ne yapar ne dinlersiniz? Yuh!
  ... kelkeshoze
 • yabancı şarkılar illerimize yazılsaydı sorunsalı

  1.
  eğlenceli aktivitedir. itiraf ediyorum kendim bulmadım ekşi sözlük stairway to Yozgat başlığından kopya çektim.

  smoke on the van lake
  sweet home adapazar
  holy düzce
  sometimes i feel like şanlıurfa
  knocking on mardin's door :mardin kapı şen olur cover
  sweet child o'aydın

  bir de;

  isveç'in kavakları

  neyse bu olmadı sanki :swh
  ... kelkeshoze
 • recep tayyip erdoğan a eklenebilecek unvanlar

  1.
  Reis diyeni bol, şimdi gazi su, ulu önder ı, peygamber vasfı taşır diyeni de boldur. Kanımca resmi kararla verilen değil, zihinlerde yaşayan unvanlar esastır. Manşetler söylediğinizi, tarih yaptıklarınızı yazar çünkü.
  ... kelkeshoze
 • yüksek makamlara gelip fasulyeden işlerle uğraşmak

  1.
  Liyakat eksikliğine, o makamı kaldıramadığına işaret durumdur.
  şu iki başlıktan birisi ile devlet ilgilenmekte, epey Kadro gücü tahsis etmektedir. Diğeri de ölüme terkedilmiş, şanslı ise belediye cenaze işleri hakkını verecektir. Bilin bakalım hangisi

  Habire götten zarto
  Dilek Özçelik

  Keşke dalga geçiyor olabilsem, şunu yazıyorum ve içim parçalanıyor. içerik komik ama gülmekten değil ağlamaktan katılacağım. Ah ulan ah!

  https://youtu.be/_x4CvqRoNIM
  ... kelkeshoze
 • sine i millet platformu

  1.
  https://odatv.com/yeni-bi...geliyor-1001181200_m.html

  Gereksiz uçanı kaçanı gündeme taşıyan sözlüklerde göremediğimiz oluşumdur. Ülke çıkarları, Bizim iyiliğimiz Temelli bir esasa dayanan şimdilik tek oluşumdur. Sanıyorum hep defolu falsolu siyasetlere maruz kala kala akılcı olana yabancılaşır hale gelmişiz.

  Ben özellikle Nihat Genç in oluşumda varlığını kıymetli buluyorum, umarım daha güzel bir şeylere vesile olurlar.
  ... kelkeshoze
 • 12 adayı yunana bırakıp muhalefete hain demek

  1.
  Hükümet ve destekçilerinin yediği nanedir. Siz önce KKTC işgalci diyen yunanlarla en azından yan yana demeç verirken delikanlı olacak siyasiler bulun, sonra ülke yönetmek neyi kapsıyor bir idrak edin ve gereğini yapın. 15 yıl oldu, hakimiyet alanını arttırıp muhalefete hayatı dar etmekten başka icraatiniz yok.

  Yol bina yaptınız, yapmasanız inşaat alanı olmaz yatırım gelmezdi, cebimden para çıkarmadan fayda sağladığım şeyler değil bunlar. Ama sosyal ve toplumsal hiçbirşey yapmadığınız gibi olanı da paramparça ettiniz. Muhalefete hain demeden önce takiye veya yalan içerikli konuşmadan bir gününüz geçsin.
  2 -1 ... kelkeshoze
 • gizli beşiktaşlılar

  1.
  Beşiktaş ile ilgili başlıklara taraftarlarından fazla ilgi gösteren,kendi tuttuklarını düşündükleri takımların başlığı altında yazarken Beşiktaş a giydiren; dolayısıyla hissiyatı nefret,tiksinti vb. Olduğunu söyleyecek, kendi takımından çok takip etmesi ve nefretin sevgi türevi bir duygu olması nedeniyle Beşiktaş a bağlılığı yüksek olan insan grubudur.

  Gerekçeli ve ayrıntılı olarak yazacağım, eksiyi basma güdüsü ağır basıyorsa en baştan başlayın okumaya atladığınız bir yer olabilir.

  internette içeriklerin , takipçiler ve fanlar gibi isimlendirilen insan grupları tarafından oluşturulması konusunda bir kitapta, Survivor gibi programların arka planını araştıran, spoilercı insanların o şovun sürekliliğini sağlayan grup olduğu, program içeriğinin de spoilercı grubun ilgisini daha çekecek şekilde ipuçları ile yapılandırılması anlatılıyordu. Neye benziyor; Beşiktaş puan kaybettikçe ahahahaha başlıkları altında takımın zayıf tarafları ile dalga geçen sözüm ona başka takım taraftarları gibi. Kimbilir belki yönetim ve teknik ekip bunları takip ediyordur *

  ikinci örnek de Sinan akçıl ile ilgili. Yapımcı Firması takipçilerinin yorumlarından rahatsız oluyordu çünkü takipçileri Sinan ın aşkından ölen bitenler değil, ona küfreden dalga geçen tiplerdi. Dolayısıyla video ve şarkılarında izleme sayılarını arttıranlar, gerçekte Sinan dan Deli gibi nefret edenlerdi. Açık açık fanları küfür ediyor diyordu adamlar.

  Toparlarsak, pazarlama mantığında herbiri en az bir Beşiktaş taraftarı kadar popülariteye katkı sağlayan kişilerden bahsediyoruz. Şayet takım değiştirmek toplumun sert şekilde reddettiği bir eylem olmasaydı, ben bu tiplerin tamamının Beşiktaş formaları giyip galibiyetlerde tezahürat yapacabileceğini düşünüyorum. Çünkü bu kadar aleni, sık ve sert eleştiri sebebi, başarılardan kendisinin nemalanmamasıdır diye düşünüyorum.
  Son olarak yine ayrı tür bir gizli Beşiktaşlı tarifi yapmak istiyorum. Bu arkadaşlar da Beşiktaş başlığı altında çok güzel ve doğru ifadelerle tespitler yapıp bir yerde tiner lafı geçiriyor. Sebep olarak da Beşiktaş tribününde Real Madrid, Juventus bayrağı açmış yavşakları gösteriyorlar.

  Arkadaşım, yukarıda yaptığım tanım tüm diğer takım taraftarlarını bağlamaz. Dolayısıyla stada gidip takımı desteklemek durumunda olan cıvık adamların televizyon internet olmasa rüyasında göreceği takımı kendi sahasına getiren rakip takıma saygı duyması lazım. Başka takımlar olmasa, Beşiktaş ve diğerleri şeklinde bir lig kötü ligdir. Rekabet eden takım, zirveye oynayan takım ne kadar fazla olursa kalite o kadar yükselir. O yüzden rakiplerin başarılı olması kötü değildir, sen geride kalıyorsan o kötüdür. Bahsettiğim profilin tespit yapacak ve çok düzgün ifade edecek zekada olması güzel bir şey. Bence delikanlı gibi durumu kabul edip, gerçekten olmak istediği cepheye geçebilirler bence.

  Diğer kitlenin de derdi güçlü tarafta olmak diye düşünüyorum. Onlar da takımlarını güçlü olduğu zamanlarda seven tipler. Onlar da durumu idrak etse de şu Bayern Münih maçlarını kolkola izlesek. ama eminim ilk maç en kötü beraberlikle bitsin de bok atalım diye düşünüyor, entrylerinde Beşiktaş fark yer hayatta turu geçemez yazıyorlardır. Yazık ya kıyamam size.
  1 -1 ... kelkeshoze
 • ülkedeki herşeyin içine sıçılması

  1.
  Basit gündelik yaşantımızın parçası olan birçok konunun dayatma ile dönüştürülerek sözüm ona hükmeden zihniyetin iktidarını sürekli kılma çabasıdır. Çok değil yalnızca 5 yıl önce hayatımızda olan ama bugün olamayacak olanlara bakın aradaki farkı anlarsınız.
  ... kelkeshoze
 • millet tahrik oluyor

  1.
  RTÜK'te gündeme gelen, tv8 de 7-11 yaşları arasındaki kızların dansının sakıncası konusundaki ifadedir. AKP li üyeler tarafından gündeme getirilmiştir.

  Önce Allah belanızı versin, sapık herifler. Millet lafından kendi cenahınızı kast ettiğiniz belli. Ben küçücük kızlardan tahrik olan sapıklarla aynı milletten değilim. Kendi adınıza konuşun. Çıkın deyin ki AKP grubu olarak tahrik oluyoruz. Yemez ama lanet sapıklar sizi!
  3 -1 ... kelkeshoze
 • akp sebep değil sonuçtur

  1.
  ilk oldukları sanılsa da başka birilerinin başını çektiği işleri devam ettirir bunlar. Ülkede sınav soruları daha önce de peşkeş çekiliyordu, sonradan iptal edilen Anadolu lisesi sınavında karşıma çıkan 3 5 soruyu gazetelerin verdiği deneme sınavlarında görmüştüm. Yıl 1993.

  Orduyu pasifize etme niyeti olanlar, yobazlara yol verenler, kendi yandaşına torpil geçenler, 7 sülalesini çalıştığı devlet kurumuna kadrolu alanlar, rüşvetçiler ve hırsızlar akp ile gelmedi. AKP bunların çoğunun kurumsallaşmasını, yasal zemine oturmasını sağladı. ilk değiller ama olmadığı kadar etkililer. Ülkenin büyük değer atfedilen insan ve kurumlar da kağıttan kaplanmış. Ama siz bunu ortaya çıkartana değil, tespiti yapana tepki verin olur mu?
  3 ... kelkeshoze
 • neden birbirimize düşürülüyoruz

  1.
  uzun ve meşakkatli bir savaş döneminden kaynaklıdır.
  şimdi ayrıştırma, bölme falan deyince doğal olarak çoğunluğun aklına akp politikaları geliyor. ama akp sebep değil sonuçtur tezinden hareketle, aslında farkedilmeden kimlerin nasıl kitleleri birbirine düşürmek için iş çevirdiğinden biraz bahsetmek istiyorum.

  insanlar karar verirken göz önüne alması gereken bir çok konu var. Özellikle tanımadıkları insanlar veya insan toplulukları için karar verirken de en kolay olanı, onları köken, meslek veya sosyokültürel olarak belli sınıflara sokarak peşin hüküm vermek oluyor. işte ayrışma ve birbirine düşme de bu noktada başlıyor. bir de yüzde yüz geçerliliği olduğunu sandığınız bilgilerin üzerine çıkarımsal bilgilerle Paradigma üstüne Paradigma ekliyoruz.
  kaç ulusun etkisiyle ve kaç farklı şekilde bilmeden ayrıştırıyorlar bizi. Ya futbol muahbbetinde bile ayrıştırıyorlar. Atbaşı diğer takımlara laf giydirme ve bunun için program başına birkaç asgari ücret alan tipler. Kendi desteklediği ideolojiye karşı çıkan insanlara küfür eden, kötü yaftalar yapıştıran tipler. Zaten emperyalist merkezlerde bu gibi bölücü projeler üretilirken bir de bunların maşaları gelip aynısını yapıyor. E tabii insanları kitleler halinde pasifize etmek için en kestirme yol. Ama ömrümüz bunları yapan alçaklardan hesap sormaya yetmezse bizden bir halt olmayacağını anlarız, bize de soramazsak yuh olsun!

  Konuyla ilgili olarak aşağıdaki yazılara da göz atabilirsiniz :
  (#22402150)
  (#22399760)
  ... kelkeshoze
 • dişe dokunur hiçbir şey bulamamak

  1.
  Sözlük başlıkları,haberler, internet siteleri ve gündelik hayatım içerisinde karşılaştığım durumdur. Bu yüzden de kötü hissediyorum kendimi. Tek başıma olmadığımı tahmin ederek de yazmak istiyorum.

  Niye çevremde ki hiçbir şey dişe dokunur değil, çünkü dokunur cinsten olursa canına okunur. Büyümekle ilgilidir belki, daha küçükken büyüklerin daha büyük ve mühim meseleleri olduğunu düşünürdüm hep. işim var, global iki ortağın bir şirketinde çalışıyorum. Herkes ne oldu diye sormaya arıyor. Sorduğu da ne, faturası ödendi mi mesela? Tipe defalarca bunun sabit günü olduğunu, dışına çıkamayacağını söylemişsin. Ama bi kere ben yokken birilerine bastırıp ödetmiş ya artık bastırsın dursun. Diğeri, başka şey sorar. Zor ve acil durumda ulaşsın diye verdiğin telefonu her seferinde çar çar çaldırır. Mail atın lan,sevabına bir kere mail atın da tercih şansım olsun.

  Haber okuyorsun yarısı yalan veya yalan üzerine kurulu. Ekonomi büyümüş, verilerin manipüle edildiğini biliyoruz, nesini okuyacağım? 1 yıl önce küçülmüşsün, küçüldüğün döneme oranlarsan tabii büyük çıkacak.

  Kadının biri ortalığa sıçmış, yeni telefon çıkmış, bana önerilen haberler bunlar. Büyüme her anlamda ve her boyutta gereğinden fazla büyütülen bir kavram sanırım.
  ... kelkeshoze
 • akp milletvekili diyalogları

  1.
  Saç baş yoldurtan konuşmaları içerir. iy bir durum komedisi olabilecek olayların gerçek ve resmi mecliste yaşanmasına vesile olan tiplerle geçen ya da geçenlerden yola çıkarak geçebileceğini düşündüren diyaloglardır

  + Ülkeyi soydunuz, başbakanın cumhurbaşkanının çocukları vergi kaçırıyor.

  - Siz para geldi dediniz gösterdiğiniz belgelerde para gelmemiş. Gelse neyse, gitmiş kardeşim. Gelmiş diye iddia ettiniz, hadi geldiğinin belgesini çıkarın görelim.

  + Komisyon kuralım diye teklif verdik reddettiniz. Hiç utanma yok mu sizde? Kurun komisyonu inceleyelim belgeleri.

  - Gelen para yok gelen. Yalancısınız iftiracısınız. Sizden bundan sonra gelecek hiçbir şeyi ciddiye alıp halkımızın zamanını almayacağız.

  + Ya gelse veya gitse ne fark eder? Cumhurbaşkanı yakın akrabaları tek seferde milyon gönderecek ne iş yapıyor? Bu ortaya çıkanı, başka olmadığı ne malum?? Herkes kandırmış da yakın akrabalar kandırmaz diye Kural mı var?

  - Kandıran fetöcüler. Siz niye yüce meclise fetö gündemi getiriyorsunuz, sizde fetöcüsünüz. Hem gelen para dediniz, para gelmesi olmayınca başka yerden yürümeye kalkın. Bu çaresizliğinizi gösteriyor.

  Bir kısmı şurada: https://youtu.be/Yr12RNunt1I
  1 ... kelkeshoze
 • gs ve fb lilerin beşiktaş ı küçük görmesi

  1.
  Malum karakter sınırı ama anlaşılıyor olmalı. Uzunca süredir Beşiktaşlı olarak ergen taraftarların artışı nedeniyle bir gereksiz ve kulüp duruşumuza uygun bulmadığım entry Lee okuyordum karakartal yuvalarından. Ama gs FB ağırlıklı kendi yakın arkadaş çevremde de görünce deliye döndüm.

  Ulan yıllar yılı GS Avrupa başarıları kazanırken biz yapmış gibi gururlandım, gençlik nefretimken yaptıkları isyan karşısındaki saygımdan büyük FB taraftarı diyerek her seferinde hakkını vermeye çalıştım. sizin bizim sportif başarımıza benzer olumlamalar yapacağınızı sanıyordum, bu ne lan?

  Şampiyonlar Ligi'nde bok atmalar, efendim adam gibi takım olsaydı ligi alır götürürdüler... Delirdiniz galiba, ya da birbirinizle olan ezeli rekabetiniz aşağılık komplekslerinin bir yansımasıydı herhalde??

  Arkadaş adamlar galip geldiğimiz, hatta 9alatasaray yapma ihtimali bile mümkün gözüken maçtan sonra Beşiktaş'ın bir gün bitecek olmasının falan hesabında. Olur kardeşler imkansız değil. iy düzeyde olan takıma yetişmeye çalışırken gelişir, olası bir teklemesinde geçersiniz belki. imkansız değil. Ama bu nasıl bir aşağılık kompleksi anlamak mümkün değil ya? Arkadaş bakın keyfinize, iyi futbol oynayan kazanan biraz biz olalım. 90larda öyleydi, 2000 lerde kesik kesik yaşadık, 2010 lar bitmeden oluşan takım katıldığı her turnuvada kafaya oynar kapasitede, bir kaza yaşamazsak belki biz de Avrupa'da kupa kaldırırız. Bu yıl şampiyonlar ligi fazla iddialı ama seneye UEFA mesela? Bu gibi düşünceler takımım için çok uçuk sayılmaz, oturup diğer takım taraftarları ile bunu tartışmak isterim, isterim de.. Peki kuzum sizin derdiniz nedir? Söylesem yok x takım gelse şöyle çakar, y gelse böyle çakar deyip, dedikleri takımların beynine verdiğimizde aman canım zayıflar diye ağlayacaksınız.

  Hayır anlamadığınız şu, benim takımım şampiyonlar ligi 2. Turda en zor kurayı çeksin razıyız arkadaş, korkmuyoruz. Deli cesareti ya da boş delikanlılıktan değil, herhangi bir sahada net skorla kazanabilecek potansiyelimiz olduğundan. Son maçımıza diğer maçın skoru lehimize olur ve kazanırsak çıkarız diye değil, as takımla mı çıkmak iyi yedeklerle oynamak mı ikilemiyle çıkıyoruz. Bu söylediklerim asla yaşadığınız ruh halleri olmadı, en güçlü zamanınızda en düşük profilli rakipten darbe yeriz diye korkuyordunuz. Her maça yenilme ihtimali ile başlıyordunuz biliyorum. O yüzden anlamıyorsunuz. Biz en umulmadık işleri yapan takımız, buna 3-0 öndeyken 3 gol yemek de dahil, son maçı kazanıp üst tura çıkacakken 6 yemek de, kalesine gelen her atağı fileler de görmek de dahil. Keza her deplasmanı kazanmak, lider çıkmayı garantilemek, rakibi top yaparken psikolojik olarak mağlup etmek de. Biz yüksekten uçarız koçlar, yere çakılacak zamanın olabileceğini de biliriz. Bu yıl farklıyız ve Avrupa'da iş yapacağız diyorsak bir bildiğimiz var. Seviye çok yüksekte ama maçlara erişmek zor değil, izleyin siz de görün. Büyüklük lafta değil sahada gösterilir, bunu idrak etmediğiniz sürece terimler azizler eksik olmaz tepenizden. Kartal gölgesi de tabii.
  1 -3 ... kelkeshoze
 • muhaliflere muhalefet eden muhalifler

  1.
  Vatan partisi, ulusal kanal, TGB ve bağlantılı çeşitli kişilerdir. Hayret ettiren bir tarzdır, yazmak isterim. 1 Aralık 2017 yayınında konuşan uğur Civelek in aşırı nazik üslubu ile ama yine de yer yer delirten yorumlarına karşı da kendi platformumdan bir iz bırakmak istedim.

  Şimdi bu cephenin savunduğu konu, ABD de devam eden davanın ülkemizin başına çorap örülmesi için bir kurgu olduğudur. Buna ben de katılıyorum. ABD gibi terörist emperyalizmi ile yürütülen bir yapıya ülke bile dememek lazım. Bunlara karşıyız. Ama, iyi de, şimdi indirmek için uğraştıkları Tayyip Erdoğan kimin adamı? O kimin dediği ve istediğini yapıyor?

  Gezi direnişini sıfır noktası olarak alıyorum. O günden bugüne, bu adam ve yalaklarının bize doğru küçük bir adım bile atmışlar mı? Ergenekon kumpas dedi, o arada Metin Feyzioğlu ziyarete gitti falan. Sonra? Sonra paçavra gibi buruşturup attı, ancak 17 25 Aralık gündemi değiştirme olayına meze oldu.

  Bu adamları bu kadar gözünüzde niye büyütüyor ya da yaptıklarının arka planında zorlama vatanseverlik iyi niyet arıyorlar anlamıyorum ya?! Ergenekon balyoz kaç yıl sürdü? Bu utanmazlar değil miydi ulusalcılar terörist diyen, davanın savcısı olan. E çark ettiler, suçsuz insanlar serbest kaldı o kadar işte. Eşeğinizi önce kaybettiler sonra buldurdular size, buna tamah ediyorsunuz.

  Nihat Genç ne güzel demişti, gezideki direnişçilerin balyoz Ergenekon davası gibi haksızlıklara yönelmesi gerektiği, tabanın boş kalacağı ne doğruymuş. Ama o güzel adam azıcık farklı düşünenlere öfke kusar olmuş.

  Bilmiyorum, çok dinledim izledim bu insanları. Baktığımda faydaları benim onlara dokunduğumdan çoktur. Nihat Genç in tüm kitaplarını almam lazımdı. Odatv dışında da yazılarını okumam lazımdı. Ulusal gönüllülerine, en zor zamanda pes etmedikleri için birkaç aydınlık almaktan fazla katkı vermem lazımdı. Bunun muhasebesini yapıyorum, üzülüyorum da bazen. Belki bu tutumu benim gibi davranan bir sürü insan benimsediği için hala çok az platformumuz var. Programlarınızı takip ediyoruz, orada bir iki laf edin aydınlatın bizi.

  Ama Halil nebiler in programında akşam gazetesi manşetini CHP ye muhalefet yaparken okumasını hazmedemiyorum işte! Bok sürüleri 4 yıldır ağlaya ağlaya herşeyi alıp her ses çıkarttığımız zaman bizi gömmüş, fırsatını bulduğumuzda bir darbe de, üstelik aynı pis üslupla, düşmanmış gibi bize seslenmenizi kaldıramıyorum. Hâlbuki biz o çekirge sürüsü gibi ülkeyi kemiren AKP liler misali tek tip değil, birbirimizden farklı olduğumuz için güzeliz. Bir gün kazanacağız. Ama yan yana gelmeye adım atacak olduğumuzda size güvenebilmemiz lazım. Odatv ye ağıza alınmayacak hakaretler eden doğu Perinçek e katlanmak da bu gibi durumlarda zor.

  Özetle, AKP liler geri adım atacaklar. En fazla yine susar bekleriz ama gönül razı olmuyor. Konuşmak istiyoruz aha en rahat alan burası ve evet lakap arkasına saklanıyoruz. Önce onlara konuşun, zaten ile başlayan cümleler kurmayın. Her seferinde sıkılmadan tek tek en baştan söylersek yol alabiliriz, birbirimiz ile çatışırsak değil. Tek tek anlatın, ne zaman ne dediniz bugün hangileri gerçek oldu önce oradan başlayın. Sıkıldık be abiler! Öldük be abiler!
  -1 ... kelkeshoze
 • reza zerreb

  1.
  Hain damgası vurulmadan yandaş basına ilk hizmeti yaparak bir yanlışı düzeltmek lazım. Malum böyle bir satıcının, kalan sıfatları AKP liler doldursun, isminde Allah'ın sıfatlarından birisinin geçmesi dine hakaret. Düzeltilmesi gereken durumdur.
  2 ... kelkeshoze
 • tescilli yalancıya hırsıza ülkeyi teslim etmek

  1.
  Mahkemeleri etkisiz hale getirip, gerçekleri arayan insanlara dünyayı dar edip, ülkeyi teslim ettiğinin aleyhine söylenenleri milli mesele yapmanın rutin hale gelmesi demektir.
  -1 ... kelkeshoze
 • yeni şeyler getiriyorum