• ak parti iktidarında gerçekleşmiştir

  1.
  Ak parti yandaşlarının muhalifler olmadan kendi başına bir halt olmadığını gösteren boş konu başlığıdır. Belli ki olana konuşulana karşı çıkmakta varlar ama kendi yaptıklarını bile savunamıyorlar. Yazık diyeceğim, bize yazık etmekten bıkmadıkları ve yapamadıkları işleri kendi kendilerine bırakmayı geçtim gerçekleri çarpıtarak yalan söylemeye devam ettikleri için hakkımı helal etmiyorum. Ama birkaç önemli durumu belirteyim, tek tek herşeyi yazmak günler sürer.

  (bkz: Belediye yolsuzluklarını bulan Sayıştay yöneticisini görevden almak)
  (bkz: Sayıştay meclis raporunun 6 yıldır yayınlanmaması)
  (bkz: örtülü ödenek harcamaları detaylarının kamuoyu ile paylaşılmaması)
  (bkz: açılım yapıp açılımı bozup tekrar açılıma göz kırpılması)
  (bkz: gelenin geçenin keklediği adama ülke teslim etmek)
  (bkz: Kendine yeten ülkeyken samanı ithal eder hale gelmek)
  (bkz: Eğitim sistemini Çarkıfelek politikası ile yönetmek)
  ... kelkeshoze
 • resmi bayrama tepkili halloween e tepkisiz olmak

  1.
  Başlık sınırı olmasa, resmi bayramlara tepkili olup cadılar Bayramı namaz ses çıkarmamak yazacaktım.

  Ulan olur olmadık her yerde çocuklar cadılar Bayramı kostümü giyiyor, ne oluyoruz amk? Hani muhafazakar dindar değil misiniz? Din düşmanı diye olur olmaz ilgili ilgisiz herşeye tepki göstermiyor musunuz? Peki bunu napacaz ibne evlatları? Yıllardır söylüyoruz kimseye faydanız yok. Mevlüt mesajı atmayı bilir mevlütler niye var bilmezsiniz. Muhafazakar yaftasını alıp ortalığı darmaduman edersiniz. Sosyal ve olağan vatandaş taleplerine dini gerekçeler bulup, bunu da asla somut yazılı kaynaklardan değil belli belirsiz hacı hoca laflarından çıkartır dururdunuz. Hadi tepki buna gösterin de görelim. Bir gerçeği işaret ederek bitiriyorum (bkz: ak parti iktidarında gerçekleşmiştir)
  ... kelkeshoze
 • türkçeyi katledip vurgulu başlık açtığını sanmak

  1.
  Daha çok ekşi sözlükte görüyorum ama burada yazmak kısmet oldu. Çok yanlış kullanılan Bir kalıp var. O kalıpla bu başlığı açsam,
  --spoiler--
  o kadar vurgulu başlık açmak ki Türkçe'yi katletmek
  --spoiler--

  Şeklinde yazacaktım. Bu nasıl bir ifadedir arkadaş ya?

  O kadar ..... Ki dedikten sonra mastar olmaz. illa kullanacaksanız
  --spoiler--
  O kadar vurgulu başlık açıp Türkçe yi katletmek
  --spoiler--

  Diyebilirsiniz anlam kayıyor ama.

  --spoiler--
  Türkçe yi katletmek pahasına vurgulu başlık açmak
  --spoiler--
  Bu da bir çözüm olabilir ama diğeri olmaz. "O kadar ble ble....mak ki gle ule ...mak" kalıbını kullanmayın kullandırmayın, de da ayrı yazmaktan bence daha fena. Çünkü bildiğini sanan da anlatım bozukluğunu görmüyor.
  1 ... kelkeshoze
 • herşeyin boka sarması

  1.
  Sıkıldım vallahi sıkıldım. Tuttuğum elimde kalıyor, sanıyorum oturduğun yerden dünya ile iletişimde olma ütopyasının sonu bok bir yere çıktı. Dahası haberler dahil her şey kara ütopya ve sonuçsuzluk üretiyor. Vasatın hükümranlığı geçecek gibi değil, azıcık bilincinde olanları da parçalamışlar, kafasını çıkartanı yok ediyorlar. 30 u devirdim gittikçe kötüye gidip en dibi gördük dedikçe daha lağımı geliyor. Umut kalmadı mı gerçekten?
  1 ... kelkeshoze
 • ak parti vizyonunun kadın günü derinliğinde olması

  1.
  Son günlerde söylenenler ile somut ilişki kurduğum, bazı bileşenleri eşleştirdiğim zaman tamamen emin olduğum tespittir.

  Zaten ülke genelinde yaygın olan ve işsiz güçsüz erkeklerin gün boyu, çalışanların çalışma saati dışında takıldığı, ama genelde işsiz kesim ile özdeşleşmiş kıraathaneleri ücretsiz kek servisi ile çeşitlendirmek bir örnek.

  Bu internetten alıntı; bor dan ısıya dayanıklı cam imal etmek deyince aklına kek pişirilen borcam kaplardan fazlasının gelmediği enerji bakanı da buna eklendi tam oldu.

  E siyasi konuşma üslubu kadın dedikodularından hallice, siyasi kavgaları desen aynı, içerik de, genellikle ev hanımlarının kendi aralarındaki mücadelelerini hatırlatan cinsten olunca insan benzetiyor. Etimolojik sosyolojik ve psikolojik köken konusu beni aşar, bu anlamda tespiti olan varsa beklerim. Acaba halkın eğilmedikleri kesimlerine eğilmeye karar verip, kadın kollarına sorduklarında aldıkları yanıtlar üzerinden mi politika belirlemeye başladılar bilemiyorum.
  1 ... kelkeshoze
 • tayyip erdoğan ın mitinginde muharrem ince izlemek

  1.
  Akp genel başkanının dün yaptığı bir mitinge katılanların yaptığı eylemdir. Kocaman ekranlardan yayın verilmiştir.

  Tüm masrafları kendi ceplerinden karşılamış olmaları bir yana, Tayyip Erdoğan'ın kontrolü kaybettiğinin birinci elden şahidi olan kişilerin yaptığı eylemdir. Gezi de o kadar kişi direnmisti ama o günlerde destekçisi muhalifi herkes ne diyecek diye ağzına bakarken, bugün mitinginde başından sonuna bir konuşma bile yapamayan, kendi mitinginde en büyük rakiplerinden birisinin videosunu izleten bir noktada olması, Şayet çok derin bir stratejinin parçası değil ise dümeni rakibe teslim etmiş bir tayyip Erdoğan a şahit olmuş kişilerin yaptığı eylemlerdir.
  1 ... kelkeshoze
 • ekşi sözlük ün takvim gazetesine dönmesi

  1.
  https://eksisozluk.com/ki...anketi--5656108?a=popular

  Artık iftiralar bitti kolpa gündemlere sahte belgeler de eklendi. Işin dramatik yanı, zeka seviyesi Ergenekon kumpasçısı fetöcü polis memuru seviyesinde. Adam faaliyet raporu yazıp seçim sonucu koymuş. Faaliyet raporları mali raporlar kardeşler, yavaş saçmalayın lütfen.
  1 ... kelkeshoze
 • akplilerin agresif tavra bürünmesi

  1.
  Karşısındaki insanların lafını bölüp sinirlerine oynayıp takiye yapan tarzdan ağzından köpükler saçan bağıran çağıran hakaret eden tavra bürünmesinin açık seçik fark edildiği günlerden geçiyoruz.

  Liderlerinin niye öyle olduğunu tahmin etmek zor değil. Iktidarda kalsa çıkar çarklarını döndürecek sermaye bitti. Işi gücü kendi propagandalarını yapmak olan vasıfsızlar o kadar arttı ki normal vatandaşın cebine para koyamıyor. E lüksten taviz veremez, yandaşlara 50 yıl Garanti paraları da ödüyor. Bu çark dönmez farkında.

  Bıraksa kendi rahat edemez. Dokunulmazlık 1 gün gitse açılan davalar 7 sülalesini 7 kere müebbet yatırmaya yeter. Başına ne geleceğini kestiremedigi için belli ki göze alamıyor. Nitekim ekonomi bu haldeyken peki hadi alın yapın deyip bir dönem sağlam muhalefet yapıp daha kuvvetli gelmek de bir taktik olurdu. Belli ki bu alternatifi kullanamazlar.

  O yüzden kızgın olmalısınız. Mağdurdunuz kendinizce, ama her sıradan güç delisi iktidar gibi yeni mağdurlar yarattınız ve tünelin ucu göründü. Bu seçim olur olmaz ama gideceğiniz kesin artık.

  Ha, muhalefetin de bence daha serinkanlı olması lazım. Zaten o küfür ettikleri cumhuriyetin kuruluşu 15 yıl, bunlar hem daha uzun kaldı hem de ortada işler tek icraat yok. Bırakın artık onlar yanıt versin, asabiyet zaten bundan da kaynaklanıyor.
  -1 ... kelkeshoze
 • 24 haziran 2018 seçiminin kazananı

  1.
  Oylamadan sonra belli olacaktır. Ancak seçim atmosferi toplumu farklı psikolojilere sürüklemiştir.

  Bence şayet devamı gelirse en büyük kazanç, muhalefetin birbiri ile sıkı diyalog halinde stratejiler geliştirmesi ile oluşan yeni bir atmosferdir. Bağıran,hakaret eden, ayrıştıranı kendi içine almayan, dolayısıyla ayrıştırıcı tarzın kendi kitlesini konsolide etmesine karşılık paylaşılan amaçlarda bir araya gelen bir tarz.

  Ve bu durum toplumda bence umudu arttırmıştır. Adayların kim olduğu ve oy oranlarından bağımsız, esas yarışın bu cephede olduğunu düşünüyorum. Tabii bu durum ne kadar devam edebilecek, işte bunu kestirmek güç. Seçim sonucu mutlaka buradaki yapılanmayı etkiler, psikolojik ve idari olarak. Ama düğümü çözecek soru şu:

  toplum farklılıkları ve farklı düşünceleri ile birbirini kabullenip zorlukların üstesinden gelmeye mi çalışacak, yoksa tek kişinin ve onun hükmünü taşıyan destekçilerinin idaresi altında yürümeye devam mı edecek?
  1 ... kelkeshoze
 • istanbul üniversitesini bölen gafiller

  1.
  Akp iktidarıdır. Ne dertleri varsa ilk geldiklerinde de, giderayak da istanbul üniversitesini daha küçük bölümlere bölüp farklı isimlendirme gayretine düşmüşler.

  Yıl 2002 veya 2003 tü. Çıktı dekanımız Hayri Ülgen, yanında ve salonda diğer hocalarımız ile birlikte, buna karşı çıktığını açıkladı. Benzer tepkiler gelince kuyruğunu kıstırıp kaçanlar şimdi güç elindeyken tekrar cüret etmişler. insan utanır o günden bu güne var olanları bozmak, satmak bölmekten başka işe mi yaradınız? Nerde hangi üniversite ne yaptı siz varken?

  Bana bakın kleptokratlar. Bak bu lafı çözecek kapasitede bile değilsiniz de koca koca üniversiteleri pasta böler gibi bölüp kafanıza göre isim koyuyorsunuz. O isimler marka koçlar, insanlar o markaları diplomalarında yazsın diye, bilime katkı sunacağım diye hayatını koyuyor ortaya. Daha diploması tartışmalı bir adamı öne koyup milletin yarısına rağmen yaptıklarınızın sonuna geldik zaten, daha da boka batmayın. Marifet ibn-i Sina nın ismini bir yerlere koymak değil yenilerini ortaya çıkarmaktır. Artık anlayın ve beceremediğiniz işlere girmeyin.
  2 ... kelkeshoze
 • gündemdeki başlıklarla yandaş medyaya dönen sözlük

  1.
  (bkz: ekşi sözlük) ama ulu da sağlam yandaş yapmış. Hakkıyla yazı yazanların ve sözlük takip edenlerin çoğunluğunun muhalif olduğunu düşünürsek, muhalifin muhalife faydası yok anca yandaşları popüler edince gündemde yer bulduğumuza dair bir inanç var sanki
  1 -2 ... kelkeshoze
 • akp döneminde milli gelirde yaşanan büyük düşüş

  1.
  https://www.memurlar.net/...ir-rekor-kirdi.html?amp=1

  2003 de kişi başına milli gelir 5 milyar TL, bugün ise sadece 33.414 TL! 15 yıl öncesinin küsuratı bile bunun kaç katı?! Yazıklar olsun tüh tüh tüh
  ... kelkeshoze
 • beraat et de görelim

  1.
  https://youtu.be/dDpFqTDDvqA

  Nazlı ılıcak beyanıdır. O dönemde Ergenekon sıçmığına kurban edilen merdan yanardağ televizyonunda, aradan geçen onca yıldan sonra, müebbete mahkumiyetin ağır olduğunu söylerken, zamane kankaları dut yemiş bülbül kesilmiştir.

  Sadece olanı biteni aktarıyorum, asla ve asla yorum yapmam. Yorumlanacak sifatlandırılacak birşey yok Zaten herşey ortada.
  1 ... kelkeshoze
 • ttb ve tbb başındaki türk ve türkiye yi kaldırmak

  1.
  Vatikan da papa yı ziyaretinin ardından açıklama yapan .... Ülkesi cumhurbaşkanı ......... , yaptığı açıklamada "Bir defa onun oradan hemen, süratle çıkarılması lazım" diye konuştu.

  Yukarıdaki gibi bir haberi TV de duysam, kim lan o deyip gelişine ağzıma geleni söylerim normalde. Ki sıkıysa başka devlet yetkilisi şunu söylemeyi geçtim, ima eder gibi olsa ülke ayağa kalkardı. Şimdi bunu açıkça dile getirip bir de oy isteyecek olan bir parti başkanı var. Milliyetçiler de destek çıkıyor. HDP değil, bir daha deneyin.

  https://www.google.com.tr...-karari-acikladi-40732853
  2 -2 ... kelkeshoze
 • netflix ve youtube a rtük denetimi getirmek

  1.
  Rahmetli babaannem 90lı yıllarda yalan rüzgarını kaçırmadan izler, öpüşme sahnesi gelirse tuh diye tükürür beni de güldürürdü. 10 yaşında yoktum komik gelirdi.

  Rahmetli oldu, ülkede benim değil onun kafasindakiler yönetime oturdu. Film ve dizilerde küfür duymuyorsun ama tartışma programlarında ülke kurucuları ve muhaliflere linç devam. Dizide öpüşme yok ama karısını yatağa atıp el parmaklarını kıran görüntü prime time da yayında. Aleni sevişme sahnesi yok ama arkadaşının kocasını ayartan, herkese mavi boncuk dağıtan, gözünü diktiğini elde etmek için, kıskandığı insanı düşürmek için her yolu deneyen karakterden geçilmiyor.

  Ülkedr mesleksiz işsiz niteliksiz adamdan geçilmezken bunlar meslek sahibi, hayat standardı özel zevkleri olan insanların yaşam tarzına bulaşıyorlar. Sonuçta varacakları yer konusunda fikirleri olduğunu sanmıyorum ama farklılık gördü mü ezip geçiyorlar. Kitleleri de burada cak cak ötüyor.

  Adam YouTube da denetim mekanizması var. Uygunsuz bulduğun tek videoyu şikayet ettin mi de gelip burada yazıyorsun? At bayrağı üstüne, işareti koy! Elinizde güç var tabii kısa yoldan çıkar KHK yi onlar uğraşsın.

  Ne olmayacağını söyleyerek, yönetim erki elindeyken muhalife yatmak buraya kadar getirir sizi işte. Benim fark ettiğim ise, iyi okulları bitirmiş, büyük şirketleri yöneten CEO falan olmuş adamların politik doğru tanımladığı alanda hareket etme aymazligini göstermesi oluyor. Parası tehlikeye giren sermayedarın çıkarına göre kurulan sistemde de eline geçecek olan bu işte, serbest piyasaya tahvil edildikçe güç sahibinin istediği şekle sokarlar seni. Hesap sorsan ekmeğinle oynarlar işte. Serbest piyasada serbestin anlamını pek düşünmemiş olmalısınız. Olacağı bu, parası olan kendi alanında porno seti kursa kim bilecek kim karışacak. Genele yayılan hizmetlerde parasını da versen eline geçecek olan budur
  5 -2 ... kelkeshoze
 • 3 insan

  1.
  Ulusal kanalda yayınlanan yarışma programı. Diyeceğim, ülkenin aydını muhalifi düzeyi buysa biz bitmişiz arkadaş! Yarışmacılar ne türkü biliyor ve şarkı. Beyaz giyme toz olur türküsünü duyunca Hadi bana gel diyen, öyle sarhoş olsam ki yıl bilmeyen adam, bana ellerini ver i bilmeyen kadın gördüm. Yuh be, ne yer ne içer ne yapar ne dinlersiniz? Yuh!
  ... kelkeshoze
 • yabancı şarkılar illerimize yazılsaydı sorunsalı

  1.
  eğlenceli aktivitedir. itiraf ediyorum kendim bulmadım ekşi sözlük stairway to Yozgat başlığından kopya çektim.

  smoke on the van lake
  sweet home adapazar
  holy düzce
  sometimes i feel like şanlıurfa
  knocking on mardin's door :mardin kapı şen olur cover
  sweet child o'aydın

  bir de;

  isveç'in kavakları

  neyse bu olmadı sanki :swh
  ... kelkeshoze
 • recep tayyip erdoğan a eklenebilecek unvanlar

  1.
  Reis diyeni bol, şimdi gazi su, ulu önder ı, peygamber vasfı taşır diyeni de boldur. Kanımca resmi kararla verilen değil, zihinlerde yaşayan unvanlar esastır. Manşetler söylediğinizi, tarih yaptıklarınızı yazar çünkü.
  ... kelkeshoze
 • yüksek makamlara gelip fasulyeden işlerle uğraşmak

  1.
  Liyakat eksikliğine, o makamı kaldıramadığına işaret durumdur.
  şu iki başlıktan birisi ile devlet ilgilenmekte, epey Kadro gücü tahsis etmektedir. Diğeri de ölüme terkedilmiş, şanslı ise belediye cenaze işleri hakkını verecektir. Bilin bakalım hangisi

  Habire götten zarto
  Dilek Özçelik

  Keşke dalga geçiyor olabilsem, şunu yazıyorum ve içim parçalanıyor. içerik komik ama gülmekten değil ağlamaktan katılacağım. Ah ulan ah!

  https://youtu.be/_x4CvqRoNIM
  ... kelkeshoze
 • sine i millet platformu

  1.
  https://odatv.com/yeni-bi...geliyor-1001181200_m.html

  Gereksiz uçanı kaçanı gündeme taşıyan sözlüklerde göremediğimiz oluşumdur. Ülke çıkarları, Bizim iyiliğimiz Temelli bir esasa dayanan şimdilik tek oluşumdur. Sanıyorum hep defolu falsolu siyasetlere maruz kala kala akılcı olana yabancılaşır hale gelmişiz.

  Ben özellikle Nihat Genç in oluşumda varlığını kıymetli buluyorum, umarım daha güzel bir şeylere vesile olurlar.
  ... kelkeshoze
 • yeni şeyler getiriyorum